2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Larholm vezette a Picket a Csurgó ellen

Szeged - Magabiztos győzelmet aratott a férfi kézilabda NB I nyolcadik fordulójában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgói KK ellen. A Tisza-parti B közép transzparenssel jelezte, hogy elégedetlen az együttes BL-produkciójával, 15 perce ki is vonult a csarnokból, leugrott a büfébe.
Pick Szeged–Csurgó 26–18 (13–7)
Férfi kézilabda NB I, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Pick Szeged: MIKLER – PRODANOVICS 6, Czina, Sulc 1, Zubai, Blazevic, Vadkerti A. 1. Csere: TATAI (kapus), LARHOLM 9/3, ANCSIN 5, Buday, Kekezovics 1, Balogh 3, Pribanic. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: WYSZOMORSKI – Miss, Kedzo 2, SZÖLLÖSI 4, Herbert, Grebenár 3, Széles 2. Csere: Pallag (kapus), Vadkerti G. 1, Cifra, Simon 1, Borsos, OLÁH 4/1, Országh 1. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresből: 3/3, illetve 2/1.

Ha nyer a csapat, a szurkoló örül, ha veszít, szomorú. Ez természetes. Ha fut a szekér, akkor isteníti a játékosokat, ha döcög, szapulja. A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a hazai bajnokságban menetel, hiszen nyolc meccsen nyolc győzelmet aratott, a Velux EHF Bajnokok Ligájában azonban eddig nem igazán játszik eredményesen.

A svájci Schaffhausen ellen az utolsó másodpercben szerzett győztes találattal megnyert találkozó mellett három vereséget könyvelhet el a patinás Pick a BL-ben. A szurkolónak valahol jeleznie kell, hogy ő többet szeretne kapni, igazi csapatot a pályán látni. Van, ahol megkergetik a játékosokat, megverik, tüntetnek ellenük, a szegedi B közép kulturált módját választotta a nemtetszése kinyilvánításának.

Larholm üvölt, lő, gól! Fotó: Iványi Aurél

A bemutatás után egy hatalmas transzparenst feszítettek ki, amelyen az állt: „Lementünk a büfébe, ha a Pick-mezhez méltóan akartok játszani, dolgozni, akkor szóljatok!"

A drukkerek fogták magukat, a dobokat, zászlókat, sálakat hátrahagyva lementek a büfébe – elképzelhető, hogy ittak egy sört –, egyedül Cattani maradt a szektorban. 15 perc után visszatértek, ekkor a kapuban remeklő Miklernek és a mezőnyben gólerősen kézilabdázó Jonas Larholmnak köszönhetően már 8–4-re vezetett a hazai együttes. A B közép elfoglalta a helyét, és remek hangulatot teremtett. Ancsin vette a lapot, a tőle már várt bombákat helyezte el a csurgói kapuban, a svéd légiós, Larholm termelte a gólokat, Mikler pedig válogatott formában védett. Harminc perc után már hat gól volt „közte", jóformán egy félidő alatt eldöntötte a meccs kimenetelét Skaliczki László együttese.

Jegyárusítás

Ma, holnap és pénteken 15.30-tól 18.30-ig az újszegedi sportcsarnok jegypénztárában elővételben árulják a jegyeket a vasárnapi Pick Szeged–MKB Veszprém találkozóra. A belépő 2500 forintba kerül.

A második játékrészben is tovább nőtt a különbség, már-már úgy tűnt, sikerül elérni a tízgólos különbséget, ám jöttek ismét a technikai hibák, amelyek az idei szezonban jellemzik a Pick Szegedet, így valamit – nem sokat – faragott a hátrányából a CSKK. Rajko Prodanovics amilyen pocsékul kezdte a meccset, olyan szépen fejezte be, a kimaradt tuti ziccerek után nem hibázott, Larholm megszórta magát, és a hajrában Balogh Zsolt is önbizalom-növelő találatokat jegyzett. A győzelem mellett ezek voltak a pozitívumok, illetve az, hogy a csapat a találkozó után ismét körbemehetett pacsizni, a B közép pedig hangosan éltette őket.

Skaliczki mester fiai győzelemmel hangoltak a vasárnapi csúcsderbire, hiszen 12.20-kor hazai pályán fogadják az ősi riválist, a bajnoki címvédő MKB Veszprém csapatát.

Skaliczki László: – Az első félidőben a védelmünk jól zárt, Mikler Roland jól teljesített a kapuban, támadásban azonban ismét rengeteget hibáztunk, főként a ziccereket rontottuk el, ami bosszantó volt. Éppen ezért a Csurgó az elrontott lehetőségeinket jól használta ki. Szerencsére a hajrá a miénk volt, ekkor jól játszott a csapat. A második félidő számomra is talány, hogy miért estünk ennyire vissza, nem tudom. Talán csak Balogh Zsolt gólerős játékát tudom ebből a játékrészből dicsérni.

• 5. Bábkacsa 2012. október 24. 20:57
    „Skala MONDJON LE!!!”
  • 4. Figyelő 2012. október 24. 12:24
    „Miért feltűnő ha egy fizetett kézilabdás netán kézilabdázik?
    Nem e ez a dolga a havi nettó egy milláért?!
    Aki nem tudná, a svédről lenne szó.

A balszélső csapatkapitány, belefárad a csk. tevékenységbe, és így a játékra már csak annyi marad, ami látható tőle!”
  • 3. TUTI 2012. október 24. 11:59
    „Ez eddig gyenge lenne a nemzetközi pontszerzéshez. Sajnos.

WYSZOMORSKI lengyel??? :) Valahogy az a sejtésem...

Más:
    A Fülöp a Selestatban honnan esett oda, Franciaországba???”
  • 2. pufivadkerti 2012. október 24. 11:50
    „Tisztelt edző Úr!

Meddig kell még néznünk Vadkerti kritikán aluli játékát 40-50 percen keresztül? Könnyelmű eladott labdák, kihagyott ziccerek és a csúcs az az "ejtés", amit a kapus ugrás nélkül megfogott :( Bezzeg ha Kekezovics hibázik azonnal leülteti a kispadra! Törőt már sikeresen elüldözte a kis fúrógép, Kekezovics lesz a következő?”
  • 1. Deadman 2012. október 24. 09:58
    „A bemutatás után egy hatalmas transzparenst feszítettek ki, amelyen az állt: ,,Lementünk a büfébe, ha a Pick-mezhez méltóan akartok játszani, dolgozni, akkor szóljatok!"

A drukkerek fogták magukat, a dobokat, zászlókat, sálakat hátrahagyva lementek a büfébe - elképzelhető, hogy ittak egy sört -, egyedül Cattani maradt a szektorban. 15 perc után visszatértek

Tehát ennyit a B középről is ..Annyi vér már nem volt a seggükbe hogy a Meccs végéig ott maradjanak a büfében..A Játékosok mert nagy ívben tesznek a dologra és a Veszprém ellen majd jön a szokásosnak mondható vereség és a magyarázkodás hogy sikos volt a labda a bírók aljasok voltak megegyébként si a Veszprémnek ennyivel nagyobb a költségvetése meg stb stb....

Remélem Rám Cáfolnak és egyszer a büdös életben végre HARCOLNAK ezek a legények HARCOLNAK, KÜZDENEK, MÁSZNAK A PÁLYÁN és amia legfontosabb LÁLEKBEN FEJBEN OTT LESZNEK és nem csak a fizetést veszik fel..”

Testvérharc Újszegeden a csúcsrangadón

Decker itt, Decker ott. Nagy meccs lesz este héttől az újszegedi sátorban. Tovább olvasom