2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Labdarúgó NB III: Csak a Vásárhely örülhetett

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a megyei csapataink közül a HFC nyert, az Algyő ikszelt, a Csongrád pedig kikapott.
Algyő–Monor 1–1 (1–0)
Algyő, 100 néző. Vezette: Viczián.
Algyő: Ábrahám – Retek, Vass, Sípos (Herczeg), Krucsó – Balogh, Gyimesi, Varga N., Radnai – Katona (Daróczi), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Monor: Kalocsai – Boros G., Kajli, Szőke – Csikós (Bokros B.), Kerepeszki, Csőke, Bán (Bokros S.), Halgas – Maka (Magyar T.), Szlúka. Edző: Varga Károly.
Gólszerzők: Pálinkó, ill. Kajli.
Az összetételében és mentalitásában megújult Algyő az első félidőt végigtámadva, higgadtabb játékkal eldönthette volna a három pont sorsát. A szünet után a tapasztaltabb erőkből álló és cserékkel frissített vendégcsapat irányította a játékot, ám kihagyott helyzetei után csak egy hazai hibát kihasználva tudott egyenlíteni a kilencvenedik percben. A mérkőzés egészét tekintve reális eredmény született, ráadásul az algyői gondokat tovább tetézi a combizomszakadást szenvedett Sípos súlyos sérülése.
Lóczi István: – Biztosnak látszott győzelmet engedtünk ki a kezünkből egy buta hiba miatt.
Jók: Retek, Krucsó, Pálinkó, ill. Boros G., Kajli, Kerepeszki.

Félegyháza–Csongrád 5–1 (2–1)
Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Rácz.
Kiskunfélegyháza: Csikós – Nádasdi, Kelemen, Nagy, Szabó T. – Kádár, Valkovics (Terjék), Barna, Szabó A., Katona (Forgó G.) – Polgár (Czibolya). Edző: Gyurik József.
Csongrád: Palatinusz – Janiga, Forgó L., Korom, Lovas – Nemes (Sarusi), Szeri (Bárdosi), Lévai, Bagi, Keller (Szabó L.) – Bertók. Edző: Kurucz István.
Gólszerzők: Valkovics, Polgár, Szabó A. (2 – az egyiket 11-esből), Barna, ill. Szeri.
Az első félidő elején a félegyházi rohamok a 16. és a 18. percben góllá értek. Ezután a csongrádiak egyenrangú partnerévé váltak a házigazdáknak, szépítettek, majd lehetőségük volt az egyenlítésre is. A szünetet követően kiegyensúlyozott játékot láthattak a nézők, de két újabb, váratlan hibasorozat nyomán a hazaiak egy perc alatt két gólt elérve végleg döntöttek a három pont sorsáról.
Kurucz István: – Az eredmény nem tükrözi a látottakat, nem volt a két csapat között ekkora különbség. Csakhogy amelyik együttes a rövidzárlataiban három perc alatt négy gólt képes kapni, az önmagát veri meg.
Jók: Kelemen, Kádár, Barna, Szabó A., ill. Forgó, Lovas, Szeri.

HFC–Baja 2–1 (0–0)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: György.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Antal, Mucsi D. – Mészáros, Nagy A. (Rácz D.), Keller, Marton (Borbás P.) – Varga M. (Váczi), Végh. Edző: Rostás Károly.
Baja: Mucsi Zs. – Simon, Gyenei, Goretich, Viszmeg – László, Csengő, Papp P., Reitmann, Gazsi – Sziegl (Hernády). Játékos-edző: Goretich Gábor.
Gólszerzők: Szűcs (11-esből), Antal, ill. Papp P.
Az időnként orkán erejű szél teljesen tönkretette az első félidőben a játékot. Ekkor alig akadt említésre méltó esemény. Szünet után a vásárhelyiek a szél támogatásával többet támadtak, de meglepetésre egy kontratámadást követően Papp okos emelésével mégis a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban beszorult a Baja, előbb Végh ellen szabálytalankodtak, és a büntetőt Szűcs értékesítette, majd a 85. percben Végh beadását Antal a kapufa érintésével fejelte a léc alá.
Rostás Károly: – Nem igazán játszottunk jól, de most a három pont volt a lényeges.
Jók: Dálnaki, Antal, Keller, Végh, ill. Simon, Papp P.

További eredmények: Újszász–Túrkeve 3–2, Örkény–Cegléd 0–1, Szolnoki S.–Szarvas 2–1, Gyula–Mezőtúr 0–1.