2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III Alföld csoport: vásárhelyi gólzápor

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Alföld csoport 25. fordulóján rangadót nyert az Algyő, magabiztosan szerezte meg a három pontot a HFC, viszont a Tisza Volán SC kudarcsorozata ezúttal sem szakadt meg.
Budafok–Algyő 0–1 (0–0)

Budafok, 100 néző. Vezette: Csatári.

Budafok: Frank – Szkukalek, Nagy A., Hacker, Fürjes – Kovács N., Rétsági, Dombay (Béres) – Mészáros (Szabó G.), Nagy G., Horváth L. (Fábián). Edző: Tóth Bálint.

Algyő: Ábrahám – Varga F. (Brinszky), Makra, Kreizler – Retek, Gyimesi (Tóth L.), Kothencz, Krucsó – Balogh N., Tóth A. (Pálinkó), Varga I. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerző: Varga I.

Már-már haladó hagyomány, ha nem is megy az Algyőnek a játék, kibusztrolja a győzelmet. Az egyforma hadrendben játszó csapatok közepes színvonalú és iramú mérkőzésén a kapuk nem forogtak veszélyben, a játék javarészt a mezőnyben csordogált. A vendégek dicséretére szól, hogy nem érték be a biztosnak látszó egy ponttal, amelynek eredményeképpen a 85. percben Brinszky, Retek, Varga István támadásvezetése után az ügyeletes algyői gólszerző jobbról befelé cselezve ballal hatalmas lövést zúdított a jobb felső sarokba, és ezzel a parádés góllal életben tartotta a gyeviek dobogós reményeit.

Tóth Ákos: – A sikerek ellenére remélem, hogy szerények maradunk, és akkor nagyok is lehetünk.

Jók: Nagy A., ill. Makra, Kothencz, Varga I.

HFC–Izsák 7–0 (2–0)

Vásárhely, városi stadion, 400 néző. Vezette: Bathó.

HFC: Kovács K. – Szűcs (Horváth R.), Lajos, Huszár, Bakos Á. – Antal K., Mucsi – Varga M., Kis K., Marton (Antal S.) – Rácz (Czibere A.). Edző: Rostás Károly.

Izsák: Jelen – Szabó P., Valkai, Ferenc (Parti), Pap – Gyürgő, Hleba (Kovács A.), Kovács Zs., Bakos T. – Juhász Gy. (Nagy V.), Balog. Edző: Gréczi Gábor.
Gólszerzők: Kis K. (4), Varga M. (2), Rácz.

A 15. percben szerzett Kis Krisztián-gól már előre vetítette, hogy a vendégek lógó orral távoznak majd Vásárhelyről. Minden tekintetben, csapatrészben jobbak voltak a hazaiak, csak éppen az első félidőben még a helyzetek értékesítésében adódtak némi pontatlanságok. A szünet után aztán már nem volt még ennyi kegyelem sem a HFC-ben, az 51. percben már a negyedik gólját jegyző (klasszikus!) Kis K. vezérletével összeroppantották a kék-sárgák ellenfelüket. A vendégek örülhettek, hogy hét kapott góllal megúszták. Nem túlzott a különbség.

Rostás Károly: – Közönségszórakoztató mérkőzésen gyönyörű gólokat szerezve ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Jók: Kis K. (a mezőny legjobbja), Bakos Á., Antal K., Mucsi, Varga M., ill. senki.

Tisza Volán SC–Szolnoki Spartacus 0–1 (0–0)

Szeged, Tisza-parti-stadion, 100 néző. Vezette: Szűcs G.

Tisza Volán SC: Czirják – Buzási, Boldizsár, Vida, Szabó A. – Mórocz, Dargó (Szlobodnyik) – Szilágyi (Huszárik), Baji, Harmos – Szabó T. (Kazi). Edző: dr. Buchholcz Gábor.

Szolnok: Kiri – Boda, Rónyai, Lécz, Felföldi (Benedek) – Szoboszlai, Bálint, Ábel (Lengyel), Horváth Cs. – Sárkány, Ruskó (Gódor). Edző: Sárkány Attila.
Gólszerző: Sárkány.

Idei legjobb játékát nyújtotta a Tisza Volán SC a meccs 89. percéig, amikor is vitatható körülmények között szerezte meg a listavezető a három pontot jelentő találatot. A mérkőzésen a lelkes házigazdák hiába vezettek több góllal kecsegtető támadást, de vagy rosszul céloztak, vagy a vendégek kapusa védett bravúrosan. Továbbra is átok ül a szegedieken, akik tavasszal még mindig nyeretlenek.

Dr. Buchholcz Gábor: – A mérkőzés előtt negyvenöt perccel megérkező játékvezetői hármas elérte célját, nyert a Szolnok.

Jók: mindenki, ill. Kiri, Horváth, Benedek.

További eredmények: Dabas–Kecskemét II. 1–4, Jászapáti–Honvéd II. 1–4, Gyula–Monor 3–5, Érd–Újbuda 2–1, Orosháza–Kiskunfélegyháza 4–1.

Májusi eső bronzérmet érhet

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC sorrendben negyedik győzelmét aratta, ezúttal a… Tovább olvasom