2018. 01. 20. szombat - Fábián, Sebestyén -2°C | 6°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: a HFC kiütötte a Mezőtúrt

A labdarúgó NB III Alföld csoport hetedik fordulójában az otthon játszó Csongrád megyei- ek kitettek magukért: az Algyő a Ceglédet, a HFC a Mezőtúrt győzte le. A Csongrád az éllovas Örkény otthonában kikapott.
Újabb győzelmet aratott az Algyő. Fotó: Schmidt Andrea
Algyő–Cegléd 1–0 (1–0)

Algyő, 100 néző. Vezette: Wittmann.
Algyő: Dénes – Varga N. (Sipos), Kazán, Varga F., Krucsó – Sümeghy (Katona), Vass, Kothencz, Daróczi – Retek – Pálinkó (Balogh). Edző: Lóczi István.
Cegléd: Kiri – Szepes, Farkas, Keh, Tóth M. – Magyari (Utassy), Buczkó, Juhász, Lendvai – László (Nagy), Kecskeméti (Szabó). Játékos-edző: Szabó Tibor.
Gólszerző: Pálinkó.
Küzdelmes mérkőzésen értékes három pontot szerzett az Algyő együttese. Az új összetételű védelemmel és Kothenczcel megerősített hazaiak szinte végig nyomás alatt tartották ellenfelüket, de a kínálkozó gólhelyzetek közül csak egyet tudtak értékesíteni. A vendégcsapat játékával nem igazolta előkelő helyezését.
Lóczi István: – Sikerünket polgármesterünknek és az önkormányzati testületnek ajánljuk.
Jók: Kazán, Kothencz, Vass, Retek, ill. Kiri, Farkas, Tóth M.

HFC–Mezőtúr 5–0 (3–0)
Vásárhely, 300 néző. Vezette: Janitz.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki (Nagy A.), Pécsek, Borbás Zs. – Varga, Antal (Papp Z.), Keller, Marton (Mészáros) – Bernát, Végh. Edző: Rostás Károly.
Mezőtúr: Tőke – László, Szőke (Kiss F.), Barna (Mester), Sőrés – Őz, Somogyi, Maghior, Hídvégi – Moldván (Erdősi), Horváth S. Edző: Erdősi Gyula.
Gólszerzők: Bernát (2), Keller, Marton, László (öngól).
Keller korai gólja alapvetően meghatározta a meccs menetét. A szünetben már eldőlt a három pont sorsa, de ez nem zavarta a hazaiakat, hogy a fordulást követően is folytassák a gólfesztivált. Ilyen különbséggel is megérdemelte a győzelmet a HFC, amelytől ezen a délutánon a szerencse sem pártolt el.
Rostás Károly: – Egy edzőnek ilyen mérkőzés után csak egyetlen feladata van: gratulálni csapatának.
Jók: Szűcs, Keller, Marton, Bernát, ill. Maghior, Sőrés.

Örkény–Csongrádi Tiszapart SE 2–1 (1–0)

Örkény, 200 néző. Vezette: Alberti.
Örkény: Fűz – Batta, Kovács T., Tusa, Rádi (Tóth) – Gál, Fricska, Boda (Parditka), Farkas (Dávid) – Pécsi, Nagy. Edző: Ioan Patrascu.
Csongrád: Palatinusz – Janiga, Forgó, Korom (Török), Lovas – Kovács N. (Szabó L.), Lévai, Deli, Csillag – Bagi, Bertók (Bálint). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Gólszerző: Nagy (2), ill. Szabó L.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, több kimaradt vendéghelyzettel. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, ezt a hazaiak a játékrész utolsó pillanatában góllal büntették. A fordulás után egyenlített a Csongrád, Forgóék már a zsebükben érezhették az egyik pontot, amikor az utolsó percben az Örkény megint lecsapott egy eladott labdára...
Dr. Bálint László: – Meg kell tanulnunk, hogy a félidő, valamint a mérkőzés 45, illetve 90 percig tart. Játékban még sokat kell javulnunk – dolgozunk tovább.
Jók: Kovács T., Tusa, Nagy, ill. Forgó, Janiga, Bagi.

További eredmények: Kiskunfélegyháza–Túrkeve 0–2, Újszász–Szarvas 1–0, Gyula–Monor 3–1, Szolnoki Spartacus–Baja 4–1.

Beton: nem lehet gond

Ma és holnap rendezik a férfi vízilabda Magyar Kupa csoportmeccseit. A megyei csapatok közül a… Tovább olvasom