2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Kubica túlélte a repülést

Drámai futamot hozott a Kanadai Forma–1-es Nagydíj. Már a rajt után látszott, hogy bizony akadnak majd gondok, de azt senki sem gondolta, hogy nem a verseny, ha nem a pilóták épsége miatt kell majd leginkább izgulni.
A 27. körben a lengyel Robert Kubica a falnak csapódott, majd mozdulatlanul feküdt a kocsiban.

Nagy volt az ijedelem. Szerencsére jött a jó hír, Kubica magánál van, az állapota stabil volt a pálya korházában – az első diagnózis szerint lábtörést szenvedett. Ahhoz képest, hogy mekkora erővel csapódott a falnak, és mennyit csúszott a betonon, szerencsésen megúszta a balesetet.

Ezután is folytatódott az őrület, többen is kicsúsztak, kénytelenek voltak feladni a versenyt, összesen négyszer jött be a Safety Car.
Végül Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte az 58. Forma–1-es gyorsasági világbajnokság hatodik futamát. Hamilton mögött a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) lett a második, míg a harmadik helyen az osztrák Alexander Wurz (Williams) végzet.

A vb-újonc Hamilton – aki ezzel az összetett pontversenyben is átvette a vezetést – pályafutása első futamgyőzelmét aratta, eddig négy második és egy harmadik hely volt a mérlege.