2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Kosársuli: erős volt a Jászberény

A férfi kosárlabda NB I B csoportjának rangadóját nagyon magabiztosan nyerte meg a Jászberény az EnterNet Vásárhelyi KS ellen. A hazaiaknál a korábbi vásárhelyi Drahos Gábor 46 pontjával nyerőember volt.
Jászberény-EnterNet Vásárhelyi KS 105-91 (25-21, 27-23, 28-19, 25-28)
Jászberény, 150 néző. Vezette: Vétek, Farkas, Kovács.
Kosársuli: BALATON 19/9, Utasi 11/6, Czibere 19/12, Vas 9/3, Diakite 17. Csere: Kukla 4, MÓCSAI 10, Böszörményi, Szilágyi 2. Edző: Elek András.

A Kosársuli számára az útviszonyok miatt nem volt könnyű eljutni Jászberénybe, ez meg is látszott a Kosársuli kezdésén. Drahos kosarai révén elhúztak a hazaiak, de a Balaton, Czibere, Diakite trió jóvoltából gyorsan fordított a Vásárhely.

Két igen motivált, jól játszó csapat küzdelmét láthatták a nézők: voltak szép kosarak, és bosszantó védekező hibák mindkét oldalon. Az első negyed vége a jászberényieknek sikerült jobban, három triplával visszavették a vezetést (25-21).

A második tíz percben sokat cserélt a Kosársuli, de nem taktikai okokból, hanem azért mert sorra hibáztak védekezésben a játékosok. Hiába dobtak a vásárhelyiek négy triplát is, Drahossal sem egyéni-, sem csapatmunkával nem bírtak. A Jászberény biztosan tartotta négy-öt pontos előnyét, ami a 20. percben nyolcra nőtt (52-44).

A második félidő elején javult a vásárhelyi védekezés, és két újabb triplájával, illetve betörésekből sikerült kissé felzárkózni. Sajnos Diakite nem boldogult a magasabb, erősebb jászberényi centerek közt, akik szinte minden lepattanót leszedtek. Egyre szaporodtak a vásárhelyi személyi hibák, a büntetőket pedig hibátlanul értékesítették a hazaiak. Ebben a 3-4 percben mindössze egy kosarat dobott a Kosársuli, és el is dőlt a mérkőzés. A Jászberény sokkal jobban védekezett, és okosabban, precízebben támadott, mint a Vásárhely.

Az utolsó negyed elején mindent beleadott a vendégcsapat, sikerült is 10 pontra csökkenteni a hátrányt (92-82). Drahosék azonban összekapták magukat, így 105-91-re nyerték a rangadót.

Elek András edző: - Ismét sokat hibáztunk védekezésben, így nem volt esélyünk nyerni. Óriási teljesítmény volt egykori játékosunk, Drahos 46 pontja – de ez annak is köszönhető, hogy egyik irányítónk, Dani el sem tudott jönni betegsége miatt, a másik, Balaton pedig lázasan játszott.