Labdarúgó NB III: gyászos, felejthető hétvége

Tisza Volán SC: Kispéter – Búzási, Tordasi, Kreizler, Laczkó J. – Burány, Kardos – Szélpál T. (Bubori), Brinszky (Füle), Bank (Harmos) – Zakar. Edző: Protity Sándor.
Gyula: Steigerwald – Varga, Pribojszki, Valentényi, Süli – Cseke (Bagi), Laurinyecz, Ferenczi, Sztanojev – Dobi (Sztraczinszki), Kondoros (Zöld). Játékos-edző: Dobi Róbert.
Gólszerzők: Kardos, ill. Ferenczi, Valentényi.
Kiállítva: Kreizler.
Ahogy az várható volt, a hazaiak megsínylették két meghatározó játékosuk, Mórocz és Homma a hiányát. Rengeteg hibával, lassan, körülményesen játszottak, ráadásul Kreizler fegyelmezetlensége miatt – a Gyula 1–0-s vezetésénél – már a 20. percben emberhátrányba kerültek.
Protity Sándor: – A labdarúgást tizenegy emberre találták ki, ezt nálunk az utóbbi két fordulóban nem sikerült megvalósítani.
Jók: Kispéter, Búzási, Zakar, ill. Valentényi, Pribojszki, Ferenczi.

Csongrádi Tiszapart SE–Dabas: 0–1 (0–1)

Csongrád, 250 néző. Vezette: Sáfián.
Csongrád: Bíró – Szeri, Bagi, Forgó, Bánfi – Szűcs D. – Szabó L. (Deli), Lévai, Póth – Kovács (Bárdosi), Katona (Bertók). Edző: Marko Milosevics.
Dabas: Kurucz – Sztranyovszky, Baranyai, Vass, Danyis – Salamon, Csendes, Volenszki (Béres), Budafai – Nagy G., Kincses. Edző: Dajka László.
Gólszerző: Nagy G.
Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést: a hazai klub egykori játékosának, Tóth Gábornak mindössze 16 évet élt fiára, ifj. Tóth Gáborra emlékeztek a csongrádiak.
A szomorú felvezetést pocsék játék követte. Már a harmadik percben eldőlt a találkozó, a későbbiekben ugyanis akár el is vihették volna a kapukat, annyira veszélytelen akciókat produkáltak a felek.
Marko Milosevics: – Sikerült az utolsó helyezettől is kikapnunk...
Jók: senki, ill. mindenki.

Kiskunfélegyháza–Algyő: 2–1 (1–1)

Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Mihálik.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Nádasdi, Valkovics, Barna Zs., Bagi – Terjék (Czibolya), Újvári, Katona, Szabó T. – Szabó A. – Barna Cs. Edző: Gyurik József.
Algyő: Tombácz – Retek, Varga N., Kothencz, Vass, Krucsó – Végh, Sípos (Gyimesi), Tóth L., Daróczi – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Katona, Barna Cs., ill. Pálinkó.
Az utóbbi mérkőzéseken mutatott fegyelmezett játékával az Algyő a mezőnyben felülmúlta ellenfelét, ám egyik kapu előtt sem volt elég határozott. A 90. percig reális esély mutatkozott az egy pont megszerzésére, ekkor azonban Szabó A. távoli szabadrúgását, és az azt követő 10 m-es Barna Cs.-fejest bénultan nézte a vendégvédelem.
Tóth Ákos: – Hiába dolgozunk egész héten fegyelmezetten, ha a mérkőzés napján hibázunk, és még szerencsénk sincs.
Jók: Barna Zs., Szabó A., Barna Cs., ill. Kothencz, Krucsó, Sípos.

REAC II.–HFC 3–2: (3–2)

Budapest, 200 néző. Vezette: Somogyi.
REAC II.: Floszmann – Bagi, Nemes, Kovács, Szlezák – Hornyák, Héger, Nagy, Újkvári – Kiss T., Délczeg. Edző: Hornyák Béla.
HFC: Sós – Mészáros, Antal, Pécsek, Marton – Varga M., Nagy A. (Czibere), Frank (Kalász), Horváth (Simon) – Rácz D., Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Délczeg, Héger, Kiss T., ill. Frank, Nagy A.
A vendégeknek gólkülönbséget kellett volna javítaniuk ezen a mecscen, ám a kihagyott helyzetek miatt nemhogy a győzelem maradt el, hanem vereség lett a vége. Az első félidőben csak futott az eredmény után a HFC, aztán a második félidőben legalább tíz olyan helyzet maradt ki, amelyből tíz méteren belülről szinte csak az üres kapuba kellett volna a labdát begurítani. Ezen a napon azonban ez nem ment.
Rostás Károly: – A 15–3-as győzelem helyett kikaptunk 3–2-re.
Jók: Floszmann (a mezőny legjobbja), Nemes, Kiss T., ill. senki.

További eredmények: Monor– Békéscsaba 1–3, Szigetszentmiklós–Szolnoki Spartacus 3–0, Vasas II.–Baja 1–4, Örkény–Honvéd II. 0–1.

1. Baja 9 8 0 1 27 – 16 24
2. Békéscsaba 9 7 2 0 25 – 10 23
3. Tisza Volán 9 6 1 2 31 – 15 19
4. Gyula 9 4 4 1 15 – 11 16
5. Kiskunfélegyháza 9 5 1 3 16 – 15 16
6. Honvéd II. 9 4 2 3 24 – 12 14
7. Monor 9 4 2 3 18 – 13 14
8. Vasas II. 9 4 2 3 9 – 8 14