2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Közel járt a bravúrhoz a Szeged Beton

Harmadik hazai rangadóján második vereségét szenvedte el az OB I-ben a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Ahogy a Honvéd ellen, most a Vasassal szemben is nyerhető meccset buktak el a Tisza-partiak.
A tizenötszörös bajnok, címvédő, öt olimpiai bajnokot (Varga Dániel, Varga Dénes, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Steinmetz Barnabás) felsorakoztató Vasas összeteheti a kezét, hogy az Újszegeden lejátszott rangadó után is százszázalékos maradt az OB I-ben. Mert szemernyit sem volt jobb a Betonnál. Azért nyerte meg az izgalmas meccset, mert kevesebbet, és főleg kisebbeket hibázott, mint a Tisza-parti alakulat. És mert – talán a rangjuknak köszönhetően – a játékvezetők jóindulatát maximálisan élvezte. Két remek, megközelítően hasonló tudású gárda mérkőzését ugyanis el tudja dönteni plusz négy ítélet (az első három negyedben a Szeged mindösszesen kétszer pólózhatott emberfórban, a bajnok nyolcszor...). Más találkozókon Milos Korolijáról úgy szórják ki a bekkeket, mint a nyerőautomata a pénzérmét. Most nem. Ellenben a Beton a harmadik nyolc percben elbúcsúzott két védőjétől, előbb Kuncztól, aztán Komlósitól, majd a negyedikben Mihajlo Korolijától is kénytelen volt megválni.

A fehér sapkás Szeged Beton naggyá tette a vendégkapust, Nagy Viktort Fotó: Schmidt Andrea
A fehér sapkás Szeged Beton naggyá tette a vendégkapust, Nagy Viktort.

Csakhogy nem írnánk igazat, ha az egygólos vereséget kizárólag a bírók nyakába varrnánk. Abban a Beton pólósainak hibái is vastagon benne vannak. Említhetnénk például a második negyed befejező huszonkét másodpercét. Weszelovszky góljával először vezetett (4–3) a Szeged, és emberelőnyben támadhatott. Ha sikerül kihasználni a fórt, 5–3 ide. Ehelyett viszont 5–4-es Vasas-vezetéssel fordultak a csapatok. Mert a hazaiak kétszeres ötkarikás bajnokát, Varga Tamást megtréfálta egy „mindössze" egyszeres, Varga Dénes. Utóbbi a víz alól egyszer csak kibújt, elhalászta a labdát, és már robogott is vele a kapuig, 4–4. Aztán megint labdát vesztettek a házigazdák, az egykoron a Betonban is sztárnak számító Hosnyánszky lecsapott a kósza átadásra, de mivel az idő sürgette, majd 10 méterről célzott. A Mikasa a kapufáról Baksa László hátára, onnan pedig a kapuba vágódott.

Montenegróban a Beton

Budapesten elkészítették az európai vízilabdakupák következő fázisának sorsolását. A LEN-kupa nyolcaddöntőjében a Szeged Beton VE a montenegrói Cattaro, a Domino Honvéd pedig a görög Vuliagmeni csapatával találkozik. Az első mérkőzéseket november 22-én vagy 23-án, a visszavágót pedig december 13-án vagy 14-én rendezik. A Beton idegenben, a Honvéd hazai medencében kezd. A férfi Euroligában a legjobb 16 között a Vasast és az Egert egy csoportba sorsolták. A négyes másik két tagja a Partizan és a Marseille.

A legfájóbb vagy éppen a legszívmelengetőbb, hogy ennyi baki, játékvezetői részrehajlás ellenére is volt győzelmi esélye a Betonnak. A csapatok végig fej fej mellett haladtak, az utolsó hazai, a 9–9-et eredményező találatot másfél perccel a vége előtt a zseniális csuklóval megáldott Weszelovszky hintette a hálóba, majd ugyanő egy perc múlva a kapufát találta el. A sokáig emlékezetes ütközet záró hazai bakija, a pocsék szegedi helyezkedés után Varga Dénes fogadhatta társai örömittas gratulációját. A vendégek kihozták a maximumot a mérkőzésből, a hazaiakban viszont bőven maradhatott hiányérzet...

Kásás Zoltán: – Magunkat vertük meg... Nem hinném, hogy ezen a meccsen jobb volt a Vasas. Amíg mi ennyi helyzetet kihagyunk, amíg ennyi butaságot követünk el, addig semmi okunk a bírókkal foglalkozni.

További eredmények: FTC–Fehérvár 8–6, Újpest–Pécs 9–8, Eger–BVSC 14–11.