2016. 07. 31. vasárnap - Oszkár 19°C | 31°C

Labdarúgás: Ellentétes félidők, vereség

A Merkantil Bank labdarúgó NB II 17. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia hazai pályán két ellentétes félidőt produkált.
Az első alapján a vendég Siófok örülhetett, hogy csak egygólos hátrányban volt, a szünet után viszont sorban jöttek a vendéghelyzetek, a hajrában pedig a gólok is. Így a szegedi származású Gréczi Gábort a soraiban tudó Siófok 2–1-re nyert.

Klausz László: – Hiába hangsúlyoztam, milyen fontos ez a meccs, nem láttam azt az elszántságot, amit látni szerettem volna. Az első félidőben egyértelműek jobbak voltunk, a másodikban viszont feljött a Siófok, és nem is láttam viszont azt a játékot, amit korábban, így például legutóbb a Gyirmót ellen mutattunk.

További eredmények: Gyirmót FC Győr–Kisvárda 0–0, Mezőkövesd–Balmazújváros 1–0, Dunaújváros–Vác 0–2, Szigetszentmiklós–Sopron 0–0, Soroksár–Csákvár 1–1, Ajka–Szolnok 0–0, Budaörs–Zalaegerszeg 1–5.
Meccskomment

Gréczi Gábor,
a Siófok szegedi származású támadója

– Igazából az első 25-30 percben jobb volt a Szeged 2011-GA, onnantól viszont végig a mi akaratunk érvényesült. A második félidőben már nagyon benne volt az egyenlítés a levegőben, és szerencsére sikerült is két perc alatt megfordítani a meccset.

Szeged 2011-GA–Siófok 1–2 (1–0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 17. forduló, Gyula.
Vezette: Takács Tamás – jól (Pápai, Kovács II. G.).
Szeged 2011-GA: Szántai 5,5 – Áchim 6, Tóth G. 6, Farkas M. 6, Zabari 6 – Berde 5, Oláh G. 5 – Obot 6, Király P. 6, Szabó P. 6 – Germán 5. Vezetőedző: Klausz László.
Siófok: Filipánics – Mogyorósi, Tamás, Czingráber, Kozma – Gál, Futó – Nagy J., Berki, Gréczi – Paudits. Vezetőedző: Goran Kopunovics.
Gólszerzők: Szabó P. a 21., ill. Futó a 82., Ivancsics a 84. percben.
Csere: Kozma helyett Ivancsics a szünetben, Nagy J. h. Rusvai az 52., Obot h. Pászka a 65., Király h. Andorka a 73., Paudits h. Elek B. a 75. percben.
Sárga lap: Berde a 42., Szabó P. a 76., Czingráber a 87. percben.