2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

Közte tíz: Pick Szeged-Ferencváros 35-25

A végére iskolajátékot mutatott be a Pick Szeged, amely tíz góllal legyőzte az FTC-t az elődöntő első meccsén.

Pick Szeged-FTC 35-25 (17-13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, első mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Pick Szeged:
MIKLER - Stranovsky 1, KATZIRZ 5, Bajorhegyi, ZUBAI 4, SULC 5/1, TÖRŐ 10/2. Csere: LÉKAI 7, Herbert, Butenko 2, Grünfelder, Beocsanin. Vezetőedző: Skaliczki László.
FTC: Paul - BENDÓ 3, KOS 5/1, Buday 2/1, Kelecsevics 3, MAZÁK 4, Bakos 1. Csere: Perger, Tamási, (kapusok), Czina, NÉMETH 2, Wieszt, Varga, Török 2, Lepsényi 1, Szöllösi 1. Vezetőedző: Vladan Matics.
Kiállítások:
12, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 3/3, ill. 6/3.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Pick Szeged javára.

Skaliczki László: – Nehéz csata, nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét csapat sok taktikai variációval próbálkozott. Nálunk a kulcsemberek sokal többet tettek hozzá a meccshez, ezért nyertünk.

60. perc: Lepsényi indulásból 34-25. Törőnek megvan a tizedik gólja, káprázat 35-25. Zúg a "Szép volt, fiúk"! Tényleg az volt, előnybe került a Pick az elődöntőben.

59. perc: Szöllösi első gólja 34-24. Állva tapsol a szegedi közönség.

58. perc: ötöször lő gólt Katzirz, szinte sort cserél a Fradi 34-23.

57. perc: tíz, tíz tíz: Törő góljával 33-23. Számol is a szegedi közönség.

56. perc: Beocsanin a pályán. Mikler véd.

55. perc: megint Zubait gyűrik, hetes. Sulc elvállalja bedobja 32-23.

54. perc: beállóból Zubai, emberelőnybe is kerülünk 31-22.

53. perc: Stranovsky másodszor talál be, Mazák felel 30-22.

52. perc: Szöllösi is hetest ront, Mikler a mágus.

51. perc: eldőlni látszik, Lékai talál be 29-20.

50. perc: indulásból Törő, repül, gólt lő 28-20. Matics időt kér.

49. perc: Sulcé a 27. gól 27-20.

48. perc: Buday ront hetest, Miker babonázta meg.

47. perc: Katzirz átlövése remek 26-20.

46. perc: hátrányban is gólt szerez Kelecsevics 24-20. Lékai előnyben villan 25-20.

45. perc: Zubai gólja kellett, de nagyon, Czina két perc 24-19.

44. perc: Paul véd, Bendó betalál, szoros 23-19.

43. perc: Katzirz könyökét kell ápolni, Grünfelder a pályán.

42. perc: Mikler megint véd, de hetest adnak. Buday bevágja 22-18. Nehogy szoros legyen.

41. perc: Bakos harcol ki hetest. Kos lövését védi Mikler!

40. perc: Bendót blokkolja Bajorhegyi, Butenko kap két percet. Közelebb jön a Fradi 22-17.

39. perc: Kelecsevics klasszikus átlövésgóljával 22-16.

38. perc: micsoda Törő-gól: állásból, ütemtelenül, félmagasan 22-15.

37. perc: Mikler véd még kettőt, elképesztő. Most Török kifog rajta 21-15.

36. perc: Katzirz esik nagyot, ráadásul a vállára, lent marad. Mostmár felkel, de láthatóan fáj neki.

35. perc: Butenko gólja után Mikler újabb bravúrja, micsoda játék 21-14.

34. perc: Bendó és Herbert akaszkodik össze, labda a Fradié.

33. perc: Mikler véd, megint Katzirz, imár hat az előny 20-14.

32. perc: megy ez, Katzirz lő közbe 19-14.

31. perc: Lékai gólja nyitja a félidőt 18-13. Török beállóból felel 18-14.

Az első félidőben hullámzó volt a meccs képe, ám a hajrában a Pick Szeged már érvényesítette nagyobb játékerejét. Csak maradjon így végig.

30. perc: Lékai emberrel a nyakán is megállíthatatlan 16-13. Labdaszerzés, Törő indul, bent van! 17-13!

29. perc: Németh Stranovsky felett lő gólt 15-13.

28. perc: Kos is negyedszer, talpról 14-12. Butenko átlövése remek, kiharcol egy két percet is Bakoson 15-12.

