2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Labdarúgó NB II: Buta gólokat kapott a Makó

Labdarúgás - Megőrizte tavaszi veretlenségét Kazincbarcikán is a Makó FC NB II-es labdarúgócsapata, amely a borsodi városban 2–2-s döntetlent ért el.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Kazincbarcika–Makó 2–2 (1–2)

Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Tóth I.).

Kazincbarcika: Botló – Hanász, Bányai, Sebők, Kovács R. – Kerékgyártó, Kovács P., Kerekes, Zimányi – Stevica, Binder. Edző: Koleszár György.

Makó: Czirbus 6,5 – Rakonczai 6, Dálnaki 6, Szamosszegi 5, Gévay 6 – Kulacsik 6, Magyar 7, Bány 6, Puskás 6, N'Galle 5,5 – Maróti 7. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerzők: Maróti az 5., Kerekes (11-esből) a 17., Kulacsik a 40., Zimányi az 51. percben.

Csere: Kovács P. helyett Máthé a szünetben, Czirbus helyett Halász a 61., Kulacsik h. Podonyi a 70., Bány h. Csamangó a 77. percben.
Sárga lap: Stevica az 56., Kerékgyártó az 58., Szamosszegi a 76., Podonyi a 91. percben.

Bekezdtek a csapatok az egyébként ritka rossz minőségű talajon: a harmadik percben mindkét oldalon kimaradt egy-egy ziccer. Előbb Stevica küzdött egy labdáért, amelyet valahogyan kapura juttatott, Czirbus viszont bravúrral védett, az ezt követő szöglet utáni kontrából viszont a Makó részéről Kulacsik lőtt, Botló pedig hárított. Az ötödik percben viszont már zörgött a háló – köszönhetően Marótinak. A vendégek gólvágója az idény negyedik bajnokiján az ötödik gólját szerezte, összesítésben már 15-nél jár, és ha a 20 találatos ferencvárosi Ferenczinek hosszabb időt ki kell hagynia – a hétvégén agyrázkódást szenvedett a BKV Előre elleni meccsen –, akár még rá is veszélyes lehet. A hazai egyenlítés sajnos nem késett sokat, ám ezt bőven elkerülhették volna a makóiak, ha csak egy picivel határozottabbak. A találkozó közepe is igen iramos és változatos volt, már-már ismételte a Makó MTK II. elleni mérkőzésének színvonalát. A 40. percben megint előnybe került a Makó, köszönhetően Kulacsik biztos helyzetkihasználásának.

Ha az első barcikai gólra azt mondtuk, érdekes körülmények közepette született, akkor a második hazai találat még inkább ebbe a kategóriába tartozik. Les volt vagy sem – senki sem erősítheti meg sem az egyik, sem a másik változatot, Zimányi szemfülessége viszont egy pontot ért csapatának. Mert amíg a makói védők megálltak – hozzá kell tenni, az asszisztens zászlaja lest jelezve a levegőben volt, azaz ez megzavarhatta őket –, ő nekiiramodott, és saját indítását váltotta gólra. Czirbus combhúzódás miatt cseréje sem zavarta meg a Makót, mert a hajrában a vendégeknek voltak ziccereik N'Galle és Kulacsik révén, utóbbi a felső lécre emelt. A 92. percben Binder saját társát találta el a vendégötösön, így maradt az iksz.

Kolozsvári János: – Sajnos megtört a tavaszi győzelmi szériánk, pedig sokat tettünk a folytatásáért, viszont elkerülhető, buta gólokat kaptunk.

További eredmények: FTC–BKV Előre 2–1, Baktalórántháza–Debrecen II. 4–3, Szolnok–Jászberény 1–0, MTK II.–Vecsés 2–0, Vác–Békéscsaba 3–0, ESMTK–Bőcs 4–3, Cegléd–Tököl 0–1.

Labdarúgó megyei I. osztály: A Csongrád nyerte a rangadót

Labdarúgás - A labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójában négy hazai siker és egy döntetlen… Tovább olvasom