2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Küzdöttek és küszködtek: UTC-Veszprém 2-8

Az UTC FT továbbra is pont nélkül áll, hiszen a férfi futsal NB I 8. fordulójában hazai pályán kikapott 8-2-re a Veszprémtől.

UTC FT-Veszprém 2-8 (1-3)
Férfi futsal NB I, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Futó, Kovács G.
UTC FT: Vasas - Juhász I., Puskás Cs., Polczer, Berndt. Csere: Halász (kapus), Ferenczi, Mészáros Z., Ondrejó, Bánóczki. Edző: Brinszky Adrián.
Veszprém: Sárdi - Finta, Németh P., Boromisza, Gulyás. Csere: Reveland (kapus), Bényi, Tar, Bánfalvi, Vas Á., László, Weisz. Edző: Madarász János.
Gólszerzők: Polczer (3.), Juhász (40.), ill. Gulyás (2., 30.), Finta (3., 36.), Bényi (5.), Bánfalvi (23., 37.), Boromisza (40.).
Kiállítva: Bánóczki (34.).

Szenvedés volt ez a javából, az UTC FT továbbra is pont nélkül áll, és jegyezzük meg, ezúttal egy jó csapattól kapott ki a szegedi alakulat.

40. perc: 2-8, Boromisza. Két mnásodperccel a meccs előtt egy oldalszabadrúgás után Boromisza lő a kapuba, 2-8.

40. perc: 2-7, Juhász. A hazai játékos, Juhász egy csel után belsőz a hálóba, 2-7.

39. perc: Puskás elesik, helyre teszi a sípcsont védőt.

38. perc: Ondrejó spiccel mellélő. Megint ő éles szögből, Sárdi kirúgja.

37. perc: 1-7, Bánfalvi. Legurított sarokrúgás után Bánfalvi a védők között lőtt a kapuba, 1-7.

37. perc: bírói idő, feljött a röplabdapálya hálótartója. Kovács G. akkurátusan visszatalpalgatta.

36. perc:1-6, Finta. A hatodik akciót már nem lehetett kivédekezni, Finta a türelemjáték végén a hosszú kapufát fogva lőtt gólt, 1-6.

35. perc: egy támadás kivédekezve. Kettő is. Három (közben folyamatosan sarokrúgás vagy oldalberúgás a veszprémieknek). Négy. Öt.

34. perc: szegedi fault, 3:2. Boromisza estében fölélő. Bánóczki odarúg a földön fekvőnek, azonnal piros. Veszprémi időkérés. Emberhátrányban a szegediek.

33. perc: Vasas felszedi a labdát, indít, hosszú Ferenczinek.

32. perc: Bánfalvi tözel 12 méterről fölé.

31. perc: Vasas védi a három az egy elleni ziccert.

30. perc: 1-5, Gulyás. Sarokrúgás után a hosszú kapufához kerül a labda, Gulyás egy méterről a felső lécre lövi, onnan a hálóba pattan, 1-5.

30. perc: zárás Polczernek, helyzet van belőle, de Puskás hazaér.

29. perc: két fault, de néma a bíró sípja. Persze, hogy a szegedieket sújtja...

28. perc: Puskás rossz csere miatt sárgát kapott. Fault: 2:2.

27. perc: Bánóczki remek cseleket mutat be, kissé kisodródik, rossz a passz, a kontrából Németh passzáról lemaradnak. Veszprémi fault, 1:2.

26. perc: Vasas kaput veszélyeztet, mellé. Boromisza ellövi, Vasas véd, de a vendég elesik, szegedi fault 1:1. Sárgát kap Bánóczki. Gulyás közelről mellépörget.

25. perc: Vasas újra főszerepben, majd Juhász I. emelne, de Sárdi föléüti.

24. perc: Tar ziccerét védi Vasas, majd Bényiét megint bravúrral.

23. perc: 1-4, Bánfalvi. Németh lövészerű passzát Bánfalvi okszival emelte fel a bal felsőbe, 1-4.

