2018. 05. 28. hétfő - Emil, Csanád 16°C | 28°C Még több cikk.

Látványos játékkal nyertek: Szedeák-Nyíregyháza 89-71

Mind a négy negyedet, és így a bajnokit is megnyerte a Szedeák a Nyíregyháza ellen, megvan a csapat második sikere.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Nyíregyháza 89-71 (23-13, 20-18, 17-16, 29-24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Földházi, Szabó G., Fodor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 11/9, LEVY 21/3, Kiss Zs. 8/6, WILLIAMS 22, CSORVÁSI M. 14. Csere: Vida, Csorvási L. 10, Wirth 1, Varga Z., Varga D. 2. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Nyíregyháza: EDWARDS 20, Rembert 14, Mohácsi 9/3, Poscic 11, Hall 7/3. Csere: Cseh 7/3, Varga M. 1, Polyák, Jakab 2. Vezetőedző: Horváth Imre.
Kipontozódott: Poscic (33.).

Bonifert Domonkos: - Megdolgoztunk ezért a győzelemért, reméljük, hogy hasonló, kontrollált játékot tudunk mutatni az elkövetkezendő meccseinken is.

Horváth Imre: - A betegségeink sem adnak magyarázatot arra, amit a mai meccsen hozzáállásban és teljesítményben nyújtottak a játékosaim.

IV. negyed (89-71)

10. perc: Csorvási Milán, majd Rembert 84-69. Vastapsot kap a csapat. Csorvási Milán eközben megint betalál 86-69. Jereminov majdnem a félpályáról szór triplát 89-71. Ez a vége, megvan a szezonbeli második szegedi siker! Bravó!

9. perc: Varga Dániel használja ki a helyzetet 82-65. Vendégkosár, majd Vida ellen fújnak 82-67. Levy második blokkja.

8. perc: Rembert büntetői 80-63. Mohácsi 80-65. Csorvási Milán elszórja.

7. perc: Varga Zalán a pályán, Levy triplája a gyűrűben 80-59. Ezzel eldőlt. Varga Dániel is beszáll. A nyíregyházi Varga talál be 80-61.

6. perc: pályán az exszedeákos Jakab Péter. Varga büntetőjével 75-59. Williams, megint remekül oldja meg a helyzetet 77-59. Nyíregyházi időkérés.

5. perc: Williams kosara jó, most a büntető is bent 73-56. Edwards 73-58. Levy büntetői jók 75-58.

4. perc: Kiss Zsolt triplájával 70-54. Eldőlni látszik. Rembert 70-56.

3. perc: megvan a labda. Petrovics Kálmán, az EDF DÉMÁSZ-Szeged kajak-kenusainak klubigazgatója is itt szurkol.

2. perc: Hall-tripla, majd Jereminové is hármas 65-52. Edwards kosara jó, a büntető nem 65-54. Williams kosara, Poscic kipontozódik 67-54. Időkérés. A büntető megint nem jó.

1. perc: Cseh kosarával indul a negyed 60-49. Csorvási Milántól jön a válsz 62-49.

Szedeák: látványos győzelem a Nyíregyháza ellen. Fotó: Frank Yvette (galéria)

III. negyed (60-47)

10. perc: Wirth egyik büntetője bent 60-45. Edwards 60-47. Nincs még vége ennek a meccsnek. A negyednek viszont igen.

9. perc: nagyot küzdött Williams a lepattanóért. Két büntetőt dobhat, mindkettő kimarad. Kilencből egy ment ma be... Nyíregyházi kosár után szegedi időkérés 59-45.

8. perc: Williams megint betalál 59-41. Ez egy szép nyíregyházi akció, Mohácsi fejezi be 59-43.

7. perc: Jereminov megint olyan passzt ad, amire senki nem számít, ismét a kisebbik Csorvási a befejező 57-41.

6. perc: kimarad Csorvási Levente dobása. Edwards 53-39. Jereminov nagy labdáját Csorvási Levente dobja be 55-39.

5. perc: Mohácsi 53-35. Levy oszt ki egy hatalmas blokkot, majd megpaskolja honfitársa, Rembert fenekét. Hall beteszi 53-37.

4. perc: Williams és Levy játszik össze, utóbbié a kosár. Hússzal vezetünk, időt kérnek a vendégek 53-33.

3. perc: Williams két büntetőjéből egy sem megy be. Az egypontosokkal ma is gond van. Williams szed össze egy nehéz passzt, majd zsákol 51-33.

2. perc: Csorvási Milán szolgálja ki Levyt 49-33.

1. perc: nézzük a folytatást. Levy saját lepattanóját teszi vissza 45-31. Levy duplája megint jó, a fault utáni büntető kimarad 47-31. Poscic 47-33.

II. negyed (43-31)

10. perc: Williams szerez remekül labdát, majd iskolaszerű akció végén Csorvási Milán talál be 43-29. Edwards büntetői 43-31. Ez a félidő.

9. perc: Poscic sem játszik rosszul, ezt is bedobja 39-27. Csorvási Milán alig ront ma 41-27.

8. perc: Cseh a második tripláját dobja be. Kiss Zsolt tesz fel egy ziccert 39-25.

7. perc: Williams dobat kosarat Levyvel 35-23.

