2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: gólparádé Vásárhelyen

A három NB III-es Csongrád megyei labdarúgócsapat közül kettő, a Vásárhely és az Algyő is győztesen hagyta el a pályát. Sőt egyik csapat sem kapott gólt. Lóczi István öt év után köszön el a csapattól. A Csongrád a bajnok Cegléd otthonában szenvedett vereséget.
Algyő–Szolnoki Spartacus 2–0 (2–0)
Algyő, 100 néző. Vezette: Wittmann.
Algyő: Ábrahám – Retek, Vass, Kothencz, Krucsó – Pataki (Szélpál A.), Gyimesi (Sípos), Varga N., Daróczi – Pálinkó, Balogh. Edző: Lóczi István.
Szolnok: Gyurkó – Nagy A., Lucza, Balázs (Szabó), Kővári – Gódor, Urbán-Szabó, Horváth Cs. (Varga), Dalnoki (Kosaras) – Ruskó – Sárkány. Edző: Gömöri Béla.
Gólszerzők: Vass, Daróczi.
Régen látott harcos támadójátékával már az első félidőben eldöntötte utolsó hazai mérkőzésén a végső helyezés szempontjából fontos három pont sorsát az algyői gárda. A második félidőben ugyan meddő mezőnyfölényben játszott a vendégcsapat, de igazi helyzetei ekkor is csak a házigazdáknak voltak, így teljes joggal örülhetett a hazai publikum az értékes győzelemnek. Az algyői közönségtől ezen a találkozón búcsúzott az évad végén távozó edző, Lóczi István.
Lóczi István: – Köszönöm az algyői önkormányzatnak, Piri József polgármesternek, Juhász Sándor elnökhelyettesnek, hogy egy ékszerdobozban kiváló feltételek mellett öt évig dolgozhattam.
Jók: Kothencz, Vass, Krucsó, Varga N., Pataki, ill. Nagy A., Gódor, Sárkány.

Cegléd–Csongrádi Tiszapart SE 5–2 (2–0)

Cegléd, 250 néző. Vezette: Tóth S.
Cegléd: Kiri (Boda) – Magyari, Szepes, Bálint, Juhász – Buczkó, Farkas – Kecskeméti – László (Kenderes), Lendvai (Szabó T.) – Utassy. Játékos-edző: Szabó Tibor.
Csongrád: Tóth – Szeri, Kozma (Papp), Forgó, Bánfi – Korom (Csupán) – Lévai, Bagi, Bárdosi – Bertók (Szepesi), Kovács. Edző: Marko Milosevics.
Gólszerzők: Lendvai (3), Kenderes, Szepes (11-esből), ill. Szeri, Lévai.
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, azzal a különbséggel, hogy a kínálkozó helyzetek közül a bajnokcsapat kettőt, míg a kiesés elől menekülő Csongrád egyet sem használt ki. A fordulást követően megint utolérte a vendégeket a végzetük, a szokásos néhány perces rövidzárlat eredményeképp a ceglédiek két perc alatt szerzett újabb két góllal végleg döntöttek a pontok elosztásáról.
Marko Milosevics: – Gratulálok a Ceglédnek, bebizonyította, hogy megérdemelten lett bajnok.
Jók: Magyari, Lendvai, Juhász, Buczkó, ill. Szeri, Lévai, Bagi.

HFC–Kiskunfélegyháza 4–0 (1–0)
Vásárhely, 400 néző. Vezette: Viczián.
HFC: Bíró – Szűcs, Pécsek, Dálnaki, Borbás Zs. – Varga, Keller, Antal, Marton (Nagy A.) – Végh (Ruzsinszki), Bernát. Edző: Rostás Károly.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Nádasdi, Kelemen (Fricska), Valkovics, Kovács A. (Újvári) – Terjék, Kádár, Katona, Szabó T. – Szabó A., Polgár. Edző: Gyurik József.
Gólszerzők: Szűcs (11-esből), Keller, Bernát, Ruzsinszki.
A tavasszal remeklő Félegyháza meglepetésre védekezésre rendezkedett be, és ezt az első félidőben csak egy büntetőből szerzett góllal tudta feltörni a Vásárhely. A szünet után sokáig egyetlen gól volt a különbség, a hajrában azonban tíz perc alatt három gólt lőve eldöntötte a három pont sorsát a hazai gárda.
Rostás Károly: – Gratulálok a fiúknak a tavaszi imponáló hazai mérleghez.
Jók: Dálnaki, Varga, Keller, Végh, ill. Nádasdi, Valkovics.

További eredmények: Mezőtúr–Szarvas 7–0, Monor–Túrkeve 4–2, Gyula–Baja 2–0, Örkény–Újszász 5–1.

Vízilabda: bravúrral egyenlített a Szeged a Vasas ellen

Két mérkőzés után még semmi nem dőlt el a Vasas–Szeged férfi vízilabda elődöntő párharcban.… Tovább olvasom