2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Kosara újabb aranya

Két éremmel fejezték be a lengyelországi Szczecinben rendezett junior uszonyos és búvárúszó-Európa-bajnokságot a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzői.
A zárónapon Kosara Géza aratta a legnagyobb sikert, aki a szerdán, 1500 méteren szerzett első helye után 800 méteres felszíni uszonyos úszásban sem talált legyőzőre, így megnyerte második aranyérmét is. Ugyanezen a távon klubtársa, Gruber Kornél a hetedik helyen végzett, míg a 4×100 méteres férfi felszíni váltó a két szegedivel bronzérmet szerzett. 200 méteres uszonyos gyorsúszásban a murénás Ladányi Réka a negyedik helyen zárt – itt is magyar győzelem született Varga Krisztina révén.