2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Küzdelem a homokkal

Homok – ez jellemezte a legutóbbi országos gyorsasági roncsderbifutamot Mórahalmon, a Béróhögyi Sportközpontban.
A 22 versenyző számára a verseny nem volt örömautózás, sokan küzdöttek technikai gonddal. A pálya talaja nagyon laza volt, emiatt a versenyzők és a vezetőbírók úgy egyeztek meg, hogy a tízkörös futamot hétre csökkentik.

Széria géposztályban az élen összkerekes autók végeztek: a szegedi Horváth Tibor alatt kitartott a technika, első lett, ami pályafutása első dobogós eredménye volt. Második és harmadik helyen a kiszombori Baranyi testvérek értek célba. Közülük Sándor jobbnak bizonyult, másodikként végzett, ami azt is jelentette, hogy egy versennyel a vége előtt bajnok lett.

Horváth Tibor pályafutása első győzelmét szerezte. Fotó: Gárdián Andrea
Horváth Tibor pályafutása első győzelmét szerezte.
Fotó: Gárdián Andrea

A II. géposztályban talán a legkönnyebb dolga Szűcs Istvánnak volt. Helyi versenyző, ismerte a pályát, egy jó autó volt alatta, és nem utolsósorban jól is versenyzett. Három futamból hármat nyert, így közel került ahhoz, hogy az utolsó versenyen bajnok legyen, amihez elég lesz egy ötödik hely is.

Második helyen a legfiatalabb versenyző, a szegedi Fodor Martin végzett, aki az előző évekhez képest sokat fejlődött. A makói Mihály Norbert harmadikként ért célba egy kölcsönkocsival: a szériaautó után egy bogár karosszériás szöcskével versenyzett.

Az I. géposztályban a szériás Baranyi Sándor lett a harmadik, másodikként az apátfalvi Tisza Péter ért célba, a legjobbnak pedig id. Gombai Zoltán bizonyult. A bajnokságot vezető Tiszának nehéz dolga lesz, hiszen csak öt ponttal van lemaradva tőle id. Gombai, aki hazai pályán versenyez majd. A szezon utolsó versenyét szeptember 15-én rendezik Kecskeméten, a Latyak-ringen.

Eredmények, széria géposztály: 1. Horváth Tibor (Szeged), 2. Baranyi Sándor (Kiszombor), 3. Baranyi Attila (Kiszombor), 4. Baranyi István (Kiszombor), 5. Horváth Bence (Szeged), 6. Balogh György (Szeged). II. géposztály: 1. Szűcs István (Mórahalom), 2. Fodor Martin (Szeged), 3. Mihály Norbert (Makó), 4. Pipis Gábor (Makó), 5. Hajdú Imre (Mórahalom). I. géposztály: 1. id. Gombai Zoltán (Kecskemét), 2. Tisza Péter (Apátfalva), 3. Baranyi Sándor (Kiszombor), 4. Zentai István (Makó).

Bajnokság állása, széria géposztály: 1. Baranyi Sándor (Kiszombor) 49, 2. Baranyi István (Kiszombor) 39, 3. Horváth Bence (Szeged) 37, 4. Baranyi Attila (Kiszombor) 25, 5. Fazekas Imre (Makó) 21, 6. Molnár Tibor (Makó) 19 ponttal. II. géposztály: 1. Szűcs István (Mórahalom) 56, 2. Mihály Norbert (Makó) 48, 3. Fodor Martin (Szeged) 43, 4. Hajdú Imre (Mórahalom) 29, 5. Balogh Zsolt (Üllés) 12, 6. Szlávik József (Martfű) 12 ponttal. I. géposztály: 1. Tisza Péter (Apátfalva) 42, 2. id. Gombai Zoltán (Kecskemét) 37, 3. Gabnai Győző (Apátfalva) 34, 4. Tóth Richárd (Mezőtúr) 28, 5. Zentai István (Makó) 23, 6. Béres Levente (Bordány) 16 ponttal.

Nyert a Májzsugor

A második fordulóval folytatódott az újszegedi Kisstadionban a Török György veterán kispályás labdarúgó-bajnokság 2013 őszi idénye. Tovább olvasom