27. perc: Lékai lendületből, megint hárommal vezetünk. Perger visszaesett kicsit 14-11.

26. perc: megint Törő ez neki a negyedik 13-11.

25. perc: indulhatunk, de eladjuk.

24. perc: Lékai hátrányból! De kellett ez 12-11.

23. perc: egyenlít a Fradi, ráadásul Sulcot kiállítják, neki ez a második 11-11.

22. perc: most Kelecsevics nyeri a párharcot 11-10.

Galéria kép

21. perc: Kelecsevics lövését a gólvonalon állítja meg Mikler. Törő bezzeg nem ront, már 11-9. Ez az!

20. perc: így kell ezt: most Stranovsky indul, ő is bedobja 10-9. Matics kér időt. A mai másik elődöntőben a Veszprém nagyon simán 33-17-re verte a Tatabányát.

19. perc: Bendó lapattanóját Törő szedi össze, végigrobog, bevágja, egyenlő 9-9.

18. perc: baj van: Németh gólja után már kettővel vezet a Fradi 7-9. És mi lenne, ha Mikler nem védene így... Sulc remekel, most Zubainak ad szép gólpasszt 8-9.

17. perc: Mikler, majd Perger véd nagyot, még nem vezetett a Fradi. Eddig... Mazák góljával 7-8. Jön Butenko.

16. perc: Buday is betalál, ő is szegedi volt egykor 7-7.

15. perc: Skaliczki mester kér időt. Sulc lő keresztbe, klasszis gól 7-6.

14. perc: sőt, Kos kiegyenlít, ez a harmadik gólja 6-6.

13. perc: Perger is elkezdett védeni, nem is akárhogy. Bendó egyre hozza a Fradit 6-5.

12. perc: passzívak vagyunk hátrányban, nem is jutunk lövésig. Elveszik. Bakos betalál, de már belépett.

11. perc: Bakos a szélről, megint Mikler. Remekül kezd a szegedi kapus.

10. perc: két gyors FTC-gól: Kelecsevics és Bendó 6-4. Lékait olvassa Perger. Katzirz két perc, ez a harmadik szegedi...

9. perc: Mazák áll bosszút a róla letépett mezért, hetest kapunk. Törő bevágja 6-2.

8. perc: Mikler harmadik nagy védése, majd a negyedik, a kapufa is segít neki.

7. perc: megint Kos, eddig csak ő talált be a Picknek 4-2. Sulc nézi meg a jobb alsót, remekül 5-2.

6. perc: remekül kezdünk, most Lékai talál be. Perger jön a Fradiba, Bajorhegyi két perc 4-1.

5. perc: az exszegedi Kos vág be egy hetest 2-1. Hozzászól a kapitány: Katzirz remek átlövésgóljával 3-1. Hátrányban is megy.

4. perc: felépült: Zubai szép góllal jelzi, lehet rá számítani 2-0. Sulc kap két percet.

3. perc: Mikler fogja Bendó ziccerét.

2. perc: Sulc góljával vezetünk 1-0.

1. perc: kimarad az első FTC-támadás, igazi hangzavar a csarnokban.

20.15: Dudás Gyula olimpikon gyalogló végzi el a kezdődobást.

20.12: zajlik a bemutatás, az egykori szegedi játékosok a Fradi-keretben is kiemelt figyelmet kapnak. A Himnusz hangjai után kezdődhet az összecsapás.

„Nagy meccs lesz!" – beszélgetett két Pick-szurkoló tegnap délután Szeged belvárosában. „Szerintem is, de nyerünk a Fradi ellen!" – jött a válasz a társtól. Ezután hosszan elemezték, hogy kulcsfontosságú lesz a két átlövőt, Kelecsevicset és Kost kikapcsolni, mert ők a meghatározóak a zöld-fehéreknél. Miközben alaposan kielemezték az FTC játékerejét, következett kedvenc csapatuk, a Pick Szeged. „Te is jössz ma este a Széchenyi térre?" – kérdezte az idősebb Pick-szurkoló a másiktól. „Mert mi lesz ott? Koncert?" – érkezett a kérdés már a fiatalabb sportbaráttól. „Nem tudod? Együtt megyünk át a sportcsarnokba, 18.30-kor indulunk a térről, zászlókkal, sálakkal, dudákkal, dobokkal" – invitálta az öreg róka a fiatalt.

Miközben elindultak, továbbra is a Fradi-meccs játszotta a főszerepet a beszélgetésben. „Tudod, azért annak örülök, hogy Zubai Szabi már egészséges, sőt ott van a keretben Tomás és Dusan is (Stranovsky és Beocsanin – a szerk.). Így a mesternek, Skaliczki Lászlónak nagyobb a variálási lehetősége. Jobbak vagyunk! Szerinted is?"

