2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Lazán, könnyedén, fiatalokkal: Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 92-79

Már az első félidőben húszpontos előnyt szerzett a Naturtex-SZTE-Szedeák kosárlabdacsapata, amely szinte végig vezetve győzte le a ZTE-t a középszakaszban.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 92-79 (28-23, 24-13, 24-20, 16-23)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Vígh, Hegedűs, Gál.
Szedeák: Vida 7, Jones 13/9, Kiss Zs. 3/3, TANÁCS 16/6, DUKICS 16/3. Csere: Fekete 11/3, WIRTH 8/6, CSORVÁSI L. 12, Jakab, Varga Z. 3/3, Hájer 2, Varga D. 1. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Zalaegerszeg: VERTETICS 15/6, Hudson 8, Gáspár 8, BAKI 16/6, KOMA 19. Csere: Kovács Á. 6, Kertész 2, Gáll 5/3, Kerkai, Kis R. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Bonifert Domonkos: - Két tartalékos csapat a helyzethez képest jó színvonalú mérkőzést játszott. Örülök, hogy nyertünk, és annak is, hogy több fiatalnak is játéklehetőséget adhattam.

Völgyi Péter: - Két emberünk kiesett az amúgy is szegényes rotációból, ez meghatározta a játék képét. A mai napon extra dobóteljesítmény kellett volna ahhoz, hogy megszorítsuk a Szegedet. Ebben a középszakaszban bármi előfordulhat, de számolgatni nem szeretnék, most csak azzal kell foglalkozzunk, hogy hazai pályán legyőzzük a Debrecent.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 92-79. Fotó: Frank Yvette (galéria)

IV. negyed (92-79)

10. perc: Hájer büntetőzhet: az első jó, a második is 92-79. Ez a vége.

9. perc: Kovács hatodik pontját szerzi 90-77. Varga Dániel két büntetőt ront. Gall újabb hármasa, de belépett, így csak két pontot ér 90-79.

8. perc: Varga Dániel büntetője, Gall triplája 90-75.

7. perc: Varga Dániel és Hájer is a pályán, igazi ificsapat a Szedeák: Varga Z., Varga D., Hájer, Jakab, Wirth.

6. perc: Koma, majd Csorvási Levente 89-70. Nem akarjuk elkiabálni, de ez a meccs megvan.

5. perc: Dukics 87-68.

4. perc: Varga Zalán triplával mutatkozik be az élvonalban.

3. perc: Csorvási kosár plusz büntető, Verteticsé is hárompontos akció 82-64.

2. perc: remek Baki triplája 79-61.

1. perc: Fekete triplája, Csorvási sapkázza le Gáspárt 79-58.

III. negyed (76-56)

10. perc: Jones-tripla, Fekete duplája, Tanácsé is hármas, és Hudson is hozzátesz a meccshez 76-56.

9. perc: a hazaiaknál a pályán az U18-as válogatott Varga Zalán is.

8. perc: beállt a 18-20 pontos különbség, persze emiatt nem szomorkodhatunk. Baki 68-52.

7. perc: Dukics, majd Tanács 68-50.

6. perc: Kovács kosara 64-46. Megint ő 64-48.

5. perc: Hudson első kosara is megvan 64-44.

4. perc: két gyors egerszegi kosár 59-42. Jones tripla 62-42. Vida is megküzdött a kosárért 64-42.

3. perc: Vertetics teszi fel 56-38. Csorvási kosár plusz büntető 59-38.

2. perc: Csorvási nem, Tanács nem, majd Tanács igen 56-36.

1. perc: nézzük a folytatást. Fekete tempójával indul a játékrész 54-36.

II. negyed (52-36)

10. perc: Jones kosara után 52-32. Közte húsz. Két egerszegi kosár, 52-36 a félidő.

9. perc: labdaszerzés után zsákol egyet Fekete 48-32.

8. perc: Fekete betörésből eredményes 46-32.

7. perc: Jones büntetői bemennek 44-29. 15 pont az előny. Koma kosár plusz büntető 44-32.

