2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

Kocsmai stílusban szidták Görbiczet Vásárhelyen

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap a bajnokságban és a BL-ben is menetelő Győrt látta vendégül a Hódtói Sportcsarnokban, és a papírformának megfelelően simán nyertek a Rába-partiak.
A találkozónak egyértelműen a győriek voltak az esélyesei, de a hazaiak fogadkoztak: igyekeznek minél szorosabb eredményt elérni a Bajnokok Ligájában is fantasztikusan szereplő – ne kiabáljuk el, akár a végső sikerre is esélyes – zöld-fehérek ellen.

Az első gólt Spiridon révén a vendégek szerezték, majd pillanatok alatt két-három találatos előnyre tettek szert. A Koroknai vezérelte házigazdák azonban tapadtak, és tartották a lépést a Győrrel, a 16. percben 9–9 állt az eredményjelzőn. A publikum tapssal jutalmazta a kedvencek produkcióját. Ekkor küldte a pályára Konkoly Csaba Görbiczet, akit eleinte a vásárhelyi „drukkerek" közül páran megtaláltak, kocsmai stílusban gyaláztak; de góljai, csak rá jellemző könnyed, briliáns passzai elnémították a „kritikusokat". A szünetre 12–18-as ETO-előnnyel vonultak a csapatok.

Kocsmai stílusban szidták Görbiczet Hódmezővásárhelyen.
Fotó: DM/DV

A pihenő után nagyszerűen, 4–0-s sorozattal – Sipos és Koroknai főszereplésével – kezdett az ASA-HNKC, és a 34. percben már 16–18-ra megközelítette nagy nevű riválisát. Ezt követően azonban ismét beindult a győri henger, és az egyre jobban fáradó – Wolf meghúzódott vádlija is megmakacsolta magát – hazaiakkal szemben szebbnél szebb akciók után sorozatban érték el a gólokat Tomoriék.

A kék-sárgáknál is akadtak ígéretes, jó teljesítményt nyújtók, a már citáltakon kívül Jókai és Takács említhető még meg. A Győr végül – a papírformának megfelelően – magabiztos győzelmet aratott (26–37), de a látottak alapján a vásárhelyieknek sincs miért szégyenkezniük. Vértenék a BL-ben is hasonló különbségű diadalokat arattak.

ASA-HNKC–Győr 26–37 (12–18)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 1, Nyikolajenko 6, SIPOS 5, Fülöp, Wolf, KOROKNAI 7 (1). Csere: Vörös (kapus), Borbély, Jenőfi 1, Jókai 3, TAKÁCS 3, Bloj, Szepesi. Edző: Rapatyi Tamás.
Győr: Pálinger – Mraviková 5, TOMORI 6, Kovacsics 1, SPIRIDON 5, BRADEANU 5, Vérten 4. Csere: HERR O. (kapus), Dokics 2, GÖRBICZ 7 (3), Deáki, Drávai 1, Szőlősi 1, Szegedi. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4⁄1, ill. 6⁄3.

Délmagyarország / Délvilág hírek Keresse a témát a Vasárnapi Délmagyarországban is!

• 2. aaa 2008. január 21. 08:39
    „akik itt szidták Görbiczet, azok nem éltetik válogatott meccsen sem..
    Más: mi az, hogy 11 gólos vereségnél nincs szégyenkeznivaló hazai pályán...?”
  • 1. Papa 2008. január 20. 13:53
    „Borzasztó egy irigy ország ez, valakinek fáj, hogy ő a világ legjobbja.
    Utána meg válogatott meccsen rázza az öklét, hogy igen ez a ´mi Görbénk´”

Egy gólt dobott Egerben a Beton

Nem sikerült a bravúr, nem jutott be a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a LEN-kupa elődöntőjébe.… Tovább olvasom