2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Kupagyőztes a Szeged Beton - itthon vannak a srácok! - galériák

Emberfeletti csatában, egy végletekig kiélezett találkozón egygólos győzelmet aratott a Szeged Beton a Honvéd ellen, így története során először nyerte meg a magyar kupát.
Buliztak a hősök

A kupagyőztes együttest 200 szurkoló várta, ünnepelte a szegedi városháza előtt. Botka László polgármester emlékplakettet nyújtott át a gárda minden tagjának. A játékosokat egyesével szólították fel a színpadra, majd miután a friss kupagyőztes egy kört alkotott, egyperces néma főhajtással emlékezett mindenki a Szeged Beton VE volt elnökére, Körtvélyessy Péterre. A hősök az ünneplést a Kárász utcai Corso Caféban folytatták.

Botka László a városházán köszöntötte a kupagyőztes Szeged Betont. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Köszöntés a Városháza előtt

A Szeged Beton együttese vasárnap délután öt óra körül érkezik Szegedre. A kupagyőztes csapatot a Széchenyi téren, a Városháza előtt köszönti Botka László polgármester. Este 19 órától pedig a Kárász utcán található Corso Caféban ünneplik a kupagyőzelmet, amire a csapat sok szeretettel várja a szurkolókat!

Kupagyőztes a Szeged Beton! Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Groupama Honvéd - Szeged Beton 8-9 (1-1, 3-2, 3-3, 1-3)

Theodora férfi vízilabda magyar kupa.
Budapest, Szőnyi úti uszoda, 1000 néző. Vezette: Vogel, Juhász.

Honvéd: Gergely - Szívós 2, Kovács R., Gór-Nagy 1, Hárai, Mátyás 2, Tóth M. Csere: Angyal, Salamon 2, jansik, Hangody Gy. 1. Edző: Vad Lajos.

Szeged: Baksa – Kiss Cs.1, Kunac 1, Turzai 1, Molnár 1, Somogyi, Hegedüs. Csere: Török 1, Varga P., Kayes 1, Juhász Zs. 1, Younger 2, Bálint. Vezetőedző: Vincze Balázs.

Emberelőny: 14/3 illetve 13/4.

Ötméteres: – illetve 2/2.

Kipontozódott: Kovács R. (28. perc), Varga P. (27.perc), Somogyi (31. perc)

Vincze Balázs: Nagyon vártam erre a sikerre, edzőként még nem éltem át hasonló örömöt. Rettentően büszke vagyok a csapatra!

Juhász Zsolt: Három gólos hátrányból jöttünk vissza, csakúgy, mint a LEN-kupa győzelem esetén. De 6-3-nál is a Balázs úgy űzött-hajtott minket, mintha a győztes gólért támadtunk volna azért, mert mind a 14 játékosában vakon megbízik, és a csapat is tűzbe menne érte. Minden szurkolónak nagyon köszönjük a bíztatást, külön a Szőnyi úton szurkoló, egy vesztes női döntő után itt maradt szentesieknek, hiszen két szentesi származású játékos is van a Szegedben.

Baksa László: Borzasztóan örülök a győzelemnek, hiszen 6-3-ról sikerült felállnunk. A szívünk a helyén volt, és nyerni jöttünk. Megérdemelten nyertünk, a munkánk gyümölcsét jelzi ez a kupagyőzelem. De jövőhéttől új munka indul.

A szegedi szurkolók felállva éltetik a csapatot, a Honvéd drukkerei viszont a bírókat szidják. Emberfeletti csatát nyert meg a Szeged onnan, ahonnan nem sok csapat jött volna már vissza. Tovább folytatódik a szárnyalás!

4. negyed (1-3)

8. perc:
Tóth Márton a blokkba lő, 45 másodperc vissza. Időt kér Vincze Balázs. Fórban a Szeged, áll az egész kispad. Kayes centerből, micsoda gól!!! 12 másdoperc még, őrület! 8-9. Kettős emberhátrányban sem kapunk gól, megnyerte a magyar kupát a Beton!

