2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: örült a Volán és az Algyő

Hosszú idő után újra nyert – méghozzá idegenben és rangadót – a labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Tisza Volán, de az Algyő is győztesen hagyta el a pályát. A Csongrád és a HFC viszont vereséget szenvedett.
Algyő–Örkény 1–0 (0–0)

Algyő, 100 néző. Vezette: Holczimmer.
Algyő: Tombácz – Sipos – Varga N., Kothencz, Vass, Krucsó – Retek, Tóth L. (Pataki), Gyimesi, Végh (Szélpál A.) – Pálinkó (Gonda). Edző: Tóth Ákos.
Örkény: Monok – Batta, Kovács T., Nagy K. – Szabó, Ulicska, Tóth L., Nyeste (Farkas) – Katona – Zsivóczky, Kovacsik. Megbízott játékos-edző: Kovács Tamás.
Gólszerző: Pálinkó.

Bár a játékidő többségében az Algyő rendkívül sok hibával játszott, győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. A szenzációsan játszó Retek vezérletével a hazaiak fél tucat százszázalékos helyzetükből egyet azért értékesítettek, míg a vendégek igen halvány teljesítménnyel kapura veszélytelenül focizva igazolták táblázaton elfoglalt helyüket.
Tóth Ákos: – Kiküzdöttük a kötelezőt...
Jók: Retek (a mezőny legjobbja), Sipos, Varga N., Vass, ill. Kovács T., Ulicska, Zsivóczky.

Krucsó (jobbról) és az Algyő harcossága győzelmet ért. Fotó: Frank Yvette

Monor–Csongrádi Tiszapart SE 1–0 (0–0)

Monor, 150 néző. Vezette: Barta.
Monor: Szűcs – Kinder, Kajli, Szőke – Tomócsik (Szluka), Magyar, Csáki, Bokros – Csőke – Csikós (Gál), Papp (Simon). Edző: Varga Károly.
Csongrád: Bíró – Szeri, Bagi, Bánfi – Lévai, Szűcs D., Deli, Keller Z. – Keller I. (Bertók), Bárdosi (Kozma) – Katona (Túri). Edző: Marko Milosevics.
Gólszerző: Simon.
Kiállítva: Lévai.

Az első félidőben nem forogtak veszélyben a kapuk, Bírónak egyszer kellett hárítania. A 66. percben Szeri egy felszabadítás alkalmával eltalálta a hazai játékost, a megszerzett labdából a jobb oldalról jött a beadás, Bíró még bravúrral védett, ám a kipattanót Simon az üres kapuba lőtte, 1–0. A 92. percben Lévai hátulról próbálta akasztani ellenfelét, nem érte el ugyan a lábát, ám a bíró a szándékot pirossal büntette.
Marko Milosevics: – Helyzetek nélküli mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött.
Jók: Csáki, Kajli, Csőke, ill. Szeri, Lévai, Szűcs D., Deli, Keller Z.

Vasas II.–Tisza Volán SC 1–4 (0–2)

Budapest, Fáy utca, 150 néző. Vezette: Ihász.
Vasas II.: Edelényi – Kiss, Popovic, Balogh M. (Kollár), Gáspár – Czimmermann, Villám, Kornis, Szűcs – Radulovic (Vágó), Skita (Bálányi). Edző: Kecskés Zoltán.
Tisza Volán: Czirják – Búzási (Radnai), Kreizler, Mórocz, Laczkó – Burány, Kardos – Szélpál T., Brinszky (Péter), Zakar (Bank) – Homma. Edző: Protity Sándor.
Gólszerzők: Villám, ill. Zakar (2), Brinszky, Homma.

Az NB III-as bajnoksághoz méltatlan szintű pályán rendezett találkozón a Tisza Volán a 15. percben szerzett vezetést: egy bal oldali beadásból Zakar rúgott gólt. A meccs 25. percében Brinszky 25 méterről ritkán látható szép szabadrúgásgólt ragasztott a jobb felsőbe, 0–2. A 60. percben szépített a Vasas, ám a hajrában előbb Zakar 18 méterről szabadrúgásból lőtte ki a bal alsó sarkot, majd két perc múlva Kreizler szabadrúgása kipattant, Homma pedig a hálóba fejelt, 1–4. A szünet után nagy mezőnyfölényben játszó Volán sikere megérdemelt.
Protity Sándor: – Végre velem is megérezte a csapat a győzelem ízét.
Jók: Gáspár, Villám, ill. Mórocz, Brinszky, Zakar, Czirják.

HFC–Gyula 1–2 (0–1)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Wittmann.
HFC: Sós – Szűcs, Pécsek, Antal, Marton – Mészáros, Frank (Huszár), Varga M., Nagy A. (Kalász) – Rácz D. (Czibere), Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gyula: Steigerwald – Varga (Kádár), Pribojszki, Süli, Sztanojev (Sztraczinszki) – Zöld, Ferenczi, Laurinyecz, Ótott – Dobi, Czira. Játékos-edző: Dobi Róbert.
Gólszerzők: Bernát, ill. Zöld (2).

Az első két helyzetet a HFC hagyta ki, de ezt követően a gyulaiak több alkalommal is gólt szerezhettek volna. Ezt egyszer megtették Zöld révén. A szünet után többet támadott a hazai csapat, de gólt csak öt perccel a lefújás előtt Bernát révén sikerült szereznie. A három pont sorsa az utolsó percben dőlt el, amikor Marton nagy hibája után Zöld éles szögből lőtt a kapuba.
Rostás Károly: – A meccsnek több fordulópontja volt, amelyből a gyulaiak jöttek ki jobban.
Jók: Sós, Huszár, ill. Pribojszki, Zöld, Ferenczi, Laurinyecz.

További eredmények: Békéscsaba–Kiskunfélegyháza 8–0, Baja–REAC II. 4–0, Dabas–Szigetszentmiklós 4–2, Szolnoki Spartacus–Honvéd II. 2–1.

Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság

A megyei II. osztályú labdarúgó- bajnokságban a tabella első három helyezettje győztesen hagyta el a… Tovább olvasom