Lékai szárnyalására szüksége lesz a Pick Szegednek a Fradi ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Lékai szárnyalására szüksége lesz a Pick Szegednek a Fradi ellen.

Kis gondolkodás után rávágta a fiatalabb a választ: „Jaja! De nagyon aranyos nekem Vladan Matics. Tudod, hogy mi tetszik benne igazán?" A társ tágra nyitott szemmel figyelte a következő mondatot. „Tetszik, hogy még mindig milyen tisztelettel beszél régi csapatáról, a Pick Szegedről. Ezért is volt ő nagy játékos!" Újból az idősebb vette át a szót. „Perger Zsoltival beszélgettem, volt kapusunk azt mondta, mindenki szereti Matkét a Fradinál. Jó ember, és jó edzéseket tart. Nem véletlenül viszi a szlovén Celje. Szegeden a végén nem volt szerencséje, honfitársai ették meg!" Néhány másodperc csend következett. „Nyerünk szerinted?" „Ez kérdés, kisapám? Figyelj ide: van két jó kapusunk, ott van a Katzirz, de Sulc és Lékai is már bizonyította, hogy mekkora gólokat képes dobni. Ha Max, azaz Butenko is elkapja a fonalat, akkor nem lehet gond. Törő Szabi ha kell, megáll a levegőben. Micsoda találatokat képes dobni. És ne feledd! Zubai Szabi! Egészséges! A Kígyó (ez volt Újvárosban a beceneve – a szerk.) úgy mozog a falban, mint kevesen Európában. És a védelemben Herbert és Bajorhegyi is nagyon jó, útját állja majd a Fradi átlövőinek. Nyerünk-e? Jóhogy!"

Az egyikük trolira pattant, a másik pedig a Széchenyi tér felé vette az irányt. Ők már tegnap hangoltak a mai Fradi elleni meccsre. Megmondták, hogy nagy derbi lesz!

• 10. ashmore 2011. április 23. 08:29
    „Látszik hogy Vadkerti nem játszott, lőttünk is vagy 7-8 gólt balszélről.....”
  • 9. Boribona 2011. április 21. 23:52
    „például ha legközelebb kijössz inkább a csarnokba ;)
    És akkor Lékai, Katzirz meg Törő barátnőjét is nézheted :D”
  • 8. favágó 2011. április 21. 10:17
    „Tévében néztem. Nagyon szeretem amikor egy pörgős meccsél az ismétléseket kell nézni, miközben megy a másik támadás!:-( Vagy a nézőtéren ülő szép lányokat! /szép hölgy Roli barátnője, de most 2x30 percig nem rá voltam kíváncsi!/ Lehetne ezen valahogyan változtatni?”
  • 7. 2011. április 20. 23:54
    „Ha nem a csaló Kékesék vezetik akkor közte 20... jó lenne valamit reagálni erre a pick vezetésének, mert nem mindennapi szélhámoskodás volt a pályán....”
  • 3. Boribona 2011. április 20. 14:22
    „Sajttolvaj, csak nem hiszed, h ez komolyan lezajlott? :D”
  • 2. Figyelő 2011. április 20. 08:22
    „Azért ez az összecsapás érdekes is lehet!
    Miért is?
    A következők miatt:
    A múlt Vasárnap volt a M.K. döntő, illetve annak megcsúfolása a Veszprém-PLER által!
    A meccset a SPORT KULB közvetítette, a "szakértőjük" mint mindig, egy Pap György nevű egyén volt, aki valamilyen kis főnök a kézilabda szövetségben.
    A mérkőzés végén a következő kijelentést tette a televízió nagy nyilvánossága előtt utalva a magyar bajnoki döntőre:
    "Reméljük, hogy az MKB Veszprém - Ferencváros bajnoki döntő igen magas színvonalú mérkőzéseket hoz ahol a magas színvonalú kézilabdát láthatunk!"
    Hoppá!
    Ez az ember már tud valamit?!”
  • 1. Sajttolvaj 2011. április 20. 07:33
    „ujabban az utcai pletykálkodást is leirják?
    van lejjebb?”

Pedig már megvolt: Honvéd-Szeged Beton 9-9

Négy kipontozott játékost és sok buta hibát nem bírt el a Szeged Beton csapata, és egy megnyert mérkőzést engedett ki a kezéből. A Honvéd 9-9-re mentett. Tovább olvasom