2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Labdarúgó NB II: gödörbe került a Makó

A labdarúgó NB II keleti csoportjának tizedik fordulójában az otthon játszó Makó vereséget szenvedett a Váctól. A Maros-partiak a legutóbbi négy mérkőzéséből mindössze két pontot szereztek csak.
Az előkelő harmadik helyen álló váciak kétségkívül leghíresebb tagja az edző, Verebes József volt. A Mágus korábban a Győrrel kétszer nyert bajnokságot, az MTK-val pedig egyszer. De volt ő szövetségi kapitány is, méghozzá kétszer. Ahogy az egyik makói drukker megjegyezte a meccs előtt: – Valamit tud az öreg, ugyan ki gondolta volna, hogy kilenc fordulót követően a dobogón tanyáznak a váciak.

Góltörténet

80. p.: Margatics lefordult a védőkről, ziccerbe került, de lövését védte Czirbus, a labda megint a váci játékos elé került, ő okosan visszagurított Rusvay elé, aki 7 méterről a jobb alsó sarokba gurított, 0–1.

Sok igazságot tartalmaztak a drukker szavai, persze ez nem azt jelentette, hogy a Duna-partiak esélyesei lettek volna a mérkőzésnek. A házigazdák ugyanis nagyon készültek az összecsapásra, hiszen mindenképpen nyerniük kellett, az elmúlt három fordulóban ugyanis nem sikerült győzniük.

Ennek megfelelően az első negyedórában többet kezdeményeztek riválisuknál, igaz, Sztankó kapuja egyszer sem forgott veszélyben. Mégpedig azért nem, mert sok hibával, körülményesen, több esetben egymást meg nem értve játszottak. Ennek aztán az lett a következménye, hogy a fölénybe kerülő vendégek a 25. percben már a második ziccerüket hibázták el, másképp fogalmazva, Czirbus védett, nem is kicsit. Kisvártatva pedig Gévay segítette ki Szabó V. kihagyhatatlannak látszó helyzeténél. Szóval jobb volt a Vác, a makói B közép pedig ébresztőt követelt. Gévay parancsnak vette az utasítást, nagy szólója végén a felső léc állította meg nagy lövését. Végre egy szép makói támadás, ebből kellene jóval több – villanyozódott fel Pápay József rendező. Kérése azonban nem talált meghallgatásra, ennek ellenére a játékrészt Maróti fejesből elért kapufája zárta.

A negyedórás pihenő nem tett rosszat a hazaiaknak, aktívabban kezdték a második játékrészt. Marótinak azonban megint nem volt szerencséje, gólt érdemlő fejesét hatalmas mázlival hárította Sztankó. Egyre inkább körvonalazódott, hogy amelyik csapat előbb betalál, az három ponttal gazdagodik. Ez a hajrában a vendégeknek sikerült. Gödörbe került a Makó.

Kolozsvári János: – Nagyon pontatlanok voltunk, és a szerencsével is hadilábon álltunk.

További eredmények: Kecskemét–FTC 4–0, Tuzsár–Baktalorántháza 0–0, Mezőkövesd–Kazincbarcika 0–2, Bőcs–Vecsés 4–1, Jászberény–BKV 1–0, Tököl– Cegléd 0–1, Tuzsér–Baktalórántháza 0–0, Orosháza–Szolnok 0–2.

Makó FC–Vác: 0–1 (0–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Iványi (Albert, Szpisják).
Makó: Czirbus 6 – Béres 4, Dálnaki 6, Kis K. 5, Gévay 6 – Podonyi 5, Magyar 5, Puskás 5, Bány 4 – Schreiber 4, Maróti 4,5. Edző: Kolozsvári János.
Vác: Sztankó – Lettrich, Laki, Udvari, Dudás – Kövesdi, Lázár – Margitics, Vén – Szabó V., Rusvay. Edző: Verebes József.
Gólszerző: Rusvay a 80. percben.
Csere: Schreiber helyett Hadár (4) az 57., Maróti h. Faragó (–) a 66., Kövesdi h. Suth a 73., Béres h. Kulacsik (–) a 84., percben.
Sárga lap: Kövesdi az 51., Suth a 90. percben.

Húsz Eb-selejtező a hétvégén: Magyarország Máltával játszik

Szombaton húsz Eb-selejtezővel folytatódik a kontinentális nagyüzem – hétvégén akár az első… Tovább olvasom