2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 4°C Még több cikk.

Közel volt a siker

A két nyeretlen csapat találkozóján mindkét fél az első sikerére készült. A hazaiak a sportág hatvanéves vásárhelyi jubileumára is szerettek volna egy extra ajándékkal, győzelemmel kedveskedni. Kicsin múlott, hogy végül nem sikerült.
Bodrogi Bau - Univer Kecskemét 78-84
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Földházi, Kiss, Gál.
Vásárhely: DRAHOS 18/6, NYILAS 14/6, Hadzija 8, Freeman 18/9, Gémes 10/6. Csere: KOVÁTS R. 8, Jarosevits 2, Böszörményi. Edző: Czuprák László.
Kecskemét: RADOVANOVICS 25/9, VAISVILA 7, Celej 6, MCCLENDON 24, Lopatka 16. Csere: Csaplár-Nagy, Soós 5/3, Vida 1. Edző: Meszlényi Róbert.
Kipontozódott: Hadzija (31.).

Az első negyedben a védekezésre nem sok gondot fordítottak a csapatok. A vendégek az ötödik percben 21–9-re vezettek, miközben a friss hazai szerzemény, Hadzija már három személyi hibánál járt. Aztán megindult a Kosársuli: Nyilas, Freeman és Hadzija találataival 18–21-re sikerült felzárkózni, majd a tíz perc végére Gémes triplájával összejött az egyenlítés is (27–27). A második negyed maga volt a hazai rémálom, hiszen a Vásárhely csak 13 pontra volt képes, mialatt a Kecskemét fokozatosan elhúzott. A szünetben 40–51-et mutatott az eredményjelző.

Drahos extra volt

A vásárhelyi csapat legjobbja az irányító, Drahos Gábor volt. Különösen a második félidőben sziporkázott: amit jelzett például a tíz méterről szerzett kosara, valamint a 18 meccs- és a 26 IBM-pontja. Hét gólpasszát pedig senki sem tudta felülmúlni ezen a találkozón.

Jarosevits egy „sapkával" – Radovanovics volt a szenvedő alany –, majd egy duplával mutatkozott be, mégsem tudott feljönni a hazai gárda. Sőt a 25. percben kialakult a legnagyobb különbség: 44–62 a vendégeknek.

Nyilas hosszú vásárhelyi gólcsendet tört meg, a negyed végét jelző dudaszó pillanatában pedig Drahos közel tízméteres kosárral hozta vissza ismét a meccsbe a vendéglátókat, 58–67. Feltámadt a Kosársuli, három perc volt hátra, amikor már csak kettővel, 73–71-re vezetett az Univer.

Talpon volt a csarnok, de a siker sajnos nem jött össze, mivel a mezőny legeredményesebbje, Radovanovics biztosan értékesítette a büntetőket.

Czuprák László: – A szokásos rövidzárlat, illetve a a végjáték fegyelmezetlensége miatt szenvedtünk vereséget.

További eredmények: Albacomp–Debrecen 87–74, ZTE– Szolnok 83–71, Paks– Nyíregyháza 84–64, Szombathely–Sopron 88–80, Dombóvár–Kaposvár 73–91, Körmend–Pécs 90–74.

Dudás: megvan a szintidő!

A Duna–Tisza Muréna Búvárklub versenyzője, Dudás Zita Egerben két számban is megúszta a junior… Tovább olvasom