2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

˝Középen˝eldöntötték: A-Híd Szeged-FTC 11-6

Szeged - A második és a harmadik negyedet 8-2-re nyerte az A-Híd Szeged VE az FTC ellen, ez elég volt a magabiztos győzelemhez.

A-Híd Szeged-Széchenyi Bank FTC 11-6 (3-3, 4-1, 4-1, 0-1)
Férfi vízilabda Vodefone OB I, 18. forduló, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Pásztor Antal, Fekete Balázs.
A-Híd Szeged VE: Nagy V. - Kiss, Juhász 2, Decker 1, Tóth M. 1, Seman, Szivós 2. Csere: Kunac, Sánta 2, Hegedüs 2, Molnár T., Jansik, Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Ferencváros: Gárdonyi - Bóbis, Ernyey 1, Swift, Martin 1, Roach 1, Szabó. Csere: Kósik (kapus), Kolozsi 1, Vogel 1, Major. Vezetőedző: Varga Zsolt.

IV. negyed:
8. perc:
Kiss, blokkolják. Kolozsi, Nagy V. véd. Ennyi! 11-6-ra nyer a Szeged!
7. perc: Molnár megint kapufa, Kunac megszerzi, Vincze edző időt kér. Hegedüs, most Kósik nyer.
6. perc: Nagy Viktor, remek formában. Szegedi előny, Molnár lő, blokkról mellé. Jó hazai védekezés.
5. perc: Kolozsi szépít, előnyíből, 11-6. Molnár még belepöcköl, kapufa.
4. perc: Hegedüs parádés labdaszerzése. Lejár a szegeid támadóidő.
3. perc: Seman harcol ki előnyt, Decker közelről fölé.
2. perc: Kiss Csaba szerzett labdát. Kiss svédcsavar, Kósik véd.
1. perc: Jansik Szilárd hozza el a labdát, kimarad a szegedi támadás. Fradi-kapufa.

A-Híd Szeged-FTC 11-6. Fotó: Frank Yvette (galéria)
III. negyed
8. perc:
Seman közelről, de Kósik jól zárja a szöget. Ennyi a harmadik negyed.
7. perc: Tóth Márton ki előnyt, majd megszerzi első gólját a meccsen, 11-5.
6. perc: Kolozsi Marcell csúnyán mellé. Kósik Soma úszik ki a kapujából, labdát szerez. Újabb remek hazai védekezés. Időt kér a Szeged.
5. perc: Kunac harcol ki előnyt, Molnár Tamás gyorsan gólra váltja.
4. perc: Nagy ismét, elkapta a fonalat. Elrontott szegedi támadás. Előny, Szivós nagy átadás, Sánta közelről, 9-5.
3. perc: Szegedi előny, kimarad. Jó hazai védekezés. Juhász Zsolt, lóba, majd nagy gól, 8-5.
2. perc: Nagy Viktor tolja fölé Ernyey bombáját. Vendég ötméteres. Roach, 7-5.
1. perc: Tóth Márton centikkel lő fölé, messze volt a kaputól. Decker blokk, marad az FTC-nél a labda.

II. negyed:
8. perc: Szivós, Gárdonyi most nyer. Vogel Simon pöcköl szépen, 7-4. Egy 5-0-ás szegedi rohamot törtek meg a zöld-fehérek.
7. perc: Szegedi előny, majd időkérés.
6. perc: Nagyot akarták átejteni, egy világbajnok kapust? Nem lehet! Hegedüs Gábor fordul le, második gólja, 7-3.
5. perc: Nagy Viktor szerzi meg a labdát Martin elől.
4. perc: Labda az A-Híd Szegedé, majd az FTC szerzi meg. Kunac nagy átadás, Sánta Dániel köszöni, bevágja, 6-3. Mint Londonban az angol-magyaron.
3. perc: szivós labdát szerzett, ötöst harcol ki, Juhász, 5-3.
2. perc: Újabb szegedi labdaszerzés. Tóth Márton lő a kapuba, nem adják meg, eltolta a védőjét. Fradi előny, Nagy véd. Teljes a csapat.
1. perc: A Szeged hozza el a labdát. Szivós teszi be, Seman nem tudja megfogni. Kontra. Mehet az A-Híd. Decker Ádám!!! Micsoda gól. Gárdonyi András kint, ő ejt, gól! 4-3.

I. negyed:
8. perc:
Hegedüs Gáboré eddig a nap gólja, iszonyatos erővel a pipába vágja, 3-3. Molnár Tamás még ráhúzza, nincs több gól, 3-3.
7. perc: Molnár Tamás sokkal mellé. Nagy Viktor nagy bravúr.
6. perc: Aidan Roach addig lóbál, míg Nagy elmerül, 2-3.  1
5. perc: Aljosa Kunac távolról, kapufa. Bealadtak a hazaiak, Tyler Martin, 1-2. Sánta harcol ki büntető, Szivós, remekül, 2-2. Roach messziről, Nagy V. mellé pöcköli.
4. perc: Kunac szerzett labdát, majd elveszíti az A-Híd. Ernyey Márk, nagy bomba, 1-1. Nagy Viktor véd.
3. perc: Szegedi labdaszerzés, Szivós Márton úszik meg, könyörtelen, 1-0.
2. perc: Remek szegedi blokk. Hazai előny, Seman közelről fölé.
1. perc: Lukas Seman kezéről veszik le a labdát, ez volt a meccs elős támadása. Deckert küldik ki.

Vincze Balázs együttesének ellenfele a 18. fordulóból előre hozott bajnokin a szebb napokat is megélt, jelenleg a 12. helyen álló Ferencváros lesz 19.30-tól. A két együttes budapesti összecsapásán szoros meccset játszottak a felek, csak 8–6-ra nyert a Szeged – a papírforma szerint hazai medencében ennél simább sikerre van kilátás. Az összecsapást a delmagyar.hu online tudósítja.