2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Küzdöttünk becsülettel: Tiszavirág Szeged Diapolo-OSC 6-13

A Tiszavirág Szeged Diapolo OB I-es férfi vízilabdacsapata az OSC-t fogadta. A meccs képe alapján nyerhettek volna a harcos hazaiak, de végül 13-6-ra kikaptak.

Tiszavirág Szeged Diapolo-OSC 6-13 (2-4, 0-2, 1-2, 3-5)
Férfi vízilabda OB I, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Kun, Marjay.
Tiszavirág Szeged Diaolo: MOLNÁR - Manhercz Á., Varga I. Zs. 1, Kunac, Kiss 1, Palotás,  SEMAN 3. Csere: Chilkó, Manhercz K. 1, Sánta. Vezetőedző: Varga Péter.
OSC: Bisztritsányi - BÁTORI 2, Kayes 2, Hegedüs, GRAHAM 1, Gór-Nagy 1, Bundschuh 1. Csere: SALAMON 3, Juhász 1, Szentesi Á., Brguljan 1, Decker 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól - emberelőnyből: 10/2, ill. 8/3.
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -.
Kipontozódott: Varga I. Zs.

Varga Péter: - Becsülettel küzdöttünk és harcoltunk az első perctől az utolsóig. Nagyon sok helyzetet kidolgoztunk, de a befejezéseknél nem volt szerencsénk. A meccs képe alapján ez szoros is lehetett volna.

4. negyed (3-5)

8. perc: Zsigri kiállítása után időt kér az OSC. Brguljan életerős lökete után a labda védhetetlenül csapódik a bal felsőbe. 6-13

7. perc: Juhsz Zsolt egyedül úszik a labdával, nyugodtan lő, de Molná óriási bravúrt mutat be. Az ellentámadás végén pedig megvan a szegedi mesterhármas is, Seman villan harmadszor. 6-12

6. perc: Emberelőnybe a Szeged, de a döntő pillanatban Sánta kiejti a labdát a kezéből. A túloldalon Salamon eredményes, ma már harmadszor. 5-12

A maiak a régiek ellen: Tiszavirág Szeged Diapolo–OSC - GALÉRIA

5. perc: Bundschuh óriási bombájával 5-11

4. perc: Decker Ádám a kapu torkában várakozva kap remek labdát, innen gyerekjáték. 5-10

3. perc: Manhercz Krisztán góljára talán még a vendégek is csettintettek. A szélről, szinte nullszögből találja meg a labdányi rést a pesti pajzson. 5-9

2. perc: Seman a lehető legjobb pillanatban kap labdát, épp viszonylag szabadon van védője szorítása ellenére, azonnal lő, bent van. 4-8 Bátori a tloldali kapu torkában pöcköl a labdába, újra öt gól közte. 4-9

1. perc: Bátori lövése mellé száll, nem is kicsit.

3. negyed (1-2)

8. perc:
Dávid! Dávid! A kapust élteti a publikum, de másnak sajnos nem örülhetünk.

7. perc: Molnár újra remekel a szegedi kapuban.

6. perc: Kicsit megpihent a meccs, jó lenne valamit látni, főleg szegedi gólt.

5. perc: Lövésig sem jutnak a felek ebben a percben.

4. perc: Kayes belejött. 3-8

3. perc: Chilkó lövését védi Bisztritsányi, de a kipattanó labdát Seman bepofozza. 3-7

2. perc: Kayes második nekifutásra eredményes centerből. 2-7

1. perc: Kiss Csaba labdát szerez, remek védekezés. Seman távolról próbálkozik, nem jön be.

2. negyed (0-2)

8. perc: Molnár újabb bravúrt mutat be, de utána Gór-Nagy egy szerencsésen megpattanó lövéssel növeli a különbséget. 2-6 Varga Péter időt kér, emberelőnyben a Szeged. Kiss Csaba lövése megakad egy vendég játékoson, így csak a kapu elé csorog a labda.

7. perc: Zsigri lő, kapufa. Nincs most szerencsénk.

6. perc: Kunac óriási ziccerben, de kiejti a labdát, mire újra összeszedi, már szerelik. A túloldalon Juhász Zsolt egyedül kap labdát, aki nem hagyja ki a lehetőséget. 2-5

5. perc: Varga kiállítása után időt kér az OSC. Kivédekezik a hátrányt a hazaiak, majd Graham újabb lövését újra védi Molnár Dávid, akit most éltet a közönség.

4. perc: Graham nem tud most kifogni Molnáron. Csak kellene egy szegedi gól is a kapusbravúrok mellé.

3. perc: Graham egy szép bejátszás után teljesen üres, de Molnár Dávid igen gyoprsan ér át a túloldalra, és még időben üt bele a labdába. Szép védés!

2. perc: Emberelőnyben a Szeged, de Sántának nincs szerencséje, kétszer is blokkolják egymás után.

A maiak a régiek ellen: Tiszavirág Szeged Diapolo-OSC - GALÉRIA

1. perc: Kunac svédcsavarral próbálkozik, de Bisztritsányi hárítja a meglepő lövést. A túloldalon Molnár Dávid paskol a felső lécre egy ejtést.

