2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Kosársuli-Szedeák 85-93

Remek találkozón a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák felülkerekedett a Vásárhelyi Kosársulin a férfi kosárlabda NB I B csoportjának megyei rangadóján.

Enternet Vásárhelyi KS-Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 85-93 (28-35, 18-25, 19-16, 20-17)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport, 8. forduló. Hódmezővásárhely, 800 néző. Vezette: Gál J., Farkas J., Fodor A.
Vásárhely: BALATON 10, VAS 20/9, Mócsai 7, Utasi 4, DIAKITE 29. Csere: Szilágyi, Böszörményi, Dani 3/3, Kukla 2, Czibere 10/6. Edző: Elek András.
Szedeák: VIDA 37/6, Simándi 7/3, Kovács 6, NYILAS 15/3, GÉMES 23/3. Csere: Rezák, Holt 2, Molnár 3/3. Edző: Bonifert Domonkos.

Elek András: Papírfoma eredmény született, de azt nem gondoltam, hogy Vida Máté ver majd meg minket.

Bonifert Domokos: Nagyon örülök a sikernek, bár húsz pontos vezetésnél nem gondoltam, hogy ennyire szoros lesz a vége. Szerencsére a győzelmet nem kell megmagyarázni.

IV. negyed

10. perc: ezzel már igen: Gémes valószínűleg eldönti 80-88. Diakite azért még leszakítja a palánkot 82-88. 30 másodperc, támad a Vásárhely. Vida büntetői jók 82-90. Vas tripla 85-90. Vida megint mindkettőt bedobja 85-92. Ő tesz pontot a meccs végére 85-93.

9. perc: megint a "Freeman-utód", ezúttal lehetetlen helyzetből 78-84. Lecsó duplája is célt ér. Balaton talál be, még közel sincs vége 80-86.

8. perc: Diakite ad reményt a Vásárhelynek 76-84.

7. perc: Kukla száll ki, Gémes dob kettőt - be 74-84.

6. perc: megint Kovács, majd Dani 74-82.

5. perc: Kovács is eredményes, Elek András időt kér 71-80.

4. perc: Gémes duplája nagyon kellett a vendégeknek 71-78.

3. perc: hatalmas a csata, izgalmas hajrá ígérkezik.

2. perc: megint a mali légiós, 23. pontja után 71-76.

1. perc: Balaton, majd Diakite talál be, egyből szoros 69-76.

III. negyed (65-76)

10. perc: Diakite zsákol hatalmasat 64-75. Vida dob még be egy büntetőt, 65-76 a negyed vége.

9. perc: a kosár jó, a büntető nem: Diakite hozza közelebb a Kosársulit 62-75.

8. perc: Vida-tripla 60-73.

7. perc: Nilyas egy büntetőt dob be, a túloldalon Mócsai is eredményes 59-70. Remek hangulatú meccs.

6. perc: Gémes "Lecsó" tesz be egy szerzett labdát 57-69.

5. perc: Diakite, majd Vida 55-67.

Utasinak hamar véget ért a meccs.
Fotó: Tésik Attila

4. perc: Gémes nagyszerű kosarára Balaton felel azonnal 53-63.

3. perc: Vas Péter a legeredményesebb vásárhelyi, 16-nál jár 51-61. Utasi kipontozódik.

2. perc: Vida ott folytatja, ahol abbahagyta 48-61.

1. perc: Diakite kosarával indul a második félidő 48-60.

II. negyed (46-60)

10. perc: Diakite hatalmas blokkja után Vas dob be egy ziccert 46-55. Szóismétlés: Vida ismét, majd ismét betalál. Kosarával 46-60 a félidő, az irányító 27 pontos.

9. perc: sőt, Vas triplája után 42-52. Időt is kér Bonifert. Mócsai kosara, csak nyolc van közte. Vida nem hagyja annyiban, triplájával 23 pontos.

8. perc: Vas Péter mindhárom büntetője jó, visszajön a Kosársuli 39-52.

7. perc: Balaton, majd Holt 36-52.

