2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: már második a Vásárhely

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Szolnoki Spartacus ellen rangadót nyert HFC már a második helyen áll a tabellán. A megyei találkozón az Algyő egy góllal legyőzte a Csongrádi Tiszapart SE-t.
Algyő–Csongrádi Tiszapart SE 1–0 (0–0)
Algyő, 100 néző. Vezette: Somogyi.
Algyő: Ábrahám – Retek, Szélpál A., Kothencz, Radnai – Balogh (Pataki), Varga N., Vass, Daróczi – Katona, Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Csongrád: Tóth – Lovas (Sarusi), Kozma, Forgó, Janiga – Lévai, Keller, Bagi, Bárdosi – Bertók – Kovács N. (Szabó L.). Edző: Marko Milosevics.
Gólszerző: Balogh.

Küzdelmes mérkőzést hozott az ezer sebből vérző és kényszerűségből alaposan felforgatott Algyő, valamint a múlt héten nagyszerű győzelmet aratott Csongrád találkozója. A győzelmi kényszertől hajtott hazai gárda az első félidőben kapujához szögezte ellenfelét, ám a sorozatban kialakított helyzetek ekkor még rendre kimaradtak. A Csongrád ebben az időszakban foggal, körömmel védte kapuját, jószerivel át sem lépte a felezővonalat.

Fordulás után a vendégek bátrabb támadójátékának következtében nyílt és élvezetes lett a meccs, biztos helyzeteit azonban a vendégcsapat is elpuskázta, amit az Algyő köszönt szépen, és egy nagyszerű Radnai, Vass, Daróczi támadásvezetés után Balogh 14 méterről kipókhálózta a bal felső sarkot. A mérkőzésen a nagyobb akarás és tapasztalat döntött az Algyő javára.

Lóczi István: – Pillanatnyi helyzetünkben értékes győzelmet arattunk, melyet már az első játékrészben bebiztosíthattunk volna. Sok sikert kívánok a Csongrádnak a további csatákhoz.
Marko Milosevics: – Az első félidőbeli túlzott defenzív játékot egy támadóbb felfogásra váltottuk, aminek következtében a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.
Jók: Retek, Kothencz, Radnai, ill. Kozma, Forgó, Lovas.

HFC–Szolnoki Spartacus 4–2 (3–0)

Vásárhely, 250 néző. Vezette: Holczimmer.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek (Nagy András), Borbás Zs. – Mészáros (Varga M.), Keller, Antal, Marton (Borbás P.) – Végh, Bernát. Edző: Rostás Károly.
Szolnoki Spartacus: Gyurkó – Szabó D. (Nagy Attila), Luca, Balázs, Kővári – Gódor, Urbán-Szabó, Horváth, Dálnoki (Kelemen) – Ruskó, Sárkány. Edző: Gömöri Béla.
Gólszerzők: Dálnaki (2), Bernát (2), ill. Urbán-Szabó, Sárkány.

Remekül kezdett a széllel támogatott HFC, az első negyedóra végére az előrehúzódó Dálnaki előbb lábbal, majd fejjel is bevette a szolnoki kaput. A folytatásban is lüktető volt a játék, a félidő hajrájában Ruskó büntetőjét kivédte Bíró, az ellentámadásból pedig Bernát szabadrúgásból a kapuba csavarta a labdát.

A szünet után mindent egy lapra feltéve támadtak a fölénybe került vendégek, és egygólnyira megközelítették a házigazdákat. A levegőben lógott az egyenlítés, de egy rövid hazaadásra Bernát lecsapott, és találatával eldöntötte a három pont sorsát.

Rostás Károly: – Győzelmünkkel újabb nagy lépést tettünk célunk, a dobogós helyezés elérése érdekében.
Jók: Bíró, Szűcs, Dálnaki, Borbás Zs., Bernát, ill. Urbán-Szabó, Horváth, Sárkány.

További eredmények: Kiskunfélegyháza–Szarvas 5–0, Gyula– Cegléd 3–2, Mezőtúr–Monor 2–4, Újszász–Baja 3–1, Örkény– Túrkeve 1–2.

A vereség nem jár egyedül

A női kézilabda NB I rájátszásában nem jártak sikerrel a Csongrád megyei csapatok: az 5–8.… Tovább olvasom