2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

Kosársuli: megvan a tizenkettedik siker

Vasárnap este Tiszaújvárosban vendégszerepelt az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli NBI B csoportos kosárlabdacsapata. A kék-sárgák magabiztos győzelmet arattak, annak ellenére, hogy az utazás nem volt zökkenőmentes.
Tiszaújváros–EnterNet Vásárhelyi KS 76-92 (12-27, 18-23, 20-20, 26-22)
Tiszaújváros 700 néző - vezette: Gergely, Zalai
Kosársuli: DANI 25/15, UTASI 5, Mócsai 3, VAS 20/6, Kukla 6,
Csere: SZILÁGYI 9, BABUT 22, Grezsa 2. Edző: Elek András.

Három kisbusszal utaztak a vásárhelyiek, azonban a felnőttek egy baleset miatt késve érkeztek a találkozóra, emellett a juniorok hosszabbításban elvesztett mérkőzése miatt is csúszott a felnőtt meccs. A Kosársuli mindezek ellenére az első negyedben begyújtotta a rakétákat, hét perc után 18-6 állt az eredményjelzőn. Ekkor Dani Zoltán parádézott, aki hibátlan dobóteljesítménnyel 12 pontot szerzett.

A második periódus már gyengébben sikerült, a hazaiak kinti dobásai megzavarták Utasiékat, de még így is sikerült növelni az előnyt. Dani Zoltán újra bepörgött és vágott három hármast, mellette a román légiós, Babut is kitűnt a társak közül.

A harmadik és a negyedik játékrész már nem Elek András edző elképzelései szerint alakult, a 270 kilométeres utazás éreztette hatását. Az utolsó tíz percben úgy tűnt új erőre kaptak az EnterNet Kosársuli játékosai, ekkor Szilágyi László játszott jól. A negyed végén azonban már nem tudtak koncentrálni a vásárhelyi kosarasok, így elveszítették ezt a játékrészt, a mérkőzést azonban 16 ponttal sikerült megnyerni egy B csoportban ritkán látható, 700 fős lelkes közönség előtt.

Elek András: - Értékes győzelmet arattunk egy jó képességű csapat ellen. Fantasztikus hangulatot teremtett a lelkes és óriási közönség, élmény volt ilyen közegben játszani.

Hegyi futás és ergométer: gyűjtik az erőt az evezősök

Az EDF Démász-Szegedi VE evezőseinek egy csoportja a Rudolf-tanyán edzőtáborozott, szűk három hét múlva következik az ergométeres bajnokság. Tovább olvasom