2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Labdarúgó NB III: vitézkedett a Csongrád

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Csongrád és a HFC nyert, az Algyő viszont kikapott.
Csongrádi Tiszapart SE–Örkény 3–0 (0–0)
Csongrád, 300 néző. Vezette: Gyekiczki.
Csongrád: Tóth M. – Kozma, Lovas, Forgó, Janiga – Szeri (Szabó L.), Korom, Bagi, Lévai – Kovács N. (Bertók), Bárdosi. Edző: Marko Milosevics.
Örkény: Fűz – Batta (Feczesin), Kovács T., Szepesi – Rádi, Tóth L., Czrobák, Farkas, Ulicska – Nagy A., Kertész (Katona). Edző: Ion Patrascu.
Gólszerzők: Bárdosi, Bertók (2).
Hiába számított a találkozó esélyesének az Örkény, az első félidőben nem igazolta a vele szemben támasztott előzetes várakozásokat. Mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A fordulást követően a Csongrád megérezte, hogy legyőzheti a második helyen álló Pest megyeieket, jobban is futballoztak, a jó játék pedig gólok formájában is testet öltött. Jól sikerült Marko Milosevics edző bemutatkozása a csongrádiak kispadján.
Marko Milosevics: – Amit a mérkőzés előtt elterveztünk, azt a csapat maximálisan végrehajtotta. Bertókot a második félidőre tartalékoltuk, meg is hálálta a bizalmat a meccset eldöntő góljaival.
Jók: Bagi, Korom, Bárdosi, Bertók, ill. senki.

Cegléd–Algyő 2–1 (1–0)

Cegléd, 300 néző. Vezette: Tóth P.
Cegléd: Kiri – Bálint, Tóth, Abdel, Juhász – Farkas – Buczkó, Magyari, Kenderes (Lócskai, Szabó T.), László (Jankovics) – Lendvai. Játékos-edző: Szabó Tibor.
Algyő: Ábrahám – Retek, Vass, Kothencz, Krucsó – Gyimesi, Daróczi – Balogh, Katona (Szélpál A.), Radnai – Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Buczkó, László, ill. Daróczi.
Önmagát verte meg az Algyő a listavezető elleni mérkőzésen, hiszen már az első félidőben több gólos előnyt szerezhetett volna a meglepetésre igen gyengén játszó hazaiak ellen. Aztán a szokásos koreográfia szerint – a rutinos vendégvédők hibáit kihasználva – a Cegléd két szerencsés találattal eldöntötte a találkozót, noha az algyőiek a második játékrészben is jelentős fölényben játszottak. A mérkőzésen Katona súlyos kézsérülést szenvedett, és hosszabb időre kidőlt a sorból.
Lóczi István: – Igazságtalan játék a futball, végig jobbak voltunk ellenfelünknél, de buta hibák miatt mégis elbuktunk.
Jók: Abdel, Magyari, Lendvai, ill. Kothencz, Pálinkó, Retek.

Mezőtúr–HFC 0–1 (0–0)

Mezőtúr, 200 néző. Vezette: Viczián.
Mezőtúr: Tőke – Bakró, László, Sőrés, Barna – ifj. Erdősi (Nagy D.), Sólyom (Varga), Hídvégi, Lippai (Őz) – Horváth, Moldván. Edző: Erdősi Gyula.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Mészáros, Keller, Antal, Marton – Bernát, Végh (Rácz D.). Edző: Rostás Károly.
Gólszerző: Bernát.
A találkozó előtt a hazai edző, Erdősi Gyula elmondta, a Mezőtúr egyértelműen a dobogóra hajt. Ennek megfelelően a hazaiak megpróbálták már a szünet előtt eldönteni a meccs sorsát, de remekül védekezett a HFC, így gólhelyzethez sem jutottak. A második félidőben a kitámadó mezőtúri védelmen egyre több rés keletkezett, és az egyik ilyen alkalommal, a 66. percben Mészáros kitűnő átadásából Bernát egyedül tört kapura, és biztos lábbal lőtt a hálóba, 0–1.
Rostás Károly: – Tipikus egyggólos meccsen a mérleg nyelve felénk billent.
Jók: Sőrés, Hídvégi, Moldván, ill. Dálnaki, Pécsek, Szűcs, Keller, Mészáros.

További eredmények: Monor– Gyula 5–0, Szarvas–Újszász 0–0, Túrkeve–Kiskunfélegyháza 0–4, Baja–Szolnoki Spartacus 4–3.

1. Cegléd 20 14 5 1 38 – 16 47
2. Örkény 20 13 3 4 27 – 18 42
3. HFC 20 12 3 5 44 – 18 39
4. Szolnoki S. 20 10 4 6 35 – 28 34
5. Algyő 20 10 3 7 41 – 22 33
6. Mezőtúr 20 10 2 8 35 – 35 32
7. Kiskunfélegyháza 20 8 4 8 29 – 21 28
8. Monor 20 8 4 8 36 – 30 28