Kiütöttük a meglepetéscsapatot: Szedeák-Kaposvár 101-76

Szeged - Bravúr kellett, és hozta is a bravúrt a Szedeák: egy újabb, az élmezőnyhöz tartozó csapat skalpja lóg a Bonifert-fiúk övén.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 101-76 (22-24, 27-19, 24-16, 28-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 17. forduló. Vezette: Kapitány, Jakab, Radnóti.
Szedeák: FEKETE 26/12, Jones 9/3, Kiss Zs., Tanács 8/6, DUKICS 17/15. Csere: Vida 7, Csorvási L. 2, Gurley 12, CSORVÁSI M. 15, Wirth 3/3, Jakab 2. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Kaposvár: DUNN 19/3, Drahos 8, SWANSTON 15/3, Hendlein 12/3, Spica 13. Csere: Kiss K., Dávid 4, Kovács S. 3, Fekete N. 2. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Bonifert Domonkos: - Végre fegyelmezetten játszottunk. A fiúk támadásban és védekezésben is teljesítették a kéréseimet. Tanultunk a jászberényi hibákból, ezért sikerült minden a harmadik negyedben, reméljük később is így lesz.

Fekete Ádám: - A Szedeák nagyon jól, mi pedig nagyon rosszul játszottunk. Ígérem a szurkolóinknak, hogy kijavítjuk az itt elkövetett hibákat.

4. negyed (28-17)

10. perc: Wirth Ádám triplája, majd Jakab duplája után állva tapsolnak a szurkolók. 101-76 Szép volt fiúk!

9. perc: Kovács Barna ezúttal akcióból próbálkozik, a gyűrűt messze elkerülő dobása jól jelzi: a Kaposvár összeomlott, nem erre számított. A hazaiaknál a fiatalok is lehetőséget kapnak, de Jakab Péter dobást ront. A Szedeák századik pontja még meglehet.

Kiütöttük a meglepetéscsapatot: Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 101-76. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

8. perc: Kovács Barna bünttőkkel kozmetikázza az állást. 94-72

7. perc: Fekete Stefan "Air Jordan" mozdulattal repül a palánk felé, majd finoman a gyűrűbe helyezi a labdát. Óriási! Ez már jutalomjáték! 94-71

6. perc: Milán testvére, Levente is betalál. 90-67 Most pedig újra Milán villan. 92-69

5. perc: A négy személyi hibával álló Csorvási Milán visszatér a padról, azonnal négy pontot szerez. 88-67

4. perc: Gurley egyre magabiztosabb, két kaposvári játékost is kicselez, a palánk alól pedig eredményes. 84-65

3. perc: Mindkét oldalon jók a büntetők, a Kaposvár többször is lehetőséget kap, például Drahos Gábor is, aki ma nem villogott. 82-65

2. perc:
Gurley óriási testcselt mutat be, hárompontos kísérlete viszont - épphogy, de - nem eredményes. Dukicsé viszont megint jó, a különbség 20 pontos, úgy tűnik eldőlt a meccs. 79-59

1. perc: Dukicsra senki sem figyel, egy triplával köszöni meg a tiszta helyzetet. 76-59

3. negyed (24-16)

10. perc: Szabálytalan, de le nem fújt kaposvári labdaszerzésre egy szabályos a válasz, az utilsó támadásnál pedig Gurley saját hibáját javítva eredményes a palánk alól. 73-59

9. perc: Gurley duplájára Spica reagál. 71-57

8. perc: Kolti sajnos gyenge doboformát mutat. Dunn büntetői után 69-55

7. perc: Spica hibája után jöhet a Szedeák, de támadófaultot fújnak a bírók. A Kaposvár játékosai sorra hibázzák el a dobásokat, de most Fekete is rosszul ereszti a labdát a körtén kívülről.

6. perc: Fekete Stefan duplája után az ajándék büntető is bent van, majd Jones egy remek labdaszerzés után ziccerrel növeli 16 pontra az előnyt. 69-53 Fekete Ádám természetesen időt kér.

5. perc: Jones nagyon rossz dobása után Csorvási Milán váltja két pontra a lepattanót. 64-51 Spica válaszol. 64-53

4. perc: Fekete kosara után remek hazai védekezés, Tanács pedig tíz pont fölé tornázza az előnyt. 62-51 Swanston hibáz a büntetőknél.

3. perc: Dukics először kiejti a labdát a kezéből, de újra hozzá kerül, ezúttal triplával jelentkezik. 55-45 Jones és Swanston duplaversenye után Spica büntetőivel. 57-49

2. perc: Fekete Strefan csont nélküli triplával alakítja ki az eddigi legnagyobb különbséget. 9 ponttal vezet a Szedeák. 52-43 Dunn büntetőivel 52-45

1. perc: Egy-egy támadófault mindkét oldalon.

Nyolc ponttal is vezetett a Szedeák, a második negyedre feljavult a játéka, de két dolog jó lenne, ha változna: a szegedieknek több elapattanót kell szerezniük, ebben ugyanis jobban áll az ellenfél. Ezen lehet javítani, de a bírói felfogás megváltozásában csak reménykedni tudunk...

Jöjjön a folytatás! Hajrá Szedeák!

