2018. 06. 23. szombat - Zoltán 12°C | 19°C Még több cikk.

Kosársuli: siker Nagykállón

Az EnterNet Vásárhelyi KS a rendkívül hosszú utazás ellenére, sokat cserélve, remek játékkal nyert a Nagykálló ellen a férfi kosárlabda NB I B-ben.
Nagykállói KE–EnterNet Vásárhelyi KS 71-96 (16-26, 19-19, 12-28, 24-23)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Nagykálló, 30 néző. Vezette: Kisházi, Gergely, Sallai.
Kosársuli: BALATON 12/3, CZIBERE 22/12, Utasi 2, VAS 12/6, DIAKITE 23. Csere: Kukla 6, DANI 7/3, Mócsai 5/3, Böszörményi 4, Schéda, Magyar 3/3, Grezsa. Edző: Elek András.

Négy perc alatt négy triplát bevágott a Vásárhely, mégis alig vezetett a találkozó elején, sőt, Diakite látványos palánk alatti kosaraira is mindig jött nagykállói válasz. Feltűnő volt, hogy sokszor ugyan véletlenül, de jópár támadó lepattanót szedtek a hazaiak. A negyed végén azután a feljavult védekezéssel, illetve Balaton és Kukla pontjaival sikerült ellépni. A második tíz perc bosszantó volt, ugyanis hiába támadtak jól Cziberéék, sorra kosarat dobott a Nagykálló is. Centerük például három triplát, amivel egészen fölzárkóztak. A negyed vége azonban ismét a vendégeké volt, így maradt a 10 pontos vásárhelyi előny.

Szünet után egészen magas szerkezetű csapattal lépett pályára az EnterNet (Diakite, Kukla és Vas egyszerre játszott), így a hazaiak egyetlen lepattanót sem tudtak szedni, és 40-49-ről három perc alatt 40-64 lett, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Igazi örömjáték következett, a vásárhelyi cserék valamennyien játéklehetőséghez jutottak. Diakite, majd Kukla remekelt, de a mezőnyjátékosok is jól játszottak. A 20 éves Magyar Máté élete első felnőtt NB I-es meccsén bemutatkozásképp bevágott egy triplát. A védekezés nem volt ugyan a topon, de alig csökkent a Kosársuli előnye. A 71-96-os végeredmény Mócsai utolsó másodpercben dobott triplájával alakult ki.

Végig sportszerű, helyenként igen látványos mérkőzésen szerezte meg a Vásárhely 12. győzelmét, amivel biztosan tartja harmadik helyét – mindössze egy ponttal lemaradva a Szedeáktól és a Jászberénytől.

Elek András: Elégedett vagyok, hiszen a hosszú utazás ellenére jól játszottunk, és mindenki pályára tudott lépni. Kiemelném, hogy mindössze két eladott labdánk volt, ami példa nélküli teljesítmény.

• 1. insideman 2010. február 07. 22:39