2016. 08. 28. vasárnap - Ágoston 16°C | 29°C

Labdarúgás: lélekerősítő pont

A Mer- kantil Bank labdarúgó NB II 19. fordulójában szerezte meg első tavaszi pontját a Szeged 2011- Grosics Akadémia, amely Soroksáron ért el 1-1-es döntetlent.
 A mérkőzés első húsz percében nem volt helyzet, majd a vendégek veszélyeztettek többször, ennek ellenére a hazaiak szereztek meg az első gólt. A szünetben Klausz László kettőt is változtatott, és ez a meccs hajrájában eredményre vezetett: egy szöglet után Farkas Márk elől még mentett a soroksári kapus, Holczer, ám a felpattanó labdát Tóth Gábor átstukkolta a védők felett a hálóba.
_%
Klausz László:%_ – Igazságos volt a döntetlen, annak ellenére, hogy mindkét oldalon voltak nagy ziccerek. Jelen helyzetünkben minden pontot meg kell becsülni, és remélem, kiléphetünk a hullámvölgyből.

További eredmények: Dunaújváros–Zalaegerszeg 1–3, Budaörs–Szolnok 1–1, Szigetszentmiklós–Csákvár 0–3, Vác–Balmazújváros 0–3,  Mezőkövesd– Sopron 2–1, Siófok–Kisvárda 0–3, Gyirmót FC Győr–Ajka 3–1.
Soroksár–Szeged 2011-GA 1–1 (1–0)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 19. forduló. Soroksár, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert – (Márkus, Szvetnyik).
Soroksár: Holczer – Fülöp, Gyepes, Gengeliczki, Gohér – Sándor, Peszmeg – Mihály, Pál, Huszák – Csilus. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
Szeged 2011-GA: Szántai 7 – Áchim 6, Tóth G. 7, Farkas M. 6, Zabari 6 –
Szabó P. 6, Berde 5, Oláh G. 6, Hegedűs M. 5 – Germán 6, Andorka 5. Vezetőedző: Klausz László.
Gólszerzők: Mihály a 43., Tóth G. a 75. percben.
Csere: Andorka helyett Zádori (6) és Berde helyett Zelenyánszki (6) a szünetben, Huszák helyett Papp az 59., Mihály helyett Kákonyi a 72., Csilus h. Gárdos a 80., Hegedűs M. helyett a Pászka 80. percben.
Sárga lap: Berde a 25., Oláh G. a 29., Gyepes a 35., Zabari a 77. percben.
Meccskomment

Tóth Gábor,
a Szeged 2011 védője
– Kiegyenlített mérkőzés volt, az első félidőben akadt két-három lehetőségünk, amelyekkel nem éltünk. A vezetés után még jobban nyomtunk, és sikerült kiegyenlítenünk.
Az elmúlt fordulóbeli és a mostani gólom is szöglet után született, és gyakoroljuk ezeket a szituációkat, de azért kell szerencse is a találatokhoz. Egyik csapat sem akart kikapni,
a saját együttesemen nem éreztem, hogy nyomás alatt lenne. Bizakodó vagyok az Ajka elleni meccs előtt.