2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Kovács jutott legtovább

Az ausztriai Liezenben igen erős nemzetközi férfi teke világkupaversenyt rendeztek, amelyen a Ferroép-Szegedből három játékos indult. A viadalon a játékosok hatvanat gurítottak. A Tisza-partiak közül legtovább Kovács Gábor jutott, aki két győztes összecsapás után a harmadik meccsén, az elődöntőbe jutásért vívott meccsen a hazai Weisskopftól kapott ki.
Eredmények

A szegediek eredményei. 1. forduló: Benedik (szlovén, Zadar – horvát)–Karsai László 2:0 (323–283), Kiss Norbert–Reinhart Gruber (osztrák, Fugger Sterzing – olasz) 2:0 (362–337), Kovács Gábor–Thomas Löscher (osztrák, St. Pölten) 1:1 (311–320), három szétdobással: 24–18. Nyolcaddöntő: Milan Tomka (szlovák, Podbrezova)–Kiss Norbert 2:0 (306–273). Kovács G.–Cosmin Craciun (román, Bamberg – német) 2:0 (324–307). Negyeddöntő: Thomas Weisskopf (osztrák, Fugger Sterzing – olasz)–Kovács G. 1:1 (283–306), három szétdobással: 21:20. A liezeni torna végeredménye: 1. Ivan Cech (szlovák, Zerbst – német), 2. Calic (szerb, Podbrezova – szlovák), 3. Matko Bulka (horvát, KK Eszék).