2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Labdarúgó NB II: pontot hoztak Bőcsből

A labdarúgó NB II keleti csoportjában újabb ponttal gazdagodott a Makó. A zöld-sárgák a Bőcs otthonában végeztek gólnélküli döntetlenre.
Bőcs–Makó FC 0–0

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Bőcs, 100 néző. Vezette: Takács (Bendik, Papp).
Bőcs: Maczkó – Almási, Czipó, Molnár, Szakszon – Jeney, Irhás, Kóka, Siróczki – Urbin, Zsarnai. Edző: Tóth László.
Makó: Czirbus 6 – Béres 5,5, Dálnaki 6,5, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Kovács N. 5, Magyar 5,5, Kis K. 6, Podonyi 5 – Bány 5 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Kovács N. helyett Kulacsik (5,5) a szünetben, Zsarnai h. Lengyel a 63., Kóka h. Varga Z. a 66., Urbin h. Gaál a 82. percben.
Sárga lap: Almási az 58., Bány a 65., Magyar a 89. percben.
Kiállítva: Almási a 82. percben.

Ahogy azt várni lehetett a Bőcs, rögtön a kezdést követően nekiesett a hosszú úttól elcsigázott Makónak. A mezőnyfölény elsősorban szögletekben, pontrúgásokban nyilvánult meg. El kellett telnie jó negyedórának, míg a vendégek egyrészt kijöttek a szorításból, másrészt megszokták a kelleténél jóval rövidebb pályát. Innentől kezdve már a Makó is megmutatta, miért is szerepel jól a bajnokságban. Jó iramú volt a találkozó, helyzetek mindkét kapu előtt adódtak. A borsodi gárda eltalálta a kapufát, míg a Makó lesgólt ért el.

A fordulás utáni első tíz percet újra megnyomta a Bőcs, de eredmény nélkül. Feljött a Makó, élvezetes, lüktető volt a játék. A 70. perc körül hatalmas offenzívába kezdett a hazai gárda, ennek azonban ellentmond az, hogy Czirbus kapusnak csak egy ízben kellett bravúrral hárítania, de azt is írhatnánk: a védők remekül romboltak. Almási kiállítása után a Csongrád megyeiek percei következtek, de Kulacsik mellett Bánynak sem sikerült betalálnia. Igazságos eredmény született.

Kolozsvári János: – Nem hiába utaztunk ennyit, jó játékkal megérdemelten szereztünk egy pontot.
További eredmények: Mezőkövesd–Orosháza 1–2, Kecskemét–Szolnok 1–0, Cegléd–Ferencváros 0–1, Baktalórántháza– BKV Előre 1–0, Jászberény–Kazincbarcika 1–1, Tököl–Vecsés 1–1, Tuzsér–Vác 1–1.

1. Kecskemét 14 9 3 2 29 – 11 30
2. Szolnok 14 9 2 3 23 – 11 29
3. Ferencváros 14 7 5 2 27 – 17 26
4. Vác 14 7 3 4 22 – 18 24
5. Kazincbarcika 14 6 4 4 21 – 16 22
6. Baktalórántháza 14 6 4 4 18 – 17 22
7. Jászberény 14 6 4 4 11 – 11 22
8. Vecsés 14 5 7 2 21 – 19 22