2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Kiütötte a Pick a Csurgót - Sulc tucatnyi gólt szerzett

Szeged - Magabiztos győzelmet aratott a Pick Szeged együttese szerdán este a Csurgó elleni hazai mérkőzésen (36–26), a Budapest Bank férfi kézilabdaliga rangadóján.
Pick Szeged–Csurgó 36–26 (18–13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző, vezette: Bonifert, Oláh.
Pick Szeged:
 TATAI (16 védés)– PRODANOVICS 5, ZUBAI 5, Ancsin 4, CZINA, Vadkerti A. 1, Lékai 4. Csere: Mikler (3 védéskapus), SULC 12, Bajorhegyi, BUDAY 4 (2), Pribanic, Törő 1, Nagy. Vezetőedző: Skaliczki László
Csurgó:
 Paul – Miss 3, Oláh 2 (2), PAVLOVICS 7, Katzirz 1, Szöllősi 3, Császár. Csere: Herbert 1, Kos, SIMON 4, VADKERTI G. 4, Trivkovics, Országh 1. Vezetőedző: Bakó Botond.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 2/2, ill. 2/2.

Pacsi itt, pacsi ott. „Helló!" Ölelés, néha még egy-egy puszi is. Ez nem egy szappanopera forgatásán történt, hanem szerdán a Pick Szeged–Csurgói KK bajnoki előtt. Jó barátok feszültek egymásnak a Budapest Bank férfi kézilabdaliga rangadóján.

Ezek a cimborák ezután a meccsen nem kímélték egymást. Zubai kapott pofont Herbert Gábortól, de a Pick hatalmas szívvel rendelkező válogatott beállósa is leosztott egyet a Pick-drukkerek nagy kedvencének, az immár a Csurgót erősítő Katzirz Dávidnak. 5–4-ig jól tartotta magát a vendégegyüttes, főként Pavlovics vitézkedett. Ezután azonban robbantott a kétszeres magyar bajnok, egy 4–0-s, BL-ritmusú rohammal 9–4-re lépett el. Zubai tarthatatlan volt, Prodanovics a megszokott bajnoki precizitással értékesítette a ziccereket, Fero Sulc pedig olyan „dugókat" eresztett meg, amelyek után előbb Paul, majd Nikolics kapus sem tudta felemelni a kezét. A csurgóiak a félidő 25. percében feljöttek 3 gólra, de a hajrá ismét a Pické volt, így 18–13 volt az eredmény 30 perc játék után.

Pick-Csurgó: a mérkőzés képei. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Összekapta magát a Csurgó, a második félidő elején feljött három gólra. Nos, ez úgy feltüzelte a szegedi csapatot, hogy esélyt sem hagyott a meglepetésre készülő kis Somogy megyei város csapatának. Tatai Péter hihetetlen dolgokat művelt, Fero Sulc pedig a hétvégén a kieli Ilicstől és Jichától látott bombákkal szedte szét a vendégek kapuját. A különbség egyre nőtt, a 47. percben már tízgólosra hízott a Pick-előny, 29–19. A bombaformában kézilabdázó Sulc mellett Prodanovics, Zubai, Ancsin és Buday is szép gólokkal szórakoztatta a lelkes hazai publikumot. A vége igazi örömjáték, az idény legjobb szegedi produkciója, ami után méltán jutalmazta a közönség a kedvenceket.

Skaliczki László: – A Kiel elleni vereségből sok-sok tapasztalatot leszűrtünk, és ezt ma jó hatékonysággal használtuk ki. Tíz góllal megnyerni egy rangadót, mindenképpen dicséretes. Akadtak hibák, de most csak a pozitív dolgokat élvezzük. Szombaton Dániába utazunk, ahol vasárnap komoly meccs vár ránk.

• 6. TUTI 2011. október 06. 17:19
    „Az ellenfelet továbbra is tisztelni kell!
    A csapat még menni fog Csurgóra! Persze kiderült, hogy Sulc
    ismeri földijét Pault, de ha a csapat, PICK SZEGED, pl. egy sérülesi vagy egyéb gyenge szériában
    érkezik CSurgóra......
    ....szóval nincs még a csurgói meccs lejátszva!!

Persze a gondok is kb. ugyanazok maradtak, mint voltak, a csapat fiatal, összeszokatlan, hullámzó ...
    HAJRA PICK SZEGED!”
  • 5. ashmore 2011. október 06. 15:37
    „Kedves Mocsai Lajos!Az Ön szerint azonos játékerőt képviselő csurgó és Szeged mérkőzését a Pick 10 góllal megnyerte.De megnyerhette volna 13-14 góllal is.Kérem az ilyen nagyképű, sértő és saját magát hozzá nem értőnek beállító, a Szegedieket sértő kijelentésektől tartózkodjon!
    Azt hiszem ezt minden szegedi nevében írhatom.remélem idén elkapjuk a nagyképű ezőt és csapatát.
    Puszi....”
  • 4. 620829 2011. október 06. 10:34
    „Köszönöm.”
  • 3. polgár 2011. október 06. 10:28
    „Herberttel nem tudott megállapodni a vezetőség a fizetéséről, kb ennyi.

Kaztirz kicsit bonyolultabb, saját elmondása szerint is kapott egy korrekt szerződéshosszabbítási ajánlatot a Picktől, de befutott neki egy Zágrábból is, a távozó Tonci Valcic pótlására, ami - tekintve hogy a 2 együttes pénzügyileg nincs egy kategóriában - jóval több pénzt ígért. Ezért ez utóbbit fogadta el, a nyár második felére azonban kiderült, hogy a Zágráb mégis megegyezett Valciccal, viszont kettejükre együtt nincs pénzük, így Dáviddal szerződést bontottak nem olyan sokkal a szezon kezdete előtt. Ekkorra azonban a Pick már elköltötte a rá elkülönített összeget más igazolásokra. Így Katza végül két szék közé esve Csurgóra került (kicsit csúnyán megfogalmazva, de ez a lényeg).”
  • 2. 620829 2011. október 06. 09:19
    „Én lemaradtam Herbert és Katzirz miért távoztak innen????”
  • 1. zehn 2011. október 06. 07:00
    „Jól játszottunk,megérdemelt győzelem.”

Salgótarjánban nyert az UTC

7-3-ra nyert a Salgótarján otthonában az UTC futsalcsapata a magyar kupában, így bejutott a második… Tovább olvasom