2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 4°C Még több cikk.

Klasszisok kontra egység

A címvédő Oroszország ellen lép csütörtökön 15.30-kor pályára a magyar női kézilabda-válogatott a Franciaországban zajló világbajnokság negyeddöntőjében.
A vélemények megoszlanak arról, vajon elrontotta-e akár csak egy picit is világbajnoki szereplését a Dél-Korea elleni vereséggel a magyar női kézilabda-válogatott. Van, aki azt mondja: inkább most legyen egy hullámvölgy, egy vereség a produkcióban, mint később, mert ez még belefért, mások szerint viszont kár volt veszíteni, mert a másik csoportban első norvégok mellett az oroszok is remek csapatot alkotnak, így jó lett volna elkerülni őket. Főleg azért, mert ők a címvédők.

Fotó: MTI

A két ág eredője egy és ugyanaz: ma 15.30-kor a négy közé jutásért le kell(ene) győzni őket, mert a magyarok a vb negyeddöntőjében velük kerültek szembe. Nem lesz egyszerű. A statisztikákat böngészve feltűnik, nem egy, esetleg két játékos jó formájára épül az orosz válogatott. Hanem igazi csapat. Nincs gólvágójuk az élcsoportban, a gólpasszokat pedig nem mindig ugyanaz osztja. Viszont a lövési hatékonyságuk a legjobb a mezőnyben, van két kiváló, negyven százalék feletti mutatóval rendelkező kapusuk (Suslina, Szidorova), és lövésblokkolásban szintén akad két remek (Romenszkaja, Potsnova) védőjük.

Amíg náluk úgy tűnik, egységben az erő, addig nálunk klasszisok sora játszik. Görbicz támadójátéka minden szakembert lenyűgöz a helyszínen és a televízió előtt (lásd gól-, gólpassz- és kanadai lista), a kapuban Pálinger az őrületbe kergeti az ellenfél játékosait, és Tóth Tímeának is volt már több remek meccse a vb-n.

Adódik két kérdés, az egyik: mi van, ha hármójuknak együtt megy a játék? Akkor legyőzzük a románokat, ikszelünk a németekkel. De mi van, ha egyiküknek sem megy? Akkor simán – igaz, valós tét nélkül – kikapunk Dél-Koreától. Valahol a kettő között van a realitás. Csak kérdés, ez mire elég ma Oroszország ellen?

A klasszis azért klasszis, hogy a megfelelő pillanatban meccset döntsön el. Ezért bízhatunk abban, hogy a nemcsak a vb szünnapjain, hanem Dél-Korea ellen is pihen(get)ő Görbiczék ismét a románok elleni formájukat hozzák. És akkor a Bercy-sportcsarnokot rájuk való tisztelettel át is keresztelhetjük Merci-arénának.

A vb statisztikái

Játszott percek (csak a magyarok, maximális idő: 7 óra): 1. Pálinger Katalin 6:11.48 óra, 2. Görbicz Anita 6:01.52, 3. Tóth Tímea 4:25.20, 4. Szamoránszky Piroska 3:54.30, 5. Kovacsicz Mónika 3:49.54 óra.

Gólszerzőlista: 1. Görbicz és Jurack (német) 50-50, 3. Herbrecht (francia) és Mangue (spanyol) 48-48, 5. Kudlacz (lengyel) 47, 6. Radulovic (macedón) 45, 13. Tóth T. 37, 19. Polenova (orosz) 32 találattal.
Gólpasszlista: 1. Oh Seongok (dél-koreai) 34, 2. Görbicz és Kudlacz 26-26, 4. Jurack és Wang (kínai) 24-24, 6. Nyberg (norvég) és Stanca-Galca (román) 22-22, 17. Tóth T. 16 passzal.
Kanadai lista: 1. Görbicz 76, 2. Jurack 74, 3. Kudlacz 73, 4. Herbrecht és Stanca-Galca 61-61, 8. Tóth T. 53 ponttal.

Labdaszerzés: 1. Oh és Wang 15-15, 3. Mangue 14, 4. Kiala (angolai) 13, 10. Görbicz 9 labdával.
Lövésblokkolás: 1. Silva (brazil) 21, 2. Penezic (horvát) 14, 3. Spiridon (osztrák) 13, 4. Szűcs Gabriella 10, 11. Potsnova és Romenszkaja (mindkettő orosz) 8-8 blokk.

Kiállítások (meccsenkénti átlag): 1. Tomori Zsuzsanna 4,5 perc, 2. Abdelhak (tunéziai) és Batujeva (kazah) 3,7-3,7, 4. Choi (dél-koreai) 3,6, 5. Hornyák Ágnes 3,5 perc.

Kapusok védési statisztikája: 1. Pedersen (norvég) 46% (63 lövés/4 meccs), 2. Makarenko (ukrán) 43% (54/4), 3. Haraldsen (norvég), Leynaud (francia) és Szidorova (orosz) 42-42% (110/7), 6. Suslina (orosz) 41% (152/7), 14. Pálinger 37% (264/7).
Lövési hatékonyság: 1. Oroszország 64% (343 lövés/220 gól), 2. Spanyolország 62% (311/192), 3. Brazília (304/184) és Románia (381/234) 61-61%, 5. Norvégia (367/222) és Horvátország (344/207) 60-60%, 7. Németország 59% (375/222), 8. Magyarország 57% (374/212).

Fair play-lista: 1. Dominika, Brazília és Kína 8,3 pont, 4. Norvégia és Macedónia 8,6, 6. Oroszország 9, 24. (utolsó) Magyarország 16,9 (21 sárga, 3 piros lap, összesen 41x2 perc kiállítás).

Kiváló alkalom a gyakorlásra

Ma és holnap rendezik meg Hódmezővásárhelyen, a Hódtói Sportcsarnokban a Kenguru-kupa nemzetközi női… Tovább olvasom