2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Labdarúgó NB III: rangadót nyert a Tisza Volán

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában Algyőn győzött a Tisza Volán, a HFC pontot szerzett Dabason, míg a Csongrád kikapott Szigetszentmiklóson.
Algyő–Tisza Volán 0–2 (0–2)
Algyő, 400 néző. Vezette: Rácz.
Algyő: Tombácz – Varga N. (Daróczi), Sipos, Pécsek (Kothencz), Krucsó – Vass – Retek, Gyimesi, Tóth L., Csamangó (Török) – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Tisza Volán: Kispéter – Dargó, Mórocz, Kreizler, Szabó A. – Kardos – Buzási, Brinszky, Mészáros (Körmöci), Gahwagi – Bank (Füle). Edző: Protity Sándor.
Gólszerzők: Kardos, Brinszky.

Látszólag könnyen elintézte a három pont sorsát az algyői rangadón a Tisza Volán. A széltől támogatott vendégek egy hazai védelmi hibát követően Kardos 25 méteres bombagóljával vezetést szereztek, majd a teret átengedve a gyors Gahwagi és Bank megugrásaira hagyatkoztak. A bágyadt algyői támadásokra Brinszky 41. percben szerzett 30 méteres szabadrúgása volt a hatásos válasz. A második félidő szél- és gólcsendjében az alaposan átszervezett Algyő Török révén akár egyenlíthetett volna, ám Gahwagi szólóját követően Bank kihagyhatatlannak tűnő helyzete után maradt a megérdemelt vendégsiker.

A kék mezes Tisza Volán idegenben győzte le az Algyőt. Fotó: Segesvári Csaba

Tóth Ákos: – Két jól eltalált lövés és a szél segítségével a Volán előnyt szerzett, amit a szélcsendben meddő támadójátékkal nem tudtunk egalizálni.
Protity Sándor: – Tovább fiatalított csapatom megérdemelt sikert aratott.
Jók: Retek, Tóth L., ill. Mórocz, Kardos, Buzási, Brinszky, Mészáros.
SZIGETSZENTMIKLÓS–Csongrádi

TiszaPART SE 3–0 (1–0)

Szigetszentmiklós, 150 néző. Vezette: Selmeczy.
Szigetszentmiklós: Szabó – Kővári, Rédei, Simkó (Pandur), Csurka – Szente – Király, Tóth J., Frank (Patakfalvi) – Szécsi, Tamási (Kosuth). Edző: Rubold Péter.
Csongrád: Bíró – Fejes, Forgó, Lévai, Bánfi – Deli – Szeri (Sarusi), Keller Z., Szűcs, Keller I. (Túri) – Bertók (Palásti). Edző: Gál Lajos.
Gólszerzők: Szécsi (2), Patakfalvi (11-esből).

Az első húsz perc egyértelműen a hazaiaké volt, több veszélyes beadás érkezett a bravúrokat bemutató Bíró kapuja elé a beadások. A 25. perctől kiegyenlítettebb lett a meccs, ám a 40. percben védekezési hibából vezetéshez jutott a hazai gárda. Az 51. percben tovább nőtt a szigetszentmiklósi előny, ez pedig megnyugtatta a hazaiakat. A 73. percben egy kiugratás után büntetőhöz jutott a vendéglátó, amelyet értékesített is. A Csongrád a 87. percben hatalmas ziccert hagyott ki a csereként beállt Palásti, aki a kapusba lőtt, a kipattanóból Deli lövését a gólvonalról fejelték ki.

Gál Lajos: – Nagyon sportszerű mérkőzésen ritkán látható jó játékvezetés mellett megérdemelt hazai siker született.
Jók: Simkó, Csurka, Szécsi, ill. Bíró, Forgó, Fejes, Deli.

Dabas–HFC 0–0
Dabas, 150 néző. Vezette: Aradi.
Dabas: Ráthy – Ouldemar, Baranyai, Mészáros A., Vass Cs. – Danyis, Törőcsik (Takács), Vass N., Forró – Mészáros D. (Bukovszki), Mamuquita. Edző: Dajka László.
HFC: Molnár – Simon, Antal, Huszár, Bakos Á. – Mucsi, Czibere (Gonda), Nagy A., Horváth (Varga M.), Marton B. (Frank) – Rácz. Edző: Rostás Károly.

A hazai pálya előnyét mindenáron ki akarta használni a dabasi csapat, Törőcsik el is találta a felső lécet. Válaszként Rácznak volt ígéretes lövése, amely alig ment mellé, viszont a Dabas is kihagyott két további helyzetet. A szünet után is beszorult a HFC, akadt három-négy lehetősége is. A bíró négy percet hosszabbított, és annak utolsó pillanataiban a Vásárhely hagyott ki hatalmas helyzetet.

Rostás Károly: – Igen értékes pontot szereztünk a jó erőkből álló Dabas ellen.
Jók: Mészáros D., Törőcsik, Mamuquita, ill. Molnár, Simon, Antal, Mucsi.

További eredmények: Békéscsaba– Honvéd II. 0–0, Vasas II.–Örkény 6–1, Baja–Szolnok 4–1, Monor–Gyula 1–1, Kiskunfélegyháza–REAC II. 5–0.