22. perc: Polczer lent a sarokban, keresztpasszát érzik. Boromisza kapásból, mellé.

21. perc: nekilendültek a csapatok a második félidőnek. Puskás lecsap egy kósza labdára, átveszi, befordul, éles szögből lő, a kapus lábbal véd.

Gyors gólváltás után beálltak a csapatok, maradt a szünetig az ötödik perc 1-3-a.

20. perc: szegedi fault, 4:5.

19. perc: veszprémi fault, 3:4. Még egy, 3:5. Bánóczki, Sárdi lábbal véd.

18. perc: Vasas szeretne menteni egy szögletre lecsorgó labdát, de nem sikerül.

17. perc: Juhász ér vissza egy kontra után védekezni. Puskás saját hatosán belül hajmeresztő cselt mutat be, de sikerült. Bravó! Ondrejó lő, Sárdi véd, nincs sarokrúgás.

16. perc: Németh lövését lábbal hárítja Vasas. Németh megint, ezúttal mellé.

15. perc: Berndt a jobb szélen kap labdát, mellélő, majd Vasas véd a kontrából. Szegedi fault, 3:3. Berndt az alapvonalon, Sárdi nem engedi át a labdát a lába alatt.

14. perc: Finta eszén jár túl a kicsúszó Vasas.

13. perc: Mészáros Z. izomból keresztbe lövi a kapu előtt, magas. Vasas védi Boromisza lövését.

12. perc: Vasas ad a védők mögé, majdnem jó passz, de a védő kifejeli fejbúbbal. Vasas kedvet kapott: lő a félpályáról, Sárdi véd. Szép szegedi kombináció a levegőben, de Polczer elől mentenek.

11. perc: Bényi kerítést bont, estében beadta a labdát, és kitolta a kerítéseket oldalra. Ondrejó lapos lövését védi Sárdi. Szegedi fault, 2:2. Most vendég fault, 2:3.

10. perc: Polczer sarkaz, nincs értő társ.

9. perc: Polczer zseniális passzt ad Berndtnek, aki a jobb kapufára pörgeti a labdát. Szegedi fault, 1:2.

8. perc: a második veszprémi fault, 0:2. Puskás szabadrúgását térddel védi Finta a gólvonalon. Puskás blokkolja Németh próbáját.

7. perc: Mészáros Z. ment, majd megindul, lövőcsel, a hosszún Bánóczki, de mentenek előle. Ondrejó jobbról bead, Polczert sarokrúgásra mentik.

6. perc: az első vendégfault, 0:1. Bényi lő messziről mellé. Vasas védi Tar lövését.

5. perc: 1-3, Bényi. A vendégek csékája, Bényi kap labdát a védők mögött, és a hálóba lő, 1-3.

4. perc: Tar egyedül lép ki, ám spiccel ellövi a bal felső sarok felett.

3. perc: 1-2, Finta. Remek labdát kap Finta, aki lefordul őrzőjéről, és a kifutó Vasas alatt lő a hálóba, 1-2.

3. perc: 1-1, Polczer. Puskás kiharcolt egy helyzetet, amelyből Polczer először a kapusba lőtt, másodszor viszont a kapuba, 1-1.

2. perc: 0-1, Gulyás. A hosszú kapufánál érkezett Gulyás, aki közelről besodorta a labdát, 0-1.

1. perc: elkezdődött a meccs. Polczer indítása eltalálja Juhászt.

A szegedi együttes ellenfele a Veszprém csapata lesz. Az újszegedi alakulat eddig hét meccset játszott a bajnokságban, és hét vereséget szenvedett, így az utolsó helyen áll.

Ma sem a hazaiak az esélyesek, hiszen a Veszprém a bajnokság eddig meglepetéscsapata, jelenleg 14 pontjával a második helyen állnak. Edzőjük az a Madarász János, aki egykor meghatározó szerepet töltött be a magyar futsalválogatottban. A találkozóról a delmagyar.hu online tudósításban számol be.