2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Kosársuli: idegenben is siker

Hétpontos győzelmet aratott az EnterNet Vásárhelyi KS férfi kosárlabdacsapata az Óbuda otthonában a férfi NB I B csoportjában. Utasi 29 ponttal vette ki a részét a sikerből.

Óbudai Kaszások-EnterNet Vásárhelyi KS 77-84 (23-20, 15-25, 21-24, 18-15)
Férfi kosárlabda NB I B csoport. Budapest, 100 néző. Vezette: Makovsky, Fekete, Minár.
Kosársuli: BALATON 16, Czibere 6/6, UTASI 29/12, VAS 9, DIAKITE 16. Csere: Kukla 4/3, Dani, Mócsai 4. Edző: Elek András.

Jobban kezdtek a hazaiak, majd minden támadásukat kosárral fejezték be az elején, míg a Kosársuli játékosai közül csak Utasi és Balaton tudott pontot szerezni a hetedik percig. Az időkérés után Diakite végre „megrázta" magát, és zsinórban hét pontot dobott, de a hazaiak minimális előnyével zárult az első tíz perc negyed.

A második negyed elején remekül védekezett a Vásárhely, öt perc alatt mindössze két kosarat kaptak. Támadásban palánk alatt remekeltek voltak a Kosársuli centerei, így gyorsan sikerült fordítani. A vásárhelyiek sok cserével is jól védekeztek, és ebben a játékrészben négy triplát is dobtak. A mutatott játék alapján a hétpontos félidei előny (38-45) megnyugtatónak tűnt.

A szünet után a hazaiak zónavédekezése nem nagyon tetszett a vendégeknek, sok támadást gyorsan, de pont nélkül fejeztek be Cziberéék. Feltűnően igazságtalan volt, hogy Diakite és Kukla minden megmozdulását szabálytalannak látták a játékvezetők. Szerencsére Utasi kiválóan játszott, ebben a negyedben 14 pontot szerzett, miközben három triplát is dobott.

Az Óbuda azonban nem adta föl, kihasználva a Kosársuli játékosainak gyorsan elszórt, kimaradt dobásait, hamar felzárkóztak. Diakite ugyan gyorsan kipontozódott, de Vas és Utasi ponterősségével ismét nőtt a kék-sárgák előnye. A végén már mindkét csapat csak büntetőkből dobott pontot, de az Óbudának esélye sem volt fordítani.

Az EnterNet csapatának végül elég simán sikerült a visszavágás, és 10. győzelmükkel továbbra is csak egy pont hátrányban vannak az első helyezettől.

Elek András edző: - A sok szabálytalanság és óbudai reklamálás miatt nem volt jó hangulatú a mérkőzés, de nyertünk. és ez a lényeg. Utasi fantasztikusan játszott, összefogta a csapatot, remekül védekezett.

Lékó remizett Tiviakovval

Újabb döntetlennel folytatta szereplését Lékó Péter Wijk aan Zeeben. A sötéttel játszó magyar… Tovább olvasom