2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Könnyedén nyert a Beton

Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt a férfi vízilabda OB I-ben a Szeged Beton. A bajnokság ezen részét a harmadik helyen befejező Tisza-partiak a BVSC-t páholták el hazai medencében.
Szeged Beton–BVSC 11–7 (4–2, 2–3, 3–1, 2–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 20. forduló. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Székely B., Kun.
Szeged: BAKSA – JUHÁSZ ZS. 1, Vindisch, KOMLÓSI 2, MOLNÁR T. 3, Somogyi, Lehmann 1. Csere: TÖRÖK 2, Busila, Varga P., Ágner, Kayes 1, Kuncz 1, Németh Zs. (kapus). Edző: Kásás Zoltán.
BVSC: GYÖRKE – SZABÓ P. 2, Nagy 2, Ambrus 1, Hopkins, SIMON 2, Galambos. Csere: Pecz, Antal, Halek, Kriszt, Zsoldos, Tatár. Edző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 3/1.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.

Végre egy olyan meccs, amelyen senkinek sem kellett idegeskednie, nyugodtan lehetett nézni az összecsapást. Az már ugyanis a hét elején eldőlt, hogy a Szeged pólócsapata az alapszakaszt a harmadik, a BVSC pedig a hetedik helyen zárta. A tétnélküliség azonban nem azt jelentette, hogy a betonosok ne vették volna komolyan a találkozót, erről szó sem volt, Molnár Tamásék ugyanis amondók, addig kell ütni a vasat, amíg meleg. Márpedig a Szeged esetében az most igencsak forró, a Vasas elleni idegenbeli bravúrgyőzelem felcsillantotta a döntőbe jutás reményét. Elkapta azt a bizonyos fonalat az együttes, hatalmas hiba lenni azt elengedni. Nem is engedték el a játékosok, ennek pedig a vasutasok látták kárát.

Kayes (13) is feliratkozott a gólszerzők közé.  Fotó: Schmidt Andrea
Kayes (13) is feliratkozott a gólszerzők közé.

De nem azért kényszerültek jó néhányszor epizódszerepre, mert késve érkeztek a szegedi uszodába (a meccs negyedórás késéssel kezdődött), arról van szó, hogy a két gárda más színvonalat képvisel. Pedig a Vasutas korábban legyőzte a Honvédot és a Fradit is, tegnap is iparkodott, de esélye sem volt a pontszerzésre. Ugyan a 39. másodpercben lefordulásból a fővárosiak szerezték meg a vezetést, de ezzel csak azt érték el, hogy kellőképpen felbosszantották a Vasas elleni elődöntőre készülő szegedieket. Lehmann még csak egyenlített, aztán negyven másodpercen belül Komlósi két, szemet gyönyörködtető villanása érdemelt tapsot, na meg Molnár Tamás ejtése. A 4–1-es vezetés azonban a kelleténél is jobban megnyugtatta a házigazdákat, lezserebbre vették a figurát, ezzel pedig azt érték el, hogy életet leheltek az ellenfélbe. Amely kellően erőre is kapott, a forduláskor felzárkózott egy gólra (6–5). Természetesen ezt nem nézték, nem nézhették jó szemmel Juhász Zsolték, összekapták magukat, és végül biztosan tartották otthonukban a három pontot. Nem történt semmi különös, beigazolódott a papírforma. Következhetnek április 24-étől a Vasas elleni elődöntők.

Kásás Zoltán: – Örültem, hogy vége lett a meccsnek.

• 2. csizmadialaszlo 2010. április 15. 14:22
    „Mit megadnék egy dobogós helyért! Hajrá!”
  • 1. zehn 2010. április 15. 11:25
    „Bejutottunk az első négybe.Ez a csapat ott képes bárkit megverni,akár idegenben is.Igaz, képes kikapni akár itthon is.Ha elkapunk egy jó szériát, bajnokok lehetünk.Sok sikert Beton!!!!”

Hetente hét gólt lőnek

Megvizsgáltuk, a megyei futballcsapatok közül melyik gárdának van a legjobb meccsenkénti gólátlaga. Tovább olvasom