6. perc: Koma tesz vissza egy lepattanót 40-29. Csorvási Levente ugyanezt teszi 42-29.

5. perc: Wirth, majd Koma 40-27. Vertetics dob egy homályt.

4. perc: megint Wirth, ez igen 36-23. Időt kér az Egerszeg. Gáspár áll bele 36-25.

3. perc: Wirth Ádám remek triplája után tíz pont a különbség 33-23.

2. perc: most több a hiba, de szerencsére inkább a vendégoldalon. Fekete labdát szerez, majd végigrohan, de dobás közben szerelik.

1. perc: Dukics remekül fordul be 30-23.

I. negyed (28-23)

10. perc: Kiss Zsolt passzol, Dukics dobás plusz fault. bent a büntető is, 28-21. Pályán Wirth Ádám. Koma gyalogolt a gyűrűig 28-23.

9. perc: Vertetics 21-21. Vida, remek 23-21. Tanács Attila fordul be remekül 25-21.

8. perc: Vida egy félfordulat közben ad remek asszisztot Dukicsnak 21-16.

7. perc: Verteticsé is tripla, Tanács felel rá. Pontzuhatag eddig 19-16.

6. perc: Gáspár közelije, majd Jones hámasa 17-13.

5. perc: Vida egy labdaszerzés után faulttal együtt dob kosarat. Jó az extra büntető is 14-11.

4. perc: Baki triplája bent, csakúgy, mint Dukicsé 11-11.

2. perc: Jones dobása lejön, de Dukics visszateszi 5-6.

1. perc: kezdjük! Jó az első Kiss Zsolt-tripla 3-2.

17.56: zajlik a bemutatás. A kétfős egerszegi ultratábor kikiabálja a lekét is.

17.41: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Bő negyed óra múlva kezdődik az összecsapás, a Szedeák idei utolsó előtti hazai meccse. Tartsanak velünk!

A két csapat az alapszakaszban is összecsapott már Szegeden, akkor hosszabbításban nyertek 101–99-re a vendégek.

– Az a vereség nagyon rosszul jött, mert akkor kerültünk abba a hullámvölgybe, amelynek hatását a szezon végéig megérezzük. Azt kértük Simándi Árpival a csapattól, hogy mindenki bizonyítsa be, helye van a jövő évi keretben, így bízom benne, kihajtják magukat a fiúk. Nem titok, hogy a Körmend és a Pécs elleni vereség után az egész keretet megbüntették, de a középszakaszban van arra lehetőség, hogy egy részét „visszakeressük" ennek a pénznek – nyilatkozta Bonifert Domonkos vezetőedző.

A Szedeákban biztosan nem játszik az az Anthony Gurley, akivel szerződést bontott a csapat, de csak szurkolóként lehet ott a pálya szélén a bokasérüléssel bajlódó Csorvási Milán is. Kiss Zsoltnak szintén van egy kisebb sérülése, Tanács Attila pedig influenzás, de ők várhatóan ott lesznek a keretben. Csakúgy, ahogy több fiatal is: valószínűleg több lehetőséget kap majd a bizonyításra Csorvási Levente, Jakab Péter és Wirth Ádám, de bemutatkozhat a felnőttek között az U18-as válogatott Varga Zalán is.

A találkozóra egy jeggyel két néző mehet be, a meccset élőben tudósítjuk.

• 3. bj029 2013. március 23. 21:04
    „Végül is akkor egész évben jól belehúztatok és ennek gyümölcseként nem az utolsók lettetek ugye?! Ajjj, az az acélos Factum..”
  • 2. better77 2013. március 23. 15:33
    „<moderálva>. Nézegesd Vásárhelyen a nyugdíjasklubot.”
  • 1. bj029 2013. március 23. 10:04
    „"egy jeggyel két néző" - egy forintot nem fizetnék azért, hogy tacskókat nézzek...”

Zárt kapuk Algyőn: Szeged 2011-Cegléd 0-0

Nyolcvan perc alapján igazságos az iksz, de az utolsó tíz percben a Szeged 2011 három gólt… Tovább olvasom