2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III : a Volán és a HFC az élen

Második győzelmét aratta a labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Tisza Volán és a HFC is, így a két együttes a dobogón található. A Csongrád hazai pályán szenvedett vereséget, míg az Algyő éppen a Volántól kapott egy ötöst, így egyelőre utolsó a bajnokságban.
Tisza Volán–Algyő 5–0 (2–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Tóth Cs.
Tisza Volán: Kispéter – Vida, Mórocz, Kreizler, Laczkó J. – Brinszky, Burány – Szélpál T. (Dlusztus I.), Zakar (Kökény), Füle (Harmos) – Homma. Edző: Vágó Attila.
Algyő: Horváth R. – Sipos – Szélpál A., Retek, Daróczi – Gyimesi, Kothencz – Pataki, Végh, Papdi Cs. – Gonda (Grósz). Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Zakar (2, egyet 11-esből), Homma (2), Kökény.

Mindössze tíz perc kiegyenlített játék után a sokkal dinamikusabb Tisza Volán szétzúzta a vendégek pontszerzési reményeit, és a helyzetek, valamint a mutatott játék alapján ilyen gólkülönbséggel is jogosan győzött a tartalékos és kényszerűségből felforgatott Algyő ellen.
Vágó Attila: – Noha tartottam a mérkőzéstől, győzelmünk ilyen arányban is megérdemelt.
Tóth Ákos: – Az első félidőben még ellenálltunk, ám ebben az összeállításban ennyire futotta...
Jók: Zakar, Homma, Burány, Kreizler, ill. Gyimesi, Végh.

Csongrádi Tiszapart SE–Szigetszentmiklós 0–2 (0–0)

Csongrád, 250 néző. Vezette: Rácz B.
Csongrád: Bíró – Szeri, Túri, Forgó, Keller Z. (Bánfi) – Keller I. (Gonda), Szűcs D. – Bagi, Bárdosi, Katona – Kovács (Bertók). Edző: Marko Milosevics.
Szigetszentmiklós: Stammel – Morauszki, Simkó (Gálhidi), Király, Tusa – Horváth, Pető (Csépe) – Tamási, Patakfalvi, Csurka – Szécsi (Pandur). Edző: Prisztai Viktor.
Gólszerzők: Tamási, Szécsi.

A vendégek szerelés nélkül érkeztek, és a hazaiak jóindulatának köszönhetően a Csongrád mezében léptek pályára. Az első félidőben jobbára mezőnymunka zajlott a keményen, de férfiasan játszó Szigetszentmiklós elleni találkozón. Eleinte inkább a hazai csapatnak akadtak nagyobb lehetőségei. A szünet után az 58. percben Tamási a rövid sarokba passzolta a labdát, majd a 65. percben Szécsi csongrádi hibát használt ki. A vendégek összességében minden csapatrészben jobbak voltak.
Marko Milosevics: – Megérdemelt vendéggyőzelem született, nagyon sok munka vár még ránk. Változások lesznek a csapatban, a következő meccsen pedig ki kell szolgálni a közönséget.
Jók: Szeri, Keller Z., Bánfi, ill. Simkó, Horváth, Csurka, Szécsi.

HFC–Dabas 1–0 (0–0)

Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Sáfján.
HFC: Molnár T. – Szűcs, Pécsek, Kalász, Huszár (Simon) – Mészáros, Antal (Marton), Nagy A., Varga M. (Frank) – Rácz D., Bernát. Edző: Rostás Károly.
Dabas: Kurucz – Baranyai, Sztranyovszky, Vass, Danyis – Budafai, Volenszki (Béres N.), Csendes, Kincses (Suhajda) – Sztancs (Nagy G.), Nagy P. Edző: Dajka László.
Gólszerző: Bernáth.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, igazi gólhelyzet egyedül Rácz D. előtt adódott, de a védők mentettek. Fordulás után sem változott a játék képe, de a hajrában a győzelmet nagyon akaró Vásárhely a 85. percben Bernát szabadrúgásgóljával megszerezte a három pontot jelentő találatot.
Rostás Károly: – Nehéz szülés volt, de a jelenlegi helyzetünkben örülünk minden kicsi sikernek.
Jók: Kalász, Nagy A., Bernát, ill. Kurucz, Sztranyovszky, Vass.

További eredmények: Gyula–Monor 2–2, Szolnoki S.–Baja 0–4, Honvéd II.–Békéscsaba 1–2, Örkény–Vasas II. 2–1, REAC II.–Kiskunfélegyháza 0–1.