2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Közel jártak a csodához

Hiába vezetett az utolsó percig, és játszott jól a Szeviép-Szeged a Sopron ellen, végül a vendégek nyertek 88-82-re.
Szeviép-Szeged - Sopron 82-88
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, második találkozó. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kóthay, Gál.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 9/3, IZSÁK 26/9, SZLIMÁK 14/6, Russai 9/3, KAJDACSI 8. Csere: Fülöp 6, Pungor 8/6, Kováts, Bozóki 2. Edző: Domokos Mihály, Donkó Orsolya.
Sopron: TEASLEY 21/6, Kocsis, Károlyi 6, CSERNY 14, MATOVICS 18. Csere: Horváth Zsuzsa 9, Horváth Zsófia 5, Gorbunova 15/3. Edző: Natalia Hejkova.

Török is remekelt a Sopron ellen. Fotó: Schmidt Andrea
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2:0 a Sopron javára.
Kajdacsi Judit jó, hogy visszatért a csapatba, hiszen előbb dobott egy duplát, majd lekapott egy védőlepattanót, sőt: egy gólpasszt is adott, így az első perc végén 4–0 állt az eredményjelzőn. „Na most üljünk rá az eredményre!" – jött egy hang a nézőtérről. Bátran játszottak a hazaiak, Izsák süllyesztett el egy „trojkát", maradt a szegedi előny, 9–6. Natalia Hejkova, a Sopron edzője felpattant a székéből. Az 5. percben 15–8-ra lépett meg a Szeviép. Korholt is a vendégek trénere az időkérés alatt. És a csoda folytatódott. Két perc múlva tíz lett „közte", 18–8. Ezt se sokan gondolták volna!

Azt sem, hogy az első negyed után vastaps járt a Tisza-partiaknak, vezettek, méghozzá magabiztosan, 29–22. „Amerikázunk!" Ez mit jelent? Úgy passzoltak a hazaiak a második negyed elején, mint az NBA-meccseken szoktak. A vendégek csak nyomozták a labdát. Fogyott az előny, de a 16. percben is még Kajdacsiék vezettek, 33–30 állt az eredményjelzőn. A 17. percig bírta a Szeged, Károlyi pontja után először vezettek a vendégek, 34–33. Nem lehetett korholni a játékosokat, hiszen ebben az időszakban Török, Izsák, Kováts, Fülöp és Bozóky szerepelt a csapatban, csupa fiatal. És még pontokat is dobtak egy klasszis alakulat ellen. A félidőben ugyan a Sopron vezetett 44–38-ra, de az első húsz perc produkciója több mint dicséretes volt.

Szépen indult a második játékrész, a 26. percben ismét vezetett a Szeviép, 54–53. Jól játszott a csapat. Nagyon jól! Szlimák parádés triplája után még nőtt a különbség, 59–55. Elég volt két eladott labda, ezt a rutinos vendégek könyörtelenül kihasználták, fordítottak. Amire lehetett számítani, az a negyedik negyed elején bekövetkezett, fáradni kezdett a Szeged, így egyre nőtt a különbség a két együttes között, 64–70.

Azonban a Szeviép egy percre sem adta fel, ott lihegett a vendégek nyomában, 71–73. A 35. percben Izsák remekbe szabott tempója után újból talpra ugrott mindenki, 75–74, ide. Izgalmasan alakult a hajrá. Még három perccel a vége előtt is náluk volt az előny, 79–77. És egy perccel a vége előtt is maradt a hazai vezetés. Cserny mutatta meg a hajrában, hogy miért játszott az USA-ban, neki köszönhetően végül 88–82-re a Sopron nyert.