6. perc: Elképesztő, megint ő, húsz van közte 30-50. Utasi töri meg a hazai pontcsendet 32-50.

Vida ellenállhatatlan.
Vida Máté ellenállhatatlan.

5. perc: Vida 18. pontja, elhúz a Szedeák 30-46.

4. perc: Gémes duplája után összeesik a parketten. A hasát fájlalja. Feláll, de azért leül a padra. Holt a helyén. Czibere dobása szédül be 30-44.

3. perc: Vida nagyot játszik, már 16 pontos 28-40. Kovács is eredményes, megtorpant a Kosársuli 28-42.

2. perc: Nyilas három pontjával először közte tíz 28-38.

1. perc: leálltak a csapatok, ebben a percben nem esett kosár.

I. negyed (28-35)

10. perc: Czibere triplája hullik be 26-31. Vida sokadik büntetője eredményes. Az utolsó másodpercekben Utasi, majd megint Vida, a negyed vége 28-35.

9. perc: Nyilas büntetőből eredményes, fölényben a Szedeák 23-30.

8. perc: Czibere, majd Molnár Miklós hármasa remek 21-26.

Diakitét rendesen gyötrik.

7. perc: Diakite nagyszerű blokkja után Gémest nem lehet megállítani 18-21.  "Nyíl" is eredményes, Elek András időt kér 18-23.

6. perc: Simándi és Gémes is hárompontost dob 14-16. Diakite, majd Vida kosara jó 17-19.

5. perc: az első tripla Vas Péter nevéhez fűződik 13-10.

4. perc: a mali légiós remekül kezd, hatodik pontjával 10-8. Vida Máté egyenlít 10-10.

3. perc: Utasi, majd Nyilas 6-6.

2. perc: Simándi kétszer is válaszol, majd ismét Diakite 4-4.

1. perc: Diakite kosarával indul a meccs 2-0.

18.30: a két csapat közül az egyiknek biztosan megszakad a hatmeccses veretlenségi sorozata. Kezdődhet a küzdelem.

18.20: a találkozóra készített vásárhelyi szórólap szerint a meccsen döntő lehet a Diakite-Gémes párharc. Az este során egyébként már egy vásárhelyi siker született, az U20-asok meccsen a hazaik 100-82-re nyertek.

18.10: már a pályán csapatok. A megyei rangadón hatalmas izgalom és feszültség várható, mindkét csapatban van olyan játékos, aki a másik együttesben is szerepelt.

Dr. Elek András, a Vásárhely edzője: – Nem érzem rangadónak ezt a meccset, hiszen mi gyengébb csapatok ellen értük el a 6–1-es szériát, míg a szegedi együttes nyert már erősebbek ellen. Egy meccs a sok közül, ugyanolyan, mintha a Nagykállóval vagy a Debrecennel játszanánk, és nem is dönt még semmiről. A szakmai háttereket össze sem lehet hasonlítani, a Szedeák jól szervezett, komoly vezetőségű klub, tele A csoportos tudású kosarassal. A pillanatnyi forma, az akarat dönt. Sokat edzünk, ambíciózusak a játékosaim, remélem, jó meccs lesz.

Bonifert Domonkos, a Szedeák trénere: – Szerintem a két csapat között rangadó volt, rangadó van és rangadó lesz is mindig. Mindez elsősorban a két együttes múltjából és egymás elleni összecsapásaiból adódik. Olyan játékosok és vezetők vannak mindkét oldalon, akikben ég a bizonyítási vágy. A találkozó abszolút kétesélyes, a lényeg, hogy hideg fejjel kosarazzunk, kiszolgáljuk a remélhetőleg népes közönséget – legyen az vásárhelyi vagy szegedi kötődésű.