2. negyed (27-19)

10. perc: Csorvási Levente remekel a palánkhoz közel. 46-39 Dávid agresszivitása két pontot ér. 46-41. Dukics egy fantasztikus hárompontossal hűti le a kaposvári kedélyeket, Fekete Ádám nem véletlenül kér időt. 49-41 Dukics védekezésében még az ellenfél sem találhatott kivetnivalót, a bíró viszont igen. Elképesztő. Spica büntetőivel zárul a negyed. 49-43

9. perc: Fekete büntetői jók, már 8 pont a szegedi előny. 44-36 Egyre nő a különbség, és egyre több a vitatható, Kaposvárnak kedvező ítélet. Spica büntetőjével 44-37 Swanston zsákol egy labdaszerzés után, ami nem volt épp szabályos. A hangulat feszült, az eredmény pedig 44-39. Bonifert Domonkos időt kér.

8. perc: Gurley ziccerben van, szabálytalankodnak ellene, de támadót fújnak a bírók. A nézők joggal vannak felháborodva, óriási hiba. Kellett mondani, hogy Gurley nincs formában... triplát szerez! 42-36

7. perc: Csorvási Milán a ziccert bedobja, és faultot is kap. Az ajándék büntető bent van. 37-34 Swanston duplájával egy pont a különbség. 37-36 Gurley eddig nincs nagy formában (ahogy Jászberényben sem voilt), de most remekül dobja a büntetőket. 39-36

6. perc: Dunn kigyózik a Szeeák játékosai között. Megállíthatatlan. 32-34. Szerencsére kosárral és jdó védekezéssel válaszolunk. 34-34.

5. perc: Tanács és Gurley is labdaszerzés után szerez pontokat. 32-30. A vendég mester időt kér. Hendlein tör a palánk alá, szabálytalanul állítják meg. A rutinos játékos nem hibázik. 32-32

4. perc: Swanston villan. 28-30

3. perc: Jones dobása nem jó, de a kepattanót Csorvási Milán váltja pontokra. Swanston válaszol. 26-28 Vida Máté szép kosarát vastapssal jutalmazzák. 28-28

2. perc: Jones sokáig nézi a társakat, de senki sem megjátszható, így ő dob kosárra.  Két pontot ér a döntés. 24-26

1. perc: Hendlein egy sima duplával vezeti fel a negyedet. 22-26

1. negyed (22-24)

10. perc: Csorvási Milán első pontjaira Dunn a sokadikkal válaszol. Az első negyed végén 22-24 az állás.

9. perc: Spica kosarával 20-19. Csorvási Milán egymás után mutat be két hihetetlen blokkot. A közönség tombol. Jones egy triplával akarja tovább emelni a hangulatot, de nem jön össze, a kaposvári fordítás viszont igen. 20-22

8. perc: Dukicsra nagy hatással volt a taktikai megbeszélés, egy szép triplával fordít. 16-15 Nagyon sok faultja van a Szedeáknak, már hét szabálytalanság van a hazai játékosok neve mellett. Drahos büntetőivel 16-17 Dukics is hibátlan ebben a kategóriában. 18-17. Jones harcias, meg is van ez eredménye, a palánk alatti betörése három pontos előnyt ér. 20-17

7. perc: Dunn ezúttal büntetőzik. Nem hibáz, ezzel egyenlít a Kaposvár. 13-13. Dunn egy labdaszerzés után újra villan. 13-15 Bonifert Domonkos időt kér.

6. perc: Jones hibái után Fekete vállalkozik. Jó döntés. 13-8 Labdát veszítünk, Fekete rossz bejátszását Dunn triplával bünteti. 13-11

5. perc: Hendlein csak ez egyik büntetőt értékesíti. 10-8

4. perc:
Az előző perc forgatókönyvét lemásolják a fiúk.

3. perc: Ismét remekül védekezik a Szedeák, de Jones elrontja a dobást.

2. perc: Drahos egyéni akcióját megállítják a fiúk, majd fekete barvúrossal kosárral növeli az előnyt. 10-5

1. perc: Triplára tripla a válasz: a hárompontos kaposvári kezdést Jones egalizálja, majd Tanács kosarával már vezetünk. 6-5

17.50: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Hamarosan kezdődik a nagy csata: a Szedeák a második helyezett Kaposvár ellen szeretné úgy elkápráztatni a szurkolókat, ahogy karácsony előtt a Falco ellen tette.

A Somogy megyei gárda eddig a 2012–2013-as szezon meglepetéscsapata, hiszen az egykori szegedi játékos, Fekete Ádám irányította gárda jelenleg a bajnokságban a második helyen áll. Kevesen gondolták volna a rajt előtt, hogy ilyen remek teljesítménnyel rukkolnak elő.

Az őszi idegenbeli meccsen győzelmi esélye volt a szegedi alakulatnak, hihetetlen izgalmak közepette veszített végül három ponttal, 81–78-ra. Erre a játékra talán lehet majd építeni.

A Jászberényben elszenvedett vereség után kettőzött erővel készültek a szedeákosok, az amerikai légiós, Gurley pedig a gyengébb jászsági játéka után elnézést kért a csapattársaktól az öltözőben, ezzel is bizonyítva azt, hogy a csapaton belül egység van. Ez az egység pedig a mai bajnokin sokat érhet, akár győzelmet is!

Média győzelem az algyői Délút-kupán

A szegedi média válogatott győzelmével ért végett az Algyőn megrendezett I. Délút-kupa meghívásos… Tovább olvasom