2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Könnyedén nyert a Bodrogi Bau Kosársuli

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata a vártnál talán könnyebben, 114–77-re nyert Debrecenben.
Debreceni Egyetem–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 77–114 (10–30, 26–24, 15–29, 26–31)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Debrecen, 100 néző. Vezette: Csősz, Zalai.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 36/15, UTASI 21/6, NYILAS 22/12, Tigyi 5, Kováts 11. Csere: Kukla 11, Böszörményi 8/6, Vas, Szilágyi. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

A Kosársuli agresszív védekezése és a Nyilas, Drahos duó öt triplája már tulajdonképpen az első negyedben eldöntötte a mérkőzést, 10–30. A második játékrészben a vendégeknek kicsit figyelmetlenebb volt a védekezésük, és a támadásokba, az akciókba is csúszott néhány bosszantó hiba. De Kukla és Kováts centerkosaraival maradt tekintélyes, 20 pont körüli Bodrogi Bau-előny. A második félidő első öt perce fantasztikusra sikeredett, Drahos vezérletével tizenöt pontot dobott a Vásárhely, 15–0-s szériával ültetve iskolapadba az egyetemistákat, 36–69. Ezután felváltva estek a kosarak, a vendégek néha túlbonyolították a támadásokat, emiatt jó pár dobás kimaradt. Ezt az ellenfél gyors lerohanásokból szerzett pontokkal büntette, 58–83. A záró negyedben rengeteg vásárhelyi labdaszerzés volt, támadásban pedig Utasi és Böszörményi volt a triplafelelős.

A vártnál könnyebben nyert a Bodrogi Bau, elsősorban a jó védekezésnek és a 13 dobott triplának köszönhetően.
Dr. Elek András: – Jó önbizalomszerző, illetve -növelő mérkőzés volt a szombati rangadó előtt.

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli március 11-én 18 órai kezdettel az Óbudai Kaszásokat fogadja a Hódtói Sportcsarnokban, míg az alapszakasz utolsó két körében idegenben, Tiszaújvárosban (március 19.) és Egerben (március 25.) lépnek pályára Tigyiék.

Pick K. O. a Nyíregyházának

Az ősszel nagyon gyenge teljesítménnyel, csak 22–18-ra nyert a Pick Szeged Nyíregyházán.… Tovább olvasom