2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Korcsolyás sikerek

A szlovákiai Spisska Novában rendezték meg a Danubia Open versenysorozat negyedik állomását (22 csapat, 157 versenyző), melyen a Szegedi Korcsolyázó Egyesület hat sportolóval vett részt.
A sérüléséből lassan felépülő, régi önmagát idéző Lajtos Szandra a felnőttek között a 6. helyen végzett. Remélhetőleg a junior világbajnokságon még jobb formát mutat majd.

A junior B-s lányok versengésében Kalapács Anett összesítésben 4. lett, míg legjobb távján, az 500 méteren egyéni csúccsal végzett a 2. helyen. A junior C korcsoportban Oláh Bence 3 ponttal csúszott le a dobogóról, viszont a junior E kategóriában Rácz Sándor bronzérmet vehetett át az eredményhirdetéskor. A legkisebbeknél Kónya Zsófiát senki sem tudta megelőzni, aranyérem volt a jutalma. Váltóban Lajtos Szandráék elsők lettek, míg Kónya Zsófia egy vegyes csapattal ezüstöt szerzett. Edző: Szabó Krisztián.

A közelmúltban Budapesten a Mikulás-kupán indulatak el a szegedi Korcsolyázó Diáksport Egyesület fiataljai. A Mikulás-kupán elért eredményeik, junior E, lányok: 4. Svitelj Szonja, 7. Bagi Orsolya; junior F, fiúk: 6. Farkas Tamás, 7. Herbacsek Bence.