2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Labdarúgó NB III: benn maradt a Tisza Volán

Labdarúgás - A labdarúgó NB III Alföld csoport utolsó előtti fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül a bennmaradását fölényes győzelemmel ünneplő Tisza Volán SC örülhetett. Az Algyő és a HFC is büntetőből kapott góllal szenvedett vereséget.
Tisza Volán SC–Izsák 5–0 (0–0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 250 néző. Vezette: Kristóf.

Tisza Volán SC: Czirják – Búzási, Vida, Boldizsár, Grünwald (Mészáros) – Mórocz (Udvari), Dargó – Szilágyi, Huszárik, Harmos – Kazi (Szabó T.). Edző: Buchholcz Gábor.

Izsák: Házi – Garaci, Márton (Parti), Balog, Dürgő – Suknovic, Valkai, Nagy V., Pap Sz. – Liptai (Hleba), Kovács Zs. (Juhász Gy.). Edző: Gréczi Gábor.
Gólszerzők: Szabó T. (2), Huszárik, Harmos, Szilágyi.

Az első félidőben még a legoptimistább szegedi drukkerek sem gondolhatták, hogy a hazaiak végül magabiztos győzelmet aratnak. Bár Harmos lövése gólt érdemelt volna, de a folytatásban az izsákiak átvették a játék irányítását. Még büntetőhöz is jutottak, de Czirják parádés mozdulattal hárított! A szünet után aztán már csak egy csapat, a Tisza Volán volt a pályán, amely szemet gyönyörködtető gólokat szerezve nemcsak hogy kiütötte az Izsákot, az utolsó forduló eredményeitől függetlenül a bennmaradást is kiharcolta. A Tisza-partiak a legutolsó három meccsüket kapott gól nélkül nyerték meg!

Buchholcz Gábor: – Czirják Tamás az első félidei kimagasló teljesítményéhez a második félidőben az egész csapat csatlakozott!

Jók: Czirják (a mezőny legjobbja) és mindenki, ill. Garaci, Dürgő.

Orosháza–HFC 1–0 (0–0)

Orosháza, 500 néző. Vezette: Mocsári.

Orosháza: Halász – Szűcs D., Kerekes, Szabó N., Czikora – Madik, Kerepecki, Baranyai (Mike), Juhász – Szabó T. (Ugrai), Búza (Pardi). Edző: Jakab Péter.

HFC: Molnár T. – Szűcs R., Lajos, Antal K., Babos – Nagy A. (Antal S.), Mucsi – Varga M., Kis K., Marton (Papp Z.) – Czibere (Rácz D.). Edző: Rostás Károly.
Gólszerző: Kerepecki (11-esből).

Az első 20 percben nagy erőkkel rohamozott az Orosháza, de ez nem járt eredménnyel. A folytatásban kijött a szorításból a Vásárhely, helyzetbe is került, de Kis Krisztián ziccerben meccslabdát rontott. A szünetet követően kiegyenlített játék folyt a pályán, majd Marton kezezése miatt értékesített büntetővel az Orosháza jutott előnybe. A záró 20 percben a hazaiak át sem jöttek a vendégek térfelére, de a HFC fölénye meddőnek bizonyult, nem sikerült egyenlítenie.

Rostás Károly: – Egy buta hiba döntötte el a három pont sorsát.

Jók: Kerekes, Kerepecki, Baranyai, ill. Molnár T., Lajos, Antal K., Mucsi.

Honvéd II.–Algyő 2–1 (1–0)

Budapest, Bozsik-stadion, műfű, 400 néző. Vezette: Berger.

Honvéd II.: Kunsági – Szabó N., Madar, Hidi, Vasas – Fazakas, Patay (Szöllősi), Dobos, Fritz – Kocsis F. (Langer), Keszthelyi (Sós). Edző: Borgulya István.

Algyő: Ábrahám – Vass (Zakar), Makra, Kreizler – Retek, Tóth A. (Brinszky), Kothencz, Krucsó (Végh) – Balogh N., Pálinkó, Varga I. Edző: Tóth Ákos.

Gólszerzők: Fazakas, Fritz (11-esből), ill. Kreizler.

Mostoha körülmények (szakadó eső, műfű, bírócsere) között egy végig nyílt, nagy iramú mérkőzésen balszerencsés vereséget szenvedett az Algyő. A Honvéd II. vezetését Kreizler nagyszerű fejes góljával és bátor támadójátékával ellensúlyozta a vendégcsapat, sőt: döntetlen állásnál Brinszkynek volt két gólszerzési lehetősége is. Tóth Attila súlyos sérülése után (38. perc) két taktikai cserével a győzelem esélye is felcsillant a Tóth-legénység előtt, ám a 89. (!) percben Makra becsúszásakor Kocsis elesett, Berger könnyű szívvel 11-est ítélt, melyet Fritz a bal sarokba helyezett. Az Algyő egy pontra mindenképpen rászolgált volna a Bozsik stadionban.

Tóth Ákos: – Az idény legjobb játéka sem volt elég a pontszerzéshez, és ezt mindenki látta a mérkőzésen, kivéve a játékvezetőt.

Jók: Madar, Vasas, Dobos, Fritz, ill. Ábrahám, Kothencz, Kreizler, Brinszky.

További eredmények: Gyula–Érd 2–0, Jászapáti–Kiskunfélegyháza 1–0, Kecskemét II.–Szolnoki Spartacus 1–0, Budafok–Monor 1–2, Dabas–Újbuda 5–2.

Szeol-siker

Barátságos labdarúgó-mérkőzést játszott a szegedi Felső Tisza-parti stadionban a SZEOL AK öregfiúk csapata, amely a Császártöltést fogadta, és győzte le 2–1-es félidő után 6–4-re. Dr. Kováts Gábor háromszor talált be.

Végeredmény: SZEOL AK Öregfiúk–Császártöltés 6–4 (2–1).
SZEOL AK: Tóth Z. – Sahin-Tóth, Kozma III., Somogyi, Tárkány – Orosházi, Major, Szabó Gy., Szécsényi – dr. Kováts G., Márki. Csere: Demeter (kapus), Móricz, Gerecz P., Kántor, Lengyel, Paksi. Szakvezetők: Szalai István, Kőhalmi István.

A szegedi gólszerzők: dr. Kováts G. (3), Orosházi, Major, Szabó Gy.

• 3. matkovic 2009. június 27. 16:20
    „Negyedik zehn Pest,Debrecen,Miskolc,Szeged. Igazad van egyébként.Totális szégyene ennek a csodás városnak,hogy 10 éve megyint nincs első osztályú csapata. Mondjuk az a legutóbbi PNB-s szereplés is a szégyen kategóriába tartozott. :(
    SZEGED FOREVER!!”
  • 2. ultra 2009. június 09. 11:56
    „Szégyelhet magát a városvezetés, de sebaj ezért is meg lesznek büntetve!”
  • 1. zehn 2009. június 08. 17:32
    „Sosem gondoltam volna, hogy egyszer még annak kell örülni,hogy az ország harmadik városának labdarugócsapata benn marad a harmadosztályban. Köszönjük önkormányzati vezetés!”

Labdarúgó megyei I. osztály: már bajnok a Sándorfalva

Labdarúgás - A labdarúgó megyei I. osztályban a Kistelek szombati tápéi döntetlenje miatt a… Tovább olvasom