2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett 1°C | 6°C Még több cikk.

Labdarúgó NB II: gólvágó a varázslók közt

Labdarúgás - A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC hazai pályán legyőzte a BKV Előrét, és továbbra is harcban van a bronzéremért.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–BKV Előre 2–1 (1–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 27. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Kovács G.

Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 6, Magyar 6,5, Szamosszegi 6,5, Gévay 6 – Podonyi 6,5, Varga R. 6, Puskás 6, Bány 6 – Ngalle 6,5 – Maróti 6,5. Edző: Kolozsvári János.

BKV Előre: Stefán – Molnár A., Baranyai, Benke, Forró – Varga E. – Halgas, Galántai, Csopaki, Mayer – Hammer. Edző: Rácz László.
Gólszerzők: Maróti a 42. és a 63., Varga R. (öngól) a 71. percben.
Sárga lap: Varga R. az 55., Galántai a 85. percben.
Csere: Bány helyett Schreiber a 65., Varga E. h. Török S. a 68., Halgas h. Petruska a 77., Varga R. h. Csamangó a 82., Mayer h. Gulyás a 83., Maróti h. Hadár a 90. percben.

Góltörténet

42. perc:
Bány hatalmas bedobása átszállt egy embercsoporton, a labda Magyar elé került, aki a hosszú ötösről lőtt, a kapu előtt keresztben elhaladó játékszerbe pedig Maróti tette bele a combját a másik kapufánál, amelyről a hálóba pattant a labda, 1–0.
63. perc: Ngalle az európai gólösszefoglalókban is ritkán látható csellel, a talpát és a sarkát használva verte át Baranyait a 16-oson belül, az alapvonalnál, majd ballal Marótihoz passzolt, aki a 11-es pontnál átvette a labdát, és jobbal a hálóba bombázott, 2–0.
71. perc: Csopaki 29 méteres, lapos szabadrúgásába Varga R. szerencsétlenül tette bele a lábát, amelyről a labda a jobb alsó sarokba perdült, 2–1.

Maróti (zöldben) mint egykor Paolo Rossi: mindig jó helyen van a kapu előtt. Fotó: Schmidt Andrea
Maróti (zöldben) mint egykor Paolo Rossi: mindig jó helyen van a kapu előtt.

Optimista szurkolók érkeztek az Erdei Ferenc téri sporttelepre. – Nyerünk! Ha máshogy nem, akkor az utolsó percben szerzett góllal! – így beszélgettek a nézők, és bizony azokra a találkozókra utaltak, amelyeken a Makó valóban a hajrában szerezte meg a három pontot érő találatot. Ami a meccset illeti, a hazai játékosok nem akartak ennyit várni rá, és a kontrákra építő fővárosiak ellen irányították is a játékot. Ezt jelezte Bány lövése, amely kipattant Stefánról, ám Benke mentett, majd Magyar fejesét tolta fölé a vendégek kapusa. A veszélyes ellentámadásokra is akadt példa, ezek egyikeként Rakonczai Mayerrel küzdve a saját kapufájára mentett. Aztán a bágyasztó melegben visszaesett az iram, nemcsak a játék csendesedett el, hanem a nézőközönség is. Mielőtt azonban valaki elaludt volna, jött Maróti szokásos, lesipuskás találata – a hangzavar felébreszthetett mindenkit.

Nyugodt Makó, egyenlíteni igyekvő vendéggárda – ez volt a második félidő elejének forgatókönyve. Majd jött egy olyan pillanat, amelyért érdemes Makón meccsre járni. A kameruni Ngalle nem hiába a nézők kedvence. Bány mellett olyan „varázsló" a Maros-parti gárdában, akinek minden egyes labdaérintését élmény nézni. Ezúttal Baranyai nem felejti el ezt a napot, hiszen Ngalle csele után úgy forgott a labdát keresve, mint a ringlispíl, passza után pedig Maróti ennél nehezebb feladatot is megoldott már. A meccs ekkor azért nem dőlt el, mert jött egy szerencsétlen mozdulat, amelyből a BKV szépített. A hajrában Czirbus ziccert védett, a hazai sikerhez pedig ennyi kellett.

További eredmények: Debrecen II–Jászberény 7–0, MTK II– ESMTK 1–2, Szolnok– Cegléd 1–1, Kazincbarcika–Vác 4–1, Vecsés–Békéscsaba 0–0, Tököl– Bőcs 1–2, Baktalórántháza–Ferencváros 2–3.

Kolozsvári János: – Szenvedtünk, magunknak tettük nehézzé ezt a meccset a stílusos ellenféllel szemben. Viszont ezért is értékes a siker.

1. FTC 27 23 3 1 85 – 18 72
2. Debrecen II 27 17 4 6 66 – 34 55
3. Bőcs 27 15 5 7 54 – 30 50
4. Makó 27 14 5 8 54 – 42 47
5. Kazincbarcika 27 11 9 7 46 – 47 42
6. MTK II 27 12 5 10 40 – 38 41
7. Szolnok 27 11 7 9 45 – 39 40
8. Vác 27 10 4 13 60 – 63 34