2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: oda a Volán veretlensége

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának rangadóján a Tisza Volán SC balszerencsés vereséget szenvedett Baján.
Baja–Tisza Volán SC 3–2 (2–1)
Baja, 800 néző. Vezette: Medovarszki I.
Baja: Kollár A. – László, Genei, Csengő, Reitmann – Hernádi (Tirpák), Lógó, Papp, Glavatity – Szabó (Nagy), Sziegl (Ritter). Edző: Goretich Gábor.
Tisza Volán SC: Kispéter – Búzási (Füle), Mórocz, Kreizler, Laczkó J. – Burány, Kardos (Bubori) – Szélpál T., Brinszky, Zakar (Péter S.) – Homma. Edző: Vágó Attila.
Gólszerzők: Hernádi (11-esből), Lógó, Reitmann, ill. Burány, Homma.

Sok nézőt vonzott a csoport rangadója. A helyi drukkerek csak néztek nagyokat, nem gondolták volna, hogy a Tisza Volán ilyen jó csapat. A Vágó-legénység végig kulturáltabban, veszélyesebben futballozott, az ősz eddigi legjobb játékát nyújtotta. Mégis vereséget szenvedett, mert a szerencsés hazaiak potyagóljaival nem tudott mit kezdeni.

Vágó Attila: – Hiába játszottunk sokkal jobban ellenfelünknél, ez sajnos az eredményben nem mutatkozott meg.
Jók: Genei, Csengő, Hernádi, Glavatity, Sziegl, ill. Mórocz, Burány, Laczkó J., Szélpál T.

Algyő–Monor 1–4 (0–1)
Algyő, 200 néző. Vezette: ifj. Somogyi.
Algyő: Korom – Retek, Vass, Varga N., Krucsó – Végh, Sípos, (Gyimesi), Kothencz, Daróczi – Pálinkó, Tóth L. Edző: Tóth Ákos.
Monor: Kalocsai – Kinder, Kajli, Csáki, Szőke – Csikós (Szluka), Magyar, Csőke, Bán (Tomácsik) – Halgas – Maka. Edző: Varga Károly.
Gólszerzők: Pálinkó, ill. Bán, Szluka, Maka, Vass (öngól).

Noha papíron csak egy előretolt csatárral játszott a vendégcsapat, a villámgyors Maka mellé minden ellentámadásnál négy-öt ember zárkózott fel és okozott rendszeres pánikot az Algyő kapuja előtt. A hazaiak győzelmi kényszertől hajtva rendkívül görcsösen és pontatlanul játszottak.

Tóth Ákos: – Igazságos eredmény született – sajnos.
Jók: Retek, Végh, ill. Kajli, Maka, Bán, Halgas.

HFC–Vasas II. 1–0 (0–0)
Vásárhely, 400 néző. Vezette: Salamon.
HFC: Molnár – Szűcs, Pécsek, Kalász, Marton – Mészáros, Antal (Mucsi D.), Frank (Simon), Horváth H. (Rácz D.) – Varga M., Bernát. Edző: Rostás Károly.
Vasas II.: Wéber – Vágó (Bálányi), Gáspár Z., Balogh, Gáspár B. – Kollár, Villám, Kornis, Szűcs – Czimmermann, Rompos. Edző: Kecskés Zoltán.
Gólszerző: Rácz D.

Az első félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de ezek részben Wéber kapus, részben a vásárhelyi védők remeklése miatt meghiúsultak. A szünet után már csak a hazaiak veszélyeztettek, és ezekből egyet Rácz D. értékesített. Találata három pontot hozott a vásárhelyiek konyhájára.

Rostás Károly: – Két, nyílt sisakkal játszó csapat meccsét a rutinosabb nyerte.
Jók: Horváth H., Bernát, Rácz D., ill. Wéber, Gáspár Z., Kornis.

Szolnoki Spartacus–Csongrádi Tiszapart SE 2–1 (1–0)
Szolnok, 50 néző. Vezette: Kristóf.
Szolnok: Koncz – Szabó D., Luca, Bezzeg – Boda, Gódor (Lippai) – Fülöp, Horváth (Burján), Dálnoki – Sárkány, Ruskó (Bogdán). Edző: Gömöri Béla.
Csongrád: Bíró – Szeri, Bagi, Forgó, Bánfi – Szűcs D. – Antal (Bárdosi), Keller Z., Keller I. (Kozma) – Katona, Bertók (Lévai). Edző: Marko Milosevics.
Gólszerzők: Gódor, Horváth, ill. Katona.

Az első játékrészben többet birtokolta a labdát a Szolnok, nem érdemtelenül jutott vezetéshez. A szünet után feljött a Csongrád, egyenlített, de egy jól eltalált távoli lövés a hazaiak sikerét eredményezte.

Marko Milosevics: – A döntetlen igazságosabb lett volna.
Jók: Luca, Horváth, Sárkány, Ruskó, ill. Bagi, Forgó, Keller Z., Katona.

További eredmények: Gyula–REAC II. 1–1, Dabas–Békéscsaba 3–4, Honvéd II.–Kiskunfélegyháza 3–0, Örkény–Szigetszentmiklós 0–2.

Pick-blama Debrecenben

A Budapest Bank férfi kézilabda liga negyedik fordulójában meglepetésre elszenvedte első vereségét a… Tovább olvasom