2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Kosársuli-siker a hosszabbításban

Remek hajrájának és Vas ponterős játékának köszönhetően nyert az EnterNet Vásárhelyi KS a férfi kosárlabda NB I B rájátszásában.

EnterNet Vásárhelyi KS–SMAFC-NYME 99–93 (16–19, 18–22, 27–18, 19–21, 19–13)
Férfi kosárlasbda NB I B, rájátszás, 3. forduló. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Téczely, Gelencsér, Domokos.
Kosársuli: Dani 10/6, UTASI 4, VAS 44/30, MÓCSAI 6, DIAKITE 18. Csere: Balaton 10, Kukla 5, Szilágyi 2. Edző: Elek András.

Remek védekezéssel kezdtek a vásárhelyiek, de szinte képtelenek voltak kosarat dobni. Diakite ugyan megszerezte a vezetést, de utána csak a soproniak találtak a gyűrűbe. Dani két triplájával ugyan felzárkóztak a hazaiak, de a következő 5 percben felváltva estek a kosarak, így a vendégek vezetésével zárult a negyed (16-19).

A második tíz perc elején a Sopron bevágott három triplát zsinórban, és jócskán elhúzott. A vásárhelyi időkérés ezúttal segített. A Kosársuli sokat cserélve hatalmas iramot diktált, és kiváló védekezésüknek (no meg Vas három triplájának köszönhetően) sikerült felzárkózni. Sajnos a vége – Balogh félpályás kosarával – a Soproné volt, így a vendégek előnyével zárult a félidő (34-41). Az első 20 percben Vas Péter remekül dobott, de az ellenfélnél Kováts Viktor is szárnyalt. A palánk alatti csatát viszont egyértelműen Csaplár Nagy nyerte Diakitével szemben.

A második félidő elejét fantasztikusan kezdték Utasiék, 5 perc alatt mindössze két kosarat kaptak. Ezzel szemben a Balaton, Diakite, Vas trió betermelt 15 pontot, és máris 47-43 állt a táblán. A vendégek zónázni kezdtek, ami ellen igencsak szenvedett a Kosársuli. A remekül játszó, vásárhelyi nevelésű Karácsonyi igen ponterősen irányított, és újabb három soproni triplával ismét a vendégek vezettek. Szerencsére Vas bevágta ötödik (!) tripláját a sarokból, így 61-59-el zárult a harmadik negyed.

Az utolsó tíz perc eleje a Soproné volt, 13 pontjukra csak néggyel tudtak válaszolni a kék-sárgák. A 35. percben 65-72-nél úgy tűnt elment a meccs, de az időkérés ismét segített. Az EnterNet hihetetlenül lelkesen és jól védekezett, leszedtek minden lepattanót, és Vas dobott újabb három triplát. Ezzel 78-75-re sikerült fordítani. Az utolsó percben két büntetőt értékesítettek a vendégek, de Balaton kosarával úgy tűnt megvan a meccs. Húsz másodperccel a vége előtt azonban Karácsonyi bevágott még egy triplát, és egyenlített. Az utolsó vásárhelyi támadás nem sikerült, így jöhetett a hosszabbítás.

Diakite szerencsére összekapta magát, mindkét palánk alatt korlátlan úr volt, és dobott nyolc pontot is. Vas és Balaton is tudott újabb kosarakat szerezni, és biztosan vezett a Vásárhely. A vendégek ugyan dobtak a hosszabbításban is négy triplát, de pontatlanul büntetőztek, így a közönség fergeteges bíztatása mellett megnyerte a Kosársuli a mérkőzést. A vastaps és az ünneplés megérdemelt volt, hatalmasat küzdött a csapat.

Elek András edző: - Fantasztikus meccset játszottunk, remekül védekeztünk, éppen ezért érthetetlen, hogy 18 triplát kaptunk. Vas Peti csodálatosan játszott, és a közönség bíztatása is remek volt.

• 1. Hód 2010. április 22. 21:52
    „Gratulálok, Vas Peti extraklasszis volt!”

Csapatban is elsők a birkózók

Egyre jobb eredményeket érnek el az SZVSE birkózói, akik a szentesi diákolimpia után a bajai Popori… Tovább olvasom