6. perc: Williams egyik büntetője megy be 33-21. Poscictól jön a válasz 33-23. Jön vissza Kiss Zsolt.

5. perc: jó védekezés, majd egy gyenge dobás. Poscic zsákol 32-21.

4. perc: Jereminov bemutatta a passzt, majd egyedül fejezte be 32-19.

3. perc: Csorvási Milán duplája, Cseh triplája 30-19.

2. perc: a szünetben igencsak bosszús volt Bonifert Domonkos, jelezte, hogy nem kell félvállról venni a meccset. Jereminov komolyan vette, dobott egy triplát 28-16.

1. perc: vendégtriplára Csorvási Milán felel 25-16.

I. negyed (23-13)

10. perc: megint Edwards, mintha csak ő lenne a pályán a vendégeknél. A dudaszóval együtt is dob egy kosarat, 23-13 a negyed vége.

9. perc: Edwards tesz vissza egy lepattanót 21-9. Csorvási Levente Vida passzából 23-9.

8. perc: ott folytatja Williams, ahol a Kecskemét ellen abbahagyta 19-7. Megint ő! Végigrohan, majd zsákol egy hatalmasat 21-7!

7. perc: Csorvási Milántól a kosár most is jó, az extra büntető most sem 17-4.

6. perc: remek kosár Edwardstól, több ütemet is kivárt, mielőtt elengedte 13-4. Williams három ember között tör be, remekül 15-4.

5. perc: ez is bent van. Levy a kosár szerzője. Vendégidőkérés 13-2. Közben azon töprengünk, hogy a vendégektől Hall vagy Cseh a veszélyesebb-e ránézésre. Elméletileg mindkettejükhöz 208 centiméter van írva a statisztikába, de ránézésre magasabbnak tűnnek.

4. perc: Kiss Zsolt tripája remek 11-2.

3. perc: jó a kosár Csorvási Milántól, a büntető kimarad 6-0. Rembert 6-2.

2. perc: Williams, ez is bent 4-0!

1. perc: elkezdtük! Levy dobja közelről az elsőt 2-0.

18.28: vagy lehet, hogy mégis megvárjuk a fél hetet, a játékosok már felálltak, a sporik viszont szigorúak.

18.26: kicsit hamarabb kezdünk, nem várjuk meg a fél hetet. Hajrá, Szedeák!

18.20: kezdődik a bemutatás. Nem kérdés, hogy nyernie kell ma hazai pályán a Szegednek. Az már egy jó előjel, hogy Sitku Ernő csak civilben ül a kispadon: a nyíregyházi legenda a tavaly nyáron vonult vissza az A csoportos játéktól.

Egy nyeretlen csapat ellen csak a győzelem lehet a cél. Ez a helyzet a Naturtex-SZTE-Szedeák és a Nyíregyháza pénteki összecsapása előtt is: a hazai pályán játszó szegedieknek mindenképpen be kell gyűjteniük a sikert. A férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Nyíregyháza eddig egyszer játszott szoros meccset, a múlt héten csak 73–69-re kaptak ki Pécsett, ott, ahol a Szedeák korábban 81–79-re győzött. Emellett Pakson 116–76-ra, Jászberényben 88–75-re, Székesfehérváron pedig 115–82-re maradtak alul. Mint látható, a csapat eddig az összes meccsét idegenben játszotta a Bujtosi Szabadidő Csarnok felújítása miatt.

– Ennek ellenére abszolút nincs temetői hangulat, de Szegeden már muszáj nyernünk. Az garantált, hogy fel leszünk pörögve, nagy az elszántság a csapatban – nyilatkozta a meccsel kapcsolatban a bb1.hu-n Mohácsi Máté, a nyírségiek játékosa.

Levy és a Szedeák ma hazai pályán szerepel. Fotó: Schmidt Andrea
Levy és a Szedeák ma hazai pályán szerepel.

Ha a statisztikákra pillantunk, látható, hogy Mohácsi mellett a légiósokra kell figyelni, Pécsett például az amerikai hátvéd, Dyricius Edwards 25 pontot szórt, emellett az irányító, Patrick Rembert és a center, Derek Hall szintén a tengerentúlról érkezett. Mivel utóbbi nem számít légiósnak, gond nélkül játszhat a szintén centerposzton bevethető horvát Matija Poscic is. A keretben ott van a Szedeáktól a nyáron távozó Jakab Péter, ám ő eddig nem sok vizet zavart, mindössze egy meccsen játszott a szezonban.

De legyenek akármilyenek a nyírségi légiósok, a Szedeák számára ezen a meccsen csak a győzelem elfogadható! A találkozó ma 18.30-kor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a felnőttek 1200, a diákok és a nyugdíjasok 600 forintért válthatnak belépőt. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

• 2. Bábkacsa 2013. október 25. 20:45
    „Mert a Szedeákba igazolt, ezt mindenki tudja!!”
  • 1. Favre 2013. október 25. 20:22
    „Egyet nem értek: Sitku Ernő miért nem öltözött át?!”

Küzdősportok világjátéka: két arany- és egy ezüstérem kick-boxban

Két aranyat és egy ezüstöt szereztek a magyar versenyzők pénteken a küzdősportok Szentpéterváron zajló világjátékán. Tovább olvasom