• 13. hermann 2009. november 22. 12:15
    „11. better77 2009.11.21. 23:03
    Még ha csak az ijedtségről lenne szó...”
  • 12. playoff 2009. november 22. 01:20
    „Srácok-srácok ne már!
    A kosárlabda egy csapat játék. Azaz egészséges ha nem mindig egy játékos nyeri meg a meccset. Mert ez a morálra nem tesz túl jó hatást. Szegeden hál istennek, mindig valaki felnő a feladathoz. Kivánom hogy ez a Kosársulinak is sikerüljön. Hiszen az Eger után, jön a Jászberény is hozzátok. Sok sikert! Aztán találkozunk jövöre Szegeden. Csongrád megye hej-hej !!!”
  • 11. better77 2009. november 21. 23:03
    „Mr. Hermann Jordan. Most komolyan megijedtem attól, hogy ilyen frankón rámpirítottál. Ezért nem is merek válaszolni Neked.”
  • 10. hermann 2009. november 21. 19:53
    „9. better77 2009.11.21. 18:53
    Te biztosan jól ismered a csapattársait, de ezt is benézted, mert többel együtt játszottam az egyetemi éveim alatt a MAFC-ban, de szerintem nem egészen ilyen a véleményük Drahiról... Mindegy, keress más kedvenc sportot magadnak, mert csak mélyebbre ásod magad a kommentjeiddel...”
  • 9. better77 2009. november 21. 18:53
    „A Jászberénynek Drahos bukta el a szegedi meccsét azzal, hogy a második félidőben nem adta ki a labdát a kezéből. Aztán addig erőlködött, amíg... A jelenlegi csapattársai is nagyon kedvelik az önzetlen játékstílusa miatt.
    Amúgy meg 93-85, skacok. VIDA 37/6. A "vitát" ezennel lezártam. További szép hétvégét Nektek.”
  • 8. hermann 2009. november 21. 17:54
    „6. better77 2009.11.21. 14:52
    Ez a sapka dolog amúgy tényleg nagy szenzáció volt nekem is úgy 14-15 évesen, mikor még én is kosaraztam. Te is ebben a korban vagy?”
  • 7. bj029 2009. november 21. 17:33
    Na akkor egyet értünk.
    Drahos: 36 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 kiharcolt fault...
    Vida: 17 pont, 3 lepattanó, 1 szerzett labda, 3 kiahrcolt fault...
    Kár is összehasonlítani a kettőt. Nem egy súlycsoport, igazad van. Vida tegnapi taxija meg a triplájig szállt.”
  • 6. better77 2009. november 21. 14:52
    „Tök igaz. Drahossal olyannyira nem tudott mit kezdeni, hogy a harmadik negyedben csk nyolc pontot dobott zsinórban, amikor a Szedeák fordított. Arról a sapkáról már nem is beszélve, amit Vida kiosztott Drahosnak. Ebben a zimankóban nem is árt, ha melegíti a fülét :))”
  • 5. bj029 2009. november 21. 13:18
    „2. insideman 2009.11.20. 22:01
    Így igaz! Vida egy ellenszenves unszimpatikus játékos! Ráadásul az volt a szerencséje, hogy könnyű kosarakat kellett dobnia, mert védekezésben elváltották magukat a Vásárhelyiek... A Jászberény elleni meccsen jól látszott, hogy Drahossal nem tud mit kezdeni (pedig ő sem egy nagy irányító...). Vida egy B-csoportos szintű irányító... nem véletlenül nem kellett az A-csoportba. A vásárhelyi irányítók fiatalok, ez az első évük az B csoportban, ennyi a Vida tegnapi pontjainak a titka.”
  • 4. playoff 2009. november 21. 11:28
    „Vida egy igazi irányitó, a Szedeák lelke volt a rangadón. Gratulálok a Vásárhelynek jó csapatuk van. Most a Szedeák van egy hajszállal eredményesebb. HAJRÁ SZEDEÁK !!!”
  • 3. better77 2009. november 20. 23:56
    „Vida nem ellenszenves, nem unszimpatikus játékos... és jól játszott.”
  • 2. insideman 2009. november 20. 22:01
    „Vida egy ellenszenves unszimpatikus játékos... de jól játszott”
  • 1. cibuska 2009. november 20. 21:15