2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Könnyebben a vártnál

Kézilabda, Tatabánya - Magabiztos győzelmet aratott a férfi kézilabda NB I 10. fordulójában, a Tatabánya otthonában a MOL-Pick Szeged együttese. Juan Carlos Pastor gárdája 16–11-es félidő után 30–22-re nyert az egykori szegedi mester, Vladan Matics csapata ellen.
Tatabánya–MOL-Pick Szeged 22–30 (11–16)

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló. Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Tatabánya: Paul – Harsányi 3/1, Dí az 3, Juhász, Mazák 1, BODÓ 8, TÖRŐ 3. Csere: Babaszafari (kapus), Katzirz 1, Dénes, Boskovics, Muszavi 3, Pásztor, Bartók, Perics. Vezetőedző: Vladan Matics.
MOL-Pick Szeged: WYSZOMIRSKI – Prodanovics 2/1, Zubai, Ilyés 4, Blazevic, KÄLLMAN 5. Csere: BOMBAC 7/3, BALOGH 7/1, Parrondo 2, Vranjes 3, Vadkerti, Ancsin. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 2/1, ill. 6/5.

Pepe, a szomszéd

A tatabányai meccs után természetesen téma volt a Real Madrid–Barcelona futballrangadó. Amikor kiderült, hogy a királyi gárda második gólját Pepe szerezte, Krivokapics Marko, a MOL-Pick másodedzője érdekes történetet osztott meg. Kiderült, amikor Madeira szigetén játszott, akkor a szomszédja, a portugál Pepe volt. „Akkor még kissrác volt, hihetetlen bohém. Remekül táncolt, szeretet bulizni. Emlékszem állandóan a házuk udvarán pihentek, rengeteget napoztak. Akkor nem gondoltam volna, hogy egy ilyen híres futballista mellett élek a párommal!".
Tatabánya. Ha ezt a városnevet meghallja a MOL-Pick Szeged szurkolótábora, akkor egy kicsit összerezzen, hiszen a jelenlegi magyar NB I legpatinásabb együttese, az egykori Bányász sok borsot tört már a szegedi együttes orra alá. Nos, erre szombaton este nem volt esélye, mert a Tisza-parti együttes a 15. percben robbantott, átvette a vezetést, amit nem is adott ki a kezéből. Jó kis meccs volt, a hazai közönség hihetetlenül sportszerűen kezdte a meccset, miközben a Pick-játékosok a bemutatáshoz vonultak be, zúgott a „Kupagyőztes! Kupagyőztes!" rigmus a lelátón. Erre még nem is volt példa a hazai bajnokságban, hogy ilyen kedvesen fogadják az EHF-kupa-győztes alakulatot.

Közel 100 szegedi drukker volt ott a lelátón, bizony, a kék-fehér publikum is egyre népesebb létszámmal biztatja a kedvenceket idegenben. A 15. perctől az ő hangjuk is egyre jobban hallatszott, Wyszomirski remekül védett, Bombac, Balogh és Källman pedig termelte a gólokat, így 30 perc után megnyugtató, ötgólos volt a Pick-előny (16–11). A második játékrészben többször is eldönthette volna a meccset a Szeged, a sok technikai hiba azonban felhozta a Matics-bébiket. Az 50. perc környékén két gólra jött fel a Bányász, ám egy Pastor-időkérés rendezte a sorokat, a hajrá ismét a listavezetőé volt, így a végén magabiztos, 30–22-es szegedi siker született.

Jonas Källman, a MOL-Pick Szeged svéd légiósa öt gólig jutott Tatabányán. Fotó: Schmidt Andrea

A meccs végig sportszerű volt, nyomát sem lehetett látni az évekkel ezelőtti brutalitásnak, igazi, férfias küzdelem zajlott. A meccs krónikájához tartozik, hogy a Kékes testvérek, Pál és Csaba remekül vezették a meccset, ilyet is régen tapasztaltunk. Juan Carlos Pastor kiváló pedagógus, ezt bizonyította azzal is, hogy a BL-ben jól védő Sierra helyett végig Wyszomirskit védette, aki meghálálta a bizalmat, míg a meccs elején sok ziccert rontó Rajko Prodanovicsot az utolsó percben beküldte hetest dobni. A szerb szélső bevágta a büntetőt, így számára is szépen fejeződött be a meccs.

A héten több MOL-Pick-játékos (Zubai, Ilyés, Ancsin, Balogh, Källman, Vranjes, Prodanovics, Wyszomirski) a nemzeti válogatottal készül, és Eb-selejtezőt játszik. A szegedi együttes legközelebb november 5-én (szerda) 18 órakor a Csurgói KK-t fogadja.
Juan Carlos Pastor: – Örülök a győzelemnek, hiszen egy kemény menetelés végén szereztük meg. Köszönjük a lelkes közönségünk támogatását, ők is kellettek a sikerhez.

Szegedi szív

Jó érzés megtapasztalni, hogy sok egykori szegedi kézilabdásnak mit jelent a volt klubja. A tatabányai hármas, Matics edző, Katzirz Dávid és Törő Szabolcs olyan barátsággal fogadta a volt társakat, ami példaértékű. Matics hosszú perceken keresztül beszélgetett Pastor edzővel. Katzirz dicsérte a jelenlegi Picket, hogy milyen jó csapat, és büszke, hogy itt játszhatott. Törő szokás szerint sokat bohóckodott, de ő mindig is ilyen bohém volt. Mindent elmond, hogy a meccs után mindhármukat hangosan éltette a szegedi szurkolótábor.

Megyekettő: Elgondolkodik az edző