2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Kosársuli-bravúr, Szedeák-győzelem

A Kosársuli hazai pályán legyőzte a remek erőkből álló Jászberényt, ezzel segített a Szedeáknak is, amely Szolnok elleni sikere után Drahosékkal egyforma mérleggel vághat neki a rájátszásnak.
EnterNet Vásárhelyi KS (3.)–Jászberény (1.) 85–75 (23–19, 26–9, 13–28, 23–19)
Férfi kosárlabda NB I B, Keleti csoport. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Szabó G., Maár, Reisz.
Kosársuli: Balaton 3, Czibere 12/3, VAS 17/3, UTASI 24/12, DIAKITE 17. Csere: Kukla 1, MÓCSAI 3, Dani 8, Böszörményi. Edző: Elek András.

Sokan mondják, a Kosársuli az egyik legsportszerűbb csapat az egész NB I/B-s bajnokságban. Egy biztos, Elek András gondolkodás nélkül lecserélte legjobb játékosát a második percben beütött sportszerűtlen faultja miatt. A következő hat percben el is húzott a Jászberény, ugyanis centerei tíz pontot dobtak zsinórban. Vas és Dani révén azonban gyorsan sikerült felzárkózni, majd Diakite visszaállása után a vezetést is átvenni (23-19). Feltűnő volt, hogy Drahosék szinte képtelenek voltak mezőnyből betalálni.

A vásárhelyiek sokat cserélve hatalmas iramot diktáltak, és kiváló védekezésüknek köszönhetően a második tíz perc elején egyre növelték az előnyt. Az Utasi, Diakite, Vas trió egyszerűen foghatatlan volt. A jászberényiek sokszor a dobásig sem jutottak el, olyan jól védekeztek a hazaiak. A Kosársuli úgy jutott el 49 pontig, hogy Czibere kosarat sem dobott az első félidőben, igaz három faultja miatt szinte végig a kispadon ült. Utasi három triplát is bevágott ebben a játékrészben, az utolsót saját térfeléről (!!!) a lefújás pillanatában. A közönség tombolt, 21 pont előnnyel mehettek a hazaiak az öltözőbe (49-28).

A második félidő közepéig felváltva estek a kosarak, bár kicsit csökkentett hátrányából a vendégcsapat. A vásárhelyiek közül csak Czibere és Diakite tudott pontot szerezni, míg a vendégek egyre inkább magukra találtak – szinte mindenki eredményes volt. A 27. percben 62-45 állt a táblán, amikor négy faultjával Balaton és Diakite is a kipontozódás szélére került, és le kellett ülniük. Az utolsó négy perc érthetetlen ámokfutás volt a hazaiak részéről, amihez néhány furcsa játékvezetői ítélet is hozzájárult. Centerkosár nem volt, betöréssel nem is kísérleteztek a kék-sárgák, csak tüzeltek kintről – találat nélkül. A két időkérés sem segített, a Jászberény szorgalmasan gyűjtögette büntetőkből pontjait (62-56).

Az utolsó negyed elején Puskás Artúr bizonyította, hogy nemcsak kiváló TV-s szakkommentátor, hanem gyakorlatban is jó még: zsinórban dobott nyolc pontjával átvette a vendégcsapat a vezetést. A Kosársuli azonban nem omlott össze, hihetetlen akarattal és lelkesedéssel védekeztek, támadásban pedig Utasi remekelt, így ismét a Vásárhelynél volt az előny (75-72). Közben Drahos kipontozódott, de Utasi is erre a sorsra jutott, ráadásul sportszerűtlen faultot fújtak ellene, amiért megunta, hogy Mészáros büntetlenül „gyilkolta" az egész negyedben. A vendégcsapat letámadását és folyamatos faultolását is átvészelte a Kosársuli: 77-73 után Czibere és Vas révén még növelte is előnyét. A közönség izgalmas, küzdelmes találkozót láthatott, melynek végén vastapssal ünnepelte csapatát. Az EnterNet remekül felkészült a bajnokság legerősebb játékosállományával rendelkező, bár nem túl sokat edző Jászberényből. Óriási dolog volt 75 pontra megfogni az előző 21 meccsen 100 fölötti átlagot dobó Drahosékat.

Elek András: – Hatalmasat küzdöttünk, az első félidő védekezése fantasztikus volt. Igazi csapatmunkánknak köszönhetjük a győzelmet, de még ennél is jobbak lehetünk, ha egyszer mindenki „nagybetűs" teljesítményt nyújt.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Szolnoki Főiskola 98-74 (22-15, 28-20, 21-20, 27-19)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Gelencsér, Lövész.
SZTE-Szedeák: Vida, 15, Molnár M. 8/6, Nyilas 22/15, Tanács 17/3, Gémes 18. Csere: Kovács D. 6, Simándi 5/3, Széll 3, Mészáros 4, Varga D., Szabad. Edző: Bonifert Domonkos.

Az utolsó forduló eredményeinek köszönhetően a Szedeák a Jászberénnyel azonos mérleggel, 19 győzelemmel és 3 vereséggel kezdheti meg a rájátszást, míg a Kosársuli 18/4-es mérleggel vághat neki a hajrának. Keletről még az Eger, a Nyugati csoportból a Bonyhád (19/3), a Kanizsa (18/4), a Veszprém (18/4) és a SMAFC jutott nyolc közé.

A két csoport csapatai még oda-visszavágós rendszerben, nyolc meccsen mérkőznek, így alakul ki a rájátszás végeredménye, ahonnan hivatalosan csak az első jut az A csoportba.

• 5. playoff 2010. március 29. 09:15
    „Gratuláció a Vásárhelynek a szép sikerhez. Szerintem sem voltunk Szegeden 300-an. Ha pontosan számoltam
    284-en voltunk igaz ketten aztán vissza jöttek az úszodából, hatan meg a Volán meccs után tértek be újra .....:-))”
  • 4. greg 2010. március 28. 20:57
    „Nah jah, de ott a berény játszott bammeg. Itt meg egy fukimuki csapat.”

HNKC: elmaradt a bravúr, az alsóházban folytatják

Bár az első félidőben jól tartotta magát, végül sima vereséget szenvedett az ASA-Consolis-HNKC a… Tovább olvasom