2018. 10. 21. vasárnap - Orsolya 10°C | 17°C Még több cikk.

Labdarúgás: Volán-pont Csabáról

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának nyolcadik fordulójára a Csongrád kivételével nem panaszkodhatnak megyei csapataink. A Milosevics-legénységet az Algyő győzte le, a HFC a Kiskunfélegyházát verte, míg a rangadón a Tisza Volán SC tíz emberrel is pontot mentett az addigi listavezető Békéscsaba otthonában.
Békéscsaba–Tisza Volán SC: 2–2 (1–1)

Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Rácz B.
Békéscsaba: Harman – Szenti, Rubus, Brlázs, Horváth – Sajben (Okos), Ladányi, Závoda, Ursz (Nyúl) – Miklya (Pankotai), Pozsár. Edző: Szarvas János.
Tisza Volán SC: Kispéter – Búzási, Mórocz, Kreizler, Laczkó J. – Burány, Kardos, Brinszky (Péter S.) – Szélpál T. (Bubori), Zakar, Bank (Dlusztus I.). Edző: Protity Sándor.
Gólszerzők: Pozsár, Ladányi, ill. Brinszky, Zakar.
Kiállítva: Mórocz.

Ahogy azt várni lehetett, a csabaiak azonnal a kezdést követően támadólag léptek fel, több veszélyes akciót is vezettek, de a remek napot kifogó Kispéter mindig a helyén volt. Aztán a 17. percben Brinszky a középpályáról indulva 18 méterről váratlanul a vendégeket juttatta vezetéshez. Mégsem mehetett előnnyel a pihenőre a szegedi alakulat, mert Okos jobb oldali beadása után Pozsár fejjel egyenlített.

A második félidő hasonló iramban kezdődött, mint az első, de ezúttal már kiegyenlített játékot láthatott a szépszámú nézősereg. A 60. percben újra örülhettek a szurkolók: ekkor Ladányi 11 m-ről ollózó mozdulattal juttatta a kapuba a labdát, 2–1. Negyedórával a rangadó vége előtt megpecsételődni látszott a Volán sorsa, ugyanis Móroczot a második sárga lappal kiállította a játékvezető. Az emberhátrányban lévő Tisza-partiak azonban nem roppantak össze, sőt mozgósították minden energiájukat. Nem fölöslegesen, hiszen a 81. percben Burány indításával Zakar kilépett a védők közül, majd a kapu bal sarkába lőtte a labdát, 2–2! Az osztályra jellemző színvonalat és iramot messze meghaladó mérkőzésen rendkívül fontos pontot szerzett a hősiesen küzdő Tisza Volán SC, amely nélkülözni kényszerült legveszélyesebb támadóját, Hommát.

Protity Sándor: – A heti vérveszteségeket figyelembe véve nagyon jó eredményt értünk el a Békéscsaba otthonában. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a fiúk.
Jók: Pozsár, Závoda, Rubus, ill. Kispéter (a mezőny legjobbja), Kardos, Zakar.

Algyő–Csongrádi Tiszapart SE: 1–0 (1–0)

Algyő, 150 néző. Vezette: Wittmann.
Algyő: Tombácz – Szélpál A., Varga N., Sípos, Kothencz, Krucsó – Végh, Gyimesi (Gonda A.), Tóth L., Daróczi (Pataki) – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Csongrád: Bíró – Szabó (Gonda M.), Szeri, Forgó, Bagi, Bánfi – Szűcs D., Keller Z., Bárdosi (Lévai) – Kovács (Bertók), Katona. Edző: Marko Milosevics.
Gólszerző: Daróczi.

A megerősített védelmek csatája közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak javára dőlt el, mert Daróczi cselsorozatát látványos góllal fejezte be. A vendégek játékából hiányzott az elképzelés és a kellő agresszivitás, noha a mezőnyben egyenlő ellenfelei voltak az algyőieknek. A második félidő mindkét oldalon több helyzetet hozott, ám a jó formában védő kapusok és a gyámoltalan csatárok megfosztották a nézőket a további góloktól.

Tóth Ákos: – A mérkőzés egészét tekintve megérdemelten szereztük meg a számunkra oly fontos három pontot.
Marko Milosevics: – A döntetlen igazságosabb lett volna.
Jók: Tombácz, Varga N., Kot hencz, Végh, ill. Bíró, Forgó, Keller Z.

HFC–Kiskunfélegyháza: 3–0 (0–0)

Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Rácz A.
HFC: Sós – Mészáros, Antal, Pécsek, Marton – Szűcs, Frank (Kalász), Nagy A. (Huszár), Varga M. – Rácz D. (Simon), Bernát. Edző: Rostás Károly.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Terjék, Barna Zs., Valkovics, Szabó T. – Bagi, Újvári, Kádár, Katona – Szabó A., Barna Cs. Edző: Gyurik József.
Gólszerzők: Bernát, Rácz D., Mészáros.
Az első játékrészben ugyan mindkét oldalon adódtak helyzetek, de ezek sorra kimaradtak. A szünet után három perccel Bernát találatával szerzett vezetést a hazai csapat. A folytatásban végig a Félegyháza támadott, de a fellazuló védelmének hibáit kihasználva a vásárhelyiek az utolsó öt percben újabb két gólt szerezve végül magabiztosan tartották otthon a három pontot.

Rostás Károly: – Jelenlegi helyzetünkben ez a győzelem a szív diadala volt.
Jók: Antal, Marton, Varga M., ill. Valkovics.

További eredmények: Gyula–Örkény 2–1, Baja–Monor 2–1, Dabas–Vasas II. 1–2, Szolnoki Spartacus–REAC II. 1–2, Honvéd II.–Szigetszentmiklós 6–2.

Fallabda: Malmőben járt a Tisza SC és a Platán SC

Svédországban álltak rajthoz a Tisza SC és a Platán SC fallabdásai. Pápai Miklós tanítványai közül… Tovább olvasom