1. negyed (2-4)

8. perc: Bátori elereszt egy bombát, a felső lécről pedig épphogy, de a képzeletbeli gólvonal mögé pattan a labda. 1-3 Seman harcol ki egy ötméterest, Kiss Csaba értékesíti. 2-3 Az OSC megkapja első emberelőnyét, Salamon révén gyorsan él a lehetőséggel. 2-4

7. perc: Mostanság lövésig sem jutnak a felek, ezúttal Vincze Balázs kér időt.

6. perc: Mindkét csapat jól védekezik, majd jön a Szeged, de előtte időt kér Varga Péter.

5. perc: Egy gyorspasszos, remek összjáték után Sántának már csak bele kell pöckölnie a labdába, meg is teszi, de a kapufát találja el.

4. perc: Salamon a szélről villan. 1-2

3. perc: Kayes remek helyzetben, de Molnár Dávid bravúrral véd. Graham lövését már nem tudja hárítani. 1-1

2. perc: Az első emberelőnyt a Szeged kapja, Varga I. Zsolt pedig két másodperccel később már ünnepel. Bevágta a bal felsőbe a labdát. 1-0

1. perc: Két remek védekezéssel indít a Szeged, de az OSC sem kapitulált.

18.43: A hazai csapat meghívását elfogadta a Csakazért SE ülőröplabdacsapata, a gyerekek teljes létszámban, hozzátartozókkal együtt eljöttek, ők is szurkolnak a csapatnak, a drukkerektől pedig nagy tapsot kaptak.

18.40: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol aex-szegediekből is álló OSC-t fogadja a Tiszavirág Szeged Diapolo a férfi vízilabda OB I hatodik fordulójában. A vendégek az esélyesek, de a hazaiak bizonyítani akarnak, főleg ilyen sok nézőú előtt. Nincs üres ülő- és állóhely a sátor alatt, a B-közép pedig jó formában van. Reméljük a hazai srácok is. Hajrá, Szeged!

Korábban:

Két győzelem, három vereség, ez eddig az E.ON OB I-es férfi vízilabda-bajnokságban szereplő Tiszavirág Szeged Diapolo mérlege. Az előző fordulóban 10–9-es vereséget szenvedett idegenben az FTC-től a szegedi együttes.

– Nem hagytam szó nélkül a Fradi ellen mutatott produkciót, mert nagyon gyengén játszottunk, a védekezésünkre nem lehetett ráismerni, hihetetlen hibákat vétettünk. Így nem szabad játszani. A vereség főként azért fájó, mert ha egy jobban játszó Ferencvárostól kapunk ki, akkor az elfogadható, de ez a mostani meccsre nem volt igaz. Remélem, hogy sikerült rendet tenni a fejekben – nyilatkozta Varga Péter, a Tiszavirág Szeged Diapolo vezetőedzője.

Egységben az erő. A szegedi vízilabdások ma az egyik éremesélyest fogadják. Fotó: Schmidt Andrea
Egységben az erő. A szegedi vízilabdások ma az egyik éremesélyest fogadják.

Szombat délelőtt meccselemzés, vasárnap és hétfőn edzés szerepelt a szegedi együttes programjában. Ma következik az OSC elleni hazai bajnoki (kezdés: 18.45), amelyet a szurkolók ingyen nézhetnek meg. Ott lesznek a lelátón a Csakazért SE utánpótlás ülőröplabdásai, akiket az elmúlt héten hívott meg a csapat, ők pedig örömmel vették az invitálást. Egy biztos: nem mindennapi meccset láthatnak a nézők. Évekkel ezelőtt fix egyes lett volna a meccs, most azonban nagyot változott a világ.

A fővárosiak éppen a Szegedtől erősítettek. A volt névadó támogató, az A-Híd Zrt. állt a csapat mellé, illetve az a Vincze Balázs lett az edző, akivel a Szeged zsinórban háromszor nyert magyar kupát. Juhász Zsolt, Hegedüs Gábor, Joseph Kayes és Decker Ádám is szerepelt a Tisza-parti együttesben. Erre mondják, igazi presztízsharc várható. Mivel az OSC alaposan meg-
erősödött, így ők a meccs esélyesei. Az elmúlt fordulóig a fővárosiak veretlenek voltak, az Eger tudta őket csak legyőzni (8–5-re nyertek Szivósék), jelenleg a második helyen állnak, míg a Tiszavirág a nyolcadik.

– Becsülettel készültünk a meccsre, nagyon szeretném, ha egy harcos csapatot látnék a medencében, amely mindent megtesz azért, hogy megnehezítse az ellenfelünk dolgát. Nagyon bízom benne, hogy a szurkolóink megtöltik az újszegedi sportuszodát, és végig sportszerűen biztatják majd a csapatunkat. Hatalmas motivációt jelenthetnek nekünk, erőt adhatnak, mert azt el kell ismerni, hogy az OSC a meccs esélyese – fejezte be a beszélgetést Varga Péter.