7. perc: Török bombáz távolról, Gergely véd, de továbbra is mi jöhetünk. 1:38 vissza. Hegedüstől veszi el Tóth Márton a labdát.

6. perc: Hegedüs beadása után Kunacot szerelik. Nem kaphatunk gólt! Nem is kapunk, Salamon durrant a reklámtáblákra. Páros kiállítás, de mi jöhetünk.

5. perc: Salamon él a lehetőséggel, megint ellép eggyel a Honvéd. 8-7. Turzai harcol ki előnyt, Kunacnak végre szerencséje van, Gergely védi be a lövését. 8-8.

4. perc: Kontra a Honvédnál is, Török indul meg a szélen, jön is a labda, csak kísérő ember nincs. Felérnek a társak, majd Jansik szereli Somogyit. Időt kér Vad Lajos.

3. perc: Tóth Márton ejtése a kapu tetejére pottyan, hála Istennek. Gyerünk fiúk, zúg a Hajrá Szeged! Jön a fór, Kunac a kapufára vágja. Marad nálunk a labda, de nem túl sokáig.

2. perc: Micsoda gól?! Juhász legalább 8 méterről talál be! Újra egál. Ha az ember itt nem kap infarktust, akkor sehol! 7-7. Rövid hazai támadás után a vezetésért rohamozhatunk. Younger most azonban nem jár túl Gergely eszén.

1. perc: Hiába nyeri Török a ráúszást, a Honvéd kezdheti az utolsó játékrészt. Kettős fórban sem talál be a hazai gárda, gyerünk fiúk!

3. negyed (3-3)

8. perc:
Hangody György pattint szélről a kapuba. Ez ugyan hol ment ve? Megint kettővel vagyunk lemaradva. 7-5. Younger villan megint, újra egyre vagyunk. Szívós lövése a végén a kapufára megy. 7-6.

7. perc: Kovács Róbert megpattanó lövését fogja Baksa, nagy iramban jövünk fel. Kunac ejtését Gergely pöcköli ki, marad nálunk a labda. Nem sokáig, Kunacnál kontra.

6. perc: Megúsztuk az emberhátrányt, Hegedüs indul meg a szélen, jön a kiállítás. Micsoda izgalmak, az egész hazai kispad talpon. Török ad rossz paszt, ez ugyan kinek ment volna? De kár érte.

5. perc: Valami elindult, Younger lövi szét a kaput fórban, egyre jöttünk vissza. 6-5. Szívós távolról, Baksa tolja ki. Még mindig a Honvéd jöhet.

4. perc: Előnyben a Honvéd, Tóth Márton lövése viszont csak a kapufán durran. Salamon szerzi vissza a labdát, de a ráadás sem jobb.

3. perc: Gór-Nagy is könnyedén talál be, itt most gond van. 6-3. Időt kér Vincze Balázs. Molnár harcolja ki az előnyt, Török vágja be! Gyerünk! –hangzik az utasítás tőle. 6-4.

2. perc: Nem, megint nem. A kapufáról lepattanó labda a gólvonalra esik. Mátyásé viszont iszonyat nagy gól. Először a mérkőzésen ké góllal vezet a Honvéd. 5-3.

1. perc: Juhász Zsolt nyeri a harmadik ráúszást, támadhatunk az egyenlítésért. Most izgulhatunk, Turzai lő el a kapu felett. Baksa viszont megint bravúrral védi Szívós lövését, nagyon fontos volt!

Hihetetlen harc megy a vízben, de ilyennek kell lennie egy kupadöntőnek. Sok a pontatlanság, de bőven van még idő feljavulni, a Honvéd se tudott elhúzni.

2. negyed (3-2)

8. perc:
Újra előnyben, Hegedüs lövése a kapufáról a kapu elé pattan. Még szerencsénk sincs. 5 másodperccel a vége előtt Mátyás félpályáról, nekik bezzeg szerencséjük is van. 4-3.

7. perc: Újabb Baksa-védés, elkapta a fonalat. Már csak támadásban kellene javulnunk. Illetve nem mindig kontrát ítélni ellenünk.

6. perc: Salamon értékesíti a fórt. Csak el ne kapja a fonalat, mint tegnap az Eger ellen... 3-3. A Szeged is előnyben, Török viszont fejbe lövi Gergelyt.

5. perc: Gór-Nagy lövését hárítja Baksa, nagyon kellett. Gyerünk fiúk, egy gólt! Hegedüstől veszik el a bírók a labdát. Előnyben a Honvéd, időt is kérnek.

4. perc: Kayes és Juhász védekezik jól, nálunk a labda. Megint kontra. Juhász megint labdát szerez, szegedi-szentesi drukkerektől hangos az uszoda.

3. perc: Jön az emberelőny, majd egyből az ötös. Molnár nem hibázik. Újra vezetünk! 2-3. Younger szereli Hárait, de nem sokkal később kontra a Betonnál.

2. perc: Szívós úszik át három emberen, ez nem Baksán múlt. 2-2. Török bombáját üti ki Gergely, marad itt a labda.

1. perc: Török és Mátyás, Salamon és Varga Péter közd a labdáért, de a miénk. Jön a fór, Kiss Csaba a blokkba vágja, Turzai meg a hálóba. Vezetünk! 1-2.

1. negyed (1-1)

8. perc:
Megint kimarad a szegedi támadás, és újra emberhátrányban vagyunk. Hárai bombáját ketten blokkolják, marad az 1-1.

7. perc: Somogyi engedi el az utolsó pillanatban, de sajnos mellé. Emberelőnyben a hazaiak, Tóth Márton lövését viszont védi Baksa!

6. perc: Kovács Róbert szerel, nincs meg a vezetés. Viszont a Honvédnak sem, Somogyi bekkel hibátlanul.

5. perc: Sokáig támad a Szeged, nincs lövés, majd el is veszik a bírük a labdát. Bálint szerel a túloldalon, megint mi jöhetünk. Megvan az egyenlítés, Kiss Csaba vágja be a büntetőt! 1-1.

4. perc: Újra előnyben a Honvéd, viszont kontra ellenük. Molnár harcol ki egy emberelőnyt, Somogyi lövését védi Gergely.

3. perc: Hegedüs harcolja ki a fórt, majd Szívós szerez labdát. Ébresztő!

2. perc: Kiszorítja a Betont a hazai gárda, Bálint távolról jócskán ellő a kapu felett. Kovács Róbert lövése a blokkról megy ki.

1. perc: Tóth Márton simán veri Somogyit. Mindjárt előnyben a Honvéd, Szívós be is vágja. 1-0.

11.40: Még várunk a tv-re, de most már pillanatok kérdése a rajtig.

11.30:
Kezdődik a bemutatás, a közönség ordít, zúgnak a dudák, dobok, sípok.

11.20: Köszöntünk mindenkit a Szőnyi úti uszodából. A népszerű rádiós, Rákóczi Ferenc vezetésével a két szurkolótábor már közel fél órája hangol. A lelátók tömve, a csapatok melegítenek, 20 perc még a kezdésig.

Korábban írtuk

A második félidőre felőrölte az elfogyó Szolnokot a Szeged Beton csapata a szombati elődöntőben. A 8-4-es siker - Vincze Balázs szerint - a kiváló csapategységnek és a több mérkőzés óta pazarul működő védelemnek tudható be.

Tény, a Szeged Beton az idei évadban szárnyal, de a magyar kupa döntőjében azzal a Honvéddal kell megküzdenie a győzelemért, amely idén már megverte a Savonát és a Vasast is.

Bár annak a csapatnak, aki kétszer is fölényesen verte a bajnoki címvédő Egert, és a BL címvédő Partizant, nem sok félnivalója kell hogy legyen. Azért ne bízzuk el magunkat, az idegeinket mindenesetre készítsük!