A végjátékban 82–81-nél még vezetett a Szedeák Szolnokon, a hatalmas bravúr azonban elmaradt: a címvédő 90–88-ra legyőzte Ivosevéket a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.
Szolnoki Olaj–Naturtex-SZTE-Szedeák 90–88 (24–21, 23–15, 17–22, 26–30)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 17. forduló. Szolnok, 1164 néző. Vezette: Valovics, Hegedűs, Pozsonyi.
Szolnok:
TROTTER 14/3, HORVÁTH Á. 16/9, Soós 3, Nikolov 15/3, BÁDER 27. Csere: Fodor M. 7/6, Gay 3/3, Grebenár 2, Trepák 3/3. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Szedeák:
Drahos 4, LEVY 29, Kiss Zs. 2, IVOSEV 19, Dukics 4. Csere: TANÁCS 14/6, LÁSZLÓ R. 12, Nyilas 4. Vezetőedző: Fodor Péter.

Hatalmas meccset játszott Szolnokon a Naturtex-SZTE- Szedeák. A férfi kosárlabda NB I A csoportjának 17. fordulójában a címvédőhöz látogatott Fodor Péter együttese, ráadásul úgy, hogy több játékosa kisebb sérüléssel vállalta a meccset (Dukics, Tanács, Levy), és volt, akire nem is számíthatott a tréner (Molnár, Vida). Játszott viszont László Róbert, a Nyíregyházáról a múlt héten igazolt hátvéd, aki a rövid idő ellenére is jól illeszkedett a csapatba – 29 perc alatt 12 pontig jutott a meccsen.

Közel volt a bravúr: Szolnok-Szedeák 90-88

Egy ideig az történt a pályán, amit Trotterék akartak, ám hiába vezetett a Szolnok 14 ponttal is (a 20. percben 47–33-ra), a végjátékra ismét nyílt lett a meccs. 2–0 után legközelebb 72–70-nél volt az előny a Szedeáknál, ekkor reális esélye volt a győzelemre, a forduló legnagyobb bravúrjára a csapatnak. 84–84-nél is döntetlen volt, jött azonban Fodor Márton (a Szedeákot edző Fodor Péter fia), és bevágott egy triplát. A hazaiak jól büntetőztek, és bár Ivosev és Levy is szerzett még egy duplát, az utolsó támadásból, hat másodperc alatt már nem talált be, így nagy csatában két ponttal kikapott a Naturtex.

Az látszik, hogy a Debrecen elleni bajnoki vereség után magasabb fokozatra kapcsolt a Szedeák, a jó játék azonban ezúttal nem volt elég a sikerhez. Erre legközelebb a kéthetes bajnoki szünet után, február 11-én Sopronban lesz lehetősége az együttesnek.

Fodor Péter: – Kétszer is nagy hátrányból zárkóztunk fel, és ez csapatunk tartását mutatja. A végjátékban azonban hibákat vétettünk, de ennek ellenére is győzelmet érdemeltünk volna.

További eredmények: Albacomp–Falco 71–73, Kaposvár–Nyíregyháza 88–69, Jászberény–Pécs 87–91, Körmend– Zalaegerszeg 78–65, Kecskemét–Atomerőmű 64–56.

Felkészülési mérkőzések: kikapott a Makó Békéscsabán

Az FTC II. szerdai legyőzése után a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata szombaton 4-1-re verte